Saç ekimi zamanla dökülen saçların yerine yenisinin ekilme işlemidir. Saç ekimi tedavisinde günümüzde profesyonel yöntemler kullanılmaktadır. Saç ekimi işlemi saç ekim merkezlerinde yapılmaktadır. Saç ekimi genetik kellik dahil bütün dökülmelere uygulanabilmektedir. Saç ekimleri sonucu günümüzde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Saç ekimi nerede yapılır? Saç ekim hastanesinde, saç ekim uzmanları tarafından yapılan cerrahi işlemdir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçlar birçok etkene bağlı olarak zaman içerisinde dökülürler. Erkeklerde ve kadınlarda en çok görülen dökülme tipi genetik faktörlere bağlı olarak dökülmektedir. Annenizde, babanızda, dayınızda, amcanızda kellik problemi mevcut ise muhtemelen sizin de saçlarınız ilerleyen yaşlarda dökülecektir. Günümüzde gelişen tıp dünyasıyla birlikte saç ekimi teknolojisinde oldukça önemli atılımlar gerçekleşmektedir. Greft nedir? Sorusu da internette sık karşılaşın sorulardan birisidir. Greft ense, sakal bölgesinden alınan dokuların, saç dökülmesinin olduğu bölgeye uygulanmasına verilen terimdir.

Günümüzde saç ekimi işleminde en çok tercih edilen yöntem türü FUE metodudur. FUE yöntemi en hızlı en iyi sonuçların alındığı saç ekimi işlemidir. FUE teknolojisi sayesinde saçlar doğal bir şekilde büyüyerek gelişirler. FUE yönteminin en önemli avantajlarından birisi de ağrısız bir yöntem şeklidir. Saç ekimi işlemi cerrahi bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç ekimi nerede yapılır? Saç ekim merkezi adı altındaki kurum ve kuruluşlarda yapılmaktadır.

Ameliyathane ortamında yapılan bir işlemdir. Saç ekim işlemini genellikle erkekler yaptırmaktadır. Bunun sebebi erkeklerin saç yapılarında seyrekleşmeyle beraber kellik oluşumundan kaynaklanmaktadır. Saç ekimi işlemi kalıcı bir işlem türüdür. Ekilen saçlar hiçbir şekilde bir daha dökülmez. Saç ekimleri sonucunda saçlar 2.aydan itibaren çıkmaya başlamaktadır. 4.aydan itibarinde saçlar uzayarak büyümeyi sürdürür.

Kimler Saç Ektirmelidir?

Saç ekim işlemi her saçı dökülen bireylere yapılan bir işlem türüdür. Genetik faktörlere bağı olarak gelişen erkeklerde kellik neticesinde saç ekimi tercih edilmelidir. Kaza sonucu saçların belli bir bölümlerinde açılmalar oluşması durumunda da saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimi hem erkeklerde hem kadınlarda yapılan bir işlem türüdür. Alın bölgesindeki seyrekleşemeye bağlı olarak kişiler seyrekleşen bölgelere saç ekimi yaptırmaktadır.

Yanık durumlarında da saç ekimi tedavisiyle yeni ve sağlıklı saçlara rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Saç ekimi nerede yapılır saç ekimi işlemi sırasından cerrahi ameliyat yöntemleri uygulanmaktadır. Saç ekim işlemi oldukça uzun süren bir işlem türüdür. Doktorlar son derece titiz ve hassas çalışarak yeni saçları teker teker kafanıza yerleştirirler. Saç kaybı sorunu yaşayan her erkek ve kadın saç ekimi yaptırabilmektedir.

Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda tıpkı erkeklere gibi birçok etmene bağlı olarak saç dökülmesi sorunu yaşamaktadırlar. Kadınlar görülen saç dökülmeleri genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi sırasında kadınlarda aynı zamanda alın kısmında genişleme sorunu da ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla kişilerin alın bölgesi var olduğundan daha büyük gözükmektedir. Bu da yüzde orantısız bir biçim ortaya çıkarmaktadır. Bu durum kadınların psikolojik durumunu etkileyerek stres ile gelişen öz güven problemlerine yol açmaktadır.

Saç çizgisi bölgesinin saç ekimi işlemiyle alın daraltması yöntemi ile birlikte ön kısma alınmasıyla alın bölgesinde orantı estetik olarak daha düzgün hale getirilebilmektedir. Bu cerrahi işlem işlemi ile saç çizgisi 1.5cm öne doğru alınmaktadır. Bireyin daha yoğun bir şekilde saçında açıklık mevcut ise işlem 3 cm kadar uzayabilmektedir. Bayanlarda saç ekimi işlemi FUE tekniği ile yapılmaktadır.

 FUE tekniği işlemi tek seanslık bir işlemdir. Bayanların genişleyen alın kısmını daraltmayı sağlamaktadır. Greft nedir? Sorusu kadınlarda da saç ekiminde en çok karşılaştıkları sorulardan birisidir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan sağlıklı dokuların saç kaybının olduğu bölge eklenmesi işlemine denilmektedir.

Saç ekimi işleminde sonra işlem yapılan bölgede sivilcelenme olayı olabilmektedir. Ancak bu olay son derece normal bir olay olarak karşılanmalıdır. Ekim işleminden sonra kafanızı dış faktörlerden muhafaza etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında ilk ekilen saçlar ilk başta tamamen dökülecektir.

Daha sonrasında 2 ile 3 ay içerisinde yeni saçlarınız çıkacaktır. Saç ekimi uygulanan bölgede kalıcı olarak kalmaktadır. Saç ekimi işlemini daha çok güçlendirmek amacıyla saç ekimi mezoterapi işlemiyle daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi
Saç Ekimi

Saç Ekiminde Alın Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Saç ekiminde doğal bir görünüm elde etmeniz için alın çizgisinin belirlenmesi oldukça önemli bir işlemdir. Saç ekimi işlemi günümüz de uzmanlık gerektiren bir alandır. Profesyonel araçlar, profesyonel yöntemlerle ve metotlarla saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç çizgisinin yüz şeklinize ve kafanıza uygun olarak yapılmaktadır. Saç ekiminde alın çizgisi ölçüm yapılarak belirlenmektedir. Greft nedir? Greft sağlık vücut dokularının sağlıksız, dökülen saç kısımlarına yerleştirilmesi verilen isim olarak karşımıza çıkar

Ölçüm sırasında iki kaş arasından başlanmaktadır. Başın saçlı kısmının başlangıcından cilt bölgesi sınırını kadar ölçülebilen 8 cm lik alanla orta bölüm çizgisi oluşturulmaktadır. Alın çizgisi belirleme işlemi ihtisas gerektiren bir işlemdir. Dolayısıyla çizgi belirleme işlemini yapacak doktorun el becerileri oldukça önemlidir. Mutlaka el becerisi yüksek profesyonel doktorları tavsiye etmeniz gerekmektedir.

Saç Ekimi

Size nasıl yardımcı olalım?

Formu doldurun, ücretsiz saç analizinizi yapalım.

Ücretsiz Analiz
Saç Ekimi
Deneyimli ve tecrübeli uzmanlarımız saçlarınızı merkezimizde ücretsiz analiz eder ve saç ekim işlemi için planlama sürecine geçilir.
Planlama
Saç Ekimi
Yapılan analize göre size en uygun saç ekim yöntemi belirlenir ve saç ekimi öncesinde yapılacak hazırlıklarla ilgili sizi bilgilendiririz.
Tedavi
Saç Ekimi
En güncel ve teknolojik yöntemler kullanılarak saç ekim işleminiz tamamlanır. Tedavi sonrasında düzenli olarak kontrolleriniz yapılır. 6 ay ile 1 yıl içerisinde istediğiniz saçlara kavuşursunuz.

Sizi Arayalım

Sorularınız mı var?

Hemen bize yazın

Hemen bizi arayın.

+90 532 541 86 36

Saç Ekimi Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işleminden sonra önemli olan başka detaylarda mevcuttur. Saç ekimi işlemi sonrasında saçların gelişişi ve büyümesi için masaj yapılması önemli bir faktördür. Saç ekiminden sonra bölgeye masaj yapmak saçların hareketini hızlandıracağı için daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Dolayısıyla her gün 10 dakikalık bir zaman aralığında mutlaka saçlarınıza masaj yapmanız gerekmektedir. Saç ekimi masajı nerede yapılır? Saç ekim merkezlerin saç ekim uzmanları tarafından da yapılabilir.

Saç ekiminden sonra kaliteli uygun şampuanlar kullanılması gerekmektedir. Saçlarınızı ilk gün ıslatmamanız gerekmektedir. Saçlarınızı yıkarken mutlaka SLS içermeyen, kimyasal içeriği olmayan şampuanlar tercih edilmelidir. Banyo sırasında saçlarınızı yıkarken tırnaklarınızı geçirmeden yavaşça dairesel hareketlerle saçlarınızı ovalamanız gerekmektedir. Saç ekimi sonrası kullanacağınız şampuanın mentollü olmaması oldukça önemlidir.

Aynı zamanda mutlaka bitkisel içerikli şampuanlar tercih etmeniz masaj sırasında önemli bir faktördür. Saçlara masaj yapmak kafa derinizdeki kan akışını hızlandırmaktadır. Masaj sonrası kan akışı hızlanan bölgede saçlar daha hızlı şekilde uzama kaydedecektir. Masaj işlemi sırasında hafif, oval hareketler yapılması gerekmektedir. Sert hareketlerden uzak durulması gerekilmektedir. 15 gün boyunca doktorlar genellikle bebek şampuanıyla saçlarınızı yıkamanızı tercih ederler.

Saçınızdaki kan dolaşımını arttırmak için ince uçlu masaj taraklarıyla saçlarınızı tarayabilirsiniz. Saç tarama işlemi sırasında çok hassas hareket etmeniz gerekmektedir. Tarakların fırçası sert olmamalıdır.

Saç Ekimi

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi günümüzde oldukça fazla gelişmiş yöntemlerle yapılmaktadır. Saç ekimi nerede yapılır sorusu da en çok merak edilen sorulardan birisidir. Saç ekimin saç ekim hastanelerinde yapılmaktadır. Son modern teknolojik araç gereçlerle yapılan yöntemler günümüzde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Saç ekim yöntemleri FUE yöntemi ve DHI yöntemleriyle yapılmaktadır. Saç ekimi işlemi profesyonel saç ekim merkezlerinde yapılan bir hizmet türüdür.

Saç ekimi sırasında doktorlar saç şeklinize ve sorununuza en uygun yöntemi belirlemektedirler. Belirlenen yöntemler günümüzde oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. FUE yöntemi diğer saç ekim yöntemlerinin aksine daha hızlı, daha sağlıklı sonuçların elde edildiği en modern yöntemlerden birisidir. DHI yöntemi FUE yöntemine göre daha az tercih edilen bir yöntemdir. Kadınlar ve erkekler için tercih edilen yöntemler aynı yöntemlerdir.

FUE ve DHI Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Günümüzde saç ekimi yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntem FUE yöntemidir. DHI yöntemi ise FUE yöntemini baz alarak onun çerçevesi etrafında şekillenmiş ve gelişmiştir. FUE saç ekim tekniği ile tek seferde 3000 ile 5000 arası saç kılı ekilebilmektedir. DHI tekniğinde ise tek seferde 1500 ile 2000 arası greft yapılmaktadır. Greft nedir? Greft saç ekim yöntemleri sırasında gelişmiş dokuların alınarak dökülen bölgeye uyarlanması işlemidir.

FUE yöntemi daha hızlı olarak gerçekleşmektedir. DHI yöntemi ise daha yavaş yapılan bir tekniktir. DHI saç ekimi yönteminde iyileşme hızı FUE yöntemine göre daha hızlıdır. DHI saç ekim yöntemin de kanama çok az derece olmaktadır. FUE tekniği daha geniş bir bölgeye ekim yapmaktadır. DHI tekniği ise daha sık ekim yapabilen bir yöntemdir. FUE tekniği ile yapılan işlemlerde 5 ile 7 saat zaman aralığında sürmekteyken DHI saç ekimi tekniğinde ise 10 saati aşkın bir zaman ekim sürmektedir.

FUE tekniği sırasında saç tıraşı zorunluluğu bulunurken, DHI tekniğinde sadece ekim yapılacak bölgeye saç ekimi yapılmaktadır. DHI saç ekim tekniğinde kullanılan aletler daha gelişmiş daha maliyetli aletlerdir. FUE tekniği DHI tekniğine göre daha uygun maliyetlerde işlem görmektedir. FUE ve DHI tekniği arasındaki en belirgin temel farklar uygulanma şekillerindeki farklılıklardır.

Saç Ekimi

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisidir?

Saç ekiminde dünya üzerinde en gelişmiş iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birinci FUE tekniği diğeri ise daha profesyonel ekipmanlarla yapılan DHI tekniğidir. En çok kullanılan saç ekim yöntemi FUE tekniğidir. FUE tekniği maliyet bakımında daha uygundur. Tek seansta daha çok kıl ekimi yapılabilmektedir. Ancak DHI tekniği ile yapılan işlemler günümüzde daha iyi sonuçlar vermektedir.

Dolayısıyla en iyi saç ekim yöntemi DHI yöntemi oluşturmaktadır. DHI yöntemiyle yapılan saç ekim işlemleri son nesil gelişmiş araçlarla yapılmaktadır. Aynı zamanda işlem sırasında birçok uzman doktor hizmette bulunmaktadır. DHI yönteminde saçların ekimi profesyonel kalemlerle yapılmaktadır. Kalemler çok hassas bir şekilde çalışarak, işlem sırasında en iyi sonucun verilmesini sağlamaktadır.

Son yıllarda robotik saç ekimi yapan aletlerinde gelişimi artmıştır. Bu aletler ile otomatik olarak saç ekimi yapılabilmektedir. Robotlar kafa derisindeki bölgeleri büyüterek daha kolay işlem yapılmasını sağlamaktadırlar. PRP destekli saç ekimi de günümüzde oldukça gelişmiştir. PRP yöntemiyle kişinin şahsi kanından kan alınmaktadır. Daha sonrasında ise kafa derinize PRP tekniği uygulanarak işlemler gerçekleştirilir.

Günümüzde birçok kişi tarafından en çok tercih edilen teknik ise FUE tekniğidir. En iyi saç ekimi konusunda FUE tekniği de son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Kimi uzman doktorlara göre ise en iyi saç ekim yöntemi FUE tekniği olarak kabul görmektedir. Doktorlar FUE ve DHI saç ekim yöntemleri arasında tamamen farklı görüşlere sahiptirler. İki yönteminde birbirine göre farklılıkları bulunmaktadır. Saç ekimini araştıran kişiler bazı terimleri çok fazla aratmaktadır. Bu terimler ‘’yapan yerler’’-’’saç ekim uzmanı’’-‘’saç ekim hastane’’, gibi terimlerde ayda ortalama 500 er defa aranmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Günümüzde kişilerin saç ekimi konusunda en çok araştırdıkları konulardan birisi de tıraşsız saç ekim yöntemi konusudur. Tıraşsız saç ekimi oldukça profesyonellik isteyen bir işlem türüdür. Tıraşsız saç ekim yöntemi günümüzde kişilerin en çok kullanmayı tercih ettikleri yöntemlerden birisini oluşturmaktadır. Saç ekimi sırasında doktorlar son derece hassas çalışmaktadırlar. Doktorun el becerisi tıraşsız saç ekim yönteminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Tıraşsız saç ekimi işlemini genellikle bayanlar tercih etmektedir. Bayanlar görüntüye daha çok önem verdikleri için tüm saçlarının 1 numara kadar kazınmasını istemezler. Dolayısıyla doktorlar bayanları tıraşsız saç ekimi yöntemlerine yöneltmektedirler. Tıraşsız ekim yöntemi sırasında saçlar hiçbir şekilde kesilmez. Aynı şekilde saçlarınız kazınmaz.

Kazıtılma işlemi sadece işlem yapılacak olan bölgede gerçekleşmektedir. Günümüzde tıraşsız saç ekimi yöntemlerine kadınlar yoğun bir şekilde talep göstermektedir.

Saç Ekimi

Greft nedir? Konusu da tıraşsız saç ekiminde oldukça önemli sorudur. Göğüs, ense, sakal bölgesinden alınan greftler dökülmenin yoğun olduğu saçlı bölge aktif edilerek orda canlılık yaratırlar.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden birisi de FUE tekniğidir. FUE tekniği uygun maliyetli yapısıyla kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisini oluşturmaktadır. FUE tekniği saçlarınızın teker teker çıkarılarak sorunlu bölgeye ekim işlemidir. FUE tekniği ülkemizde de en çok kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. FUE tekniği ile yapılan çalışmalar son derece başarılı sonuçlar vermektedir. FUE saç ekiminde greft nedir? Sorusunun cevabı da oldukça fazla merak edilmektedir. Greft saç ekiminde verimli dokuların dökülen bölge FUE tekniğiyle uygulanması işlemidir.

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi işlemi oldukça profesyonellik gerektiren bir yöntemdir. FUE tekniği nerede yapılır? sorusu da sık sorulan sorulardan birisidir. Alanında uzman doktorlar tarafından saç dikimi merkezlerinde işlemler yapılmaktadır. FUE tekniği ile işlem yapacak doktorun el becerisinin oldukça fazla gelişmiş olması önemli bir etmendir. İlk öncelikle yeni saçların dikileceği bölge kalem ile işaretlenmektedir. Yeni saç kökleri ense kısmından alınacağı için bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır. Bu şekilde bölge tamamen işlem için uyuşturulur.

Uyuşturulan enseden saç greftleri alınır. Kel kısma da aneztezi uygulanarak bölge uyuşturulur. Daha sonrasında kel bölgeye kanallar açılmaktadır. Alınan greftler kel bölgeye özel ekipmanlarla yerleştirilir. Sonrasında ise bireyin kafasının arkası sargı işlemi yapılır ve bandajlanır. Böylece cerrahi operasyon sona ermiş olur. Greft nedir? Sorusu da kişiler tarafından sıkça aranan kelimelerden birisidir. Greft sağlıklı dokuların doku kaybeden bölgeye uygulanmasıdır.

FUE Saç Ekimi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi yöntemi sunmuş olduğu avantajlarla diğer saç ekim yöntemlerinden ayrılmaktadır. FUE tekniği kaliteli avantajlarından dolayı günümüzde saç ekim yöntemleri konusunda bir numarayı oluşturmaktadır. Saç ekim yöntemleri arasında en profesyonel yöntemlere sahip yöntem FUE yöntemidir. Greftlerin alındığı bölgeden dokular alınmadan işlemler yapılmaktadır. FUE yöntemiyle yapılan ekimlerde hiçbir şekilde kesik ve dikiş işlemi yapılmaz. FUE tekniği nerede yapılır?  Saç merkezlerinde FUE tekniği yapılır

Tek bir seansta 3 ile 5 bin saç ekimi yapılabilmektedir. FUE saç ekim yöntemi diğer yöntemlerin aksine oldukça uzun süren bir yöntemdir. Cerrahi operasyon yaklaşık 5 ile 7 saat arasında sürmektedir. Diğer yöntemlerde ise bu sayı daha kısa sürelerde gerçekleşecektedir. FUE saç ekimi yönteminin sağladığı en önemli avantaj bu yöntem sonrası kişiler ağrı ve acı hissetmezler. His kaybının gerçekleşmemesi de bu yöntemin sağladığı en önemli avantajlardan birisidir.

FUE saç ekimi yönteminin dezavantajları oldukça sınırlı sayıdadır. Cerrahi işlem sırasında saçlar 1mm tıraş edilir. Saçlar uzayana kadar kişilerin saçsız olarak dolaşmaları kişilere görsel açıdan sorunlar yaşatabilecektir. FUE tekniğinin en büyük dezavantajı diğer yöntemlerin aksine oldukça işlem süresi uzun sürmektedir. FUE tekniği ile yapılan işlemlerde genellikle 2. Bir seansa daha gerek duyulmaktadır. Tek bir seansta işlemler tamamlanmamaktadır.

Dolayısıyla FUE tekniği kişileri bir hayli fazla yormaktadır. Ancak yapılan işlemler son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bu başarılı sonuçlar da FUE tekniğini saç ekim yöntemleri alanında 1 numara yapmaktadır FUE saç ekim yönteminin sağlık açısından bakıldığından hiçbir olumsuz sonucu bulunmamaktadır. Greft nedir, konusuna burada açıklık getirmekte oldukça önemlidir. İnsan vücudundaki sağlık dokuların alınarak yol olmuş dokulara aktarılması greft denmektedir.

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi yöntemleri ülkemizde ve dünya üzerinde en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. FUE saç ekimi yöntemi de fiyat olarak da kişilere oldukça uygun düzeylerde hizmet sunmaktadır. Saç ekimi fiyatları FUE tekniğinde oldukça uygun seviyelerdedir. Diğer yöntemlerinin aksine FUE saç ekim yöntemleri oldukça gelişmiş, profesyonel bir saç ekim metodudur. FUE saç ekimi fiyatları konusunda sabit bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. FUE saç ekimi fiyatları tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir.

Saç ekim işlemlerinin fiyatlandırması ekilecek olan greftlerin sayısına göre belirlenmektedir. Ve aynı zamanda işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre fiyatlar belirlenmektedir. Saç ekim merkezleri fiyatlar konusunda birbirlerinden tamamen bağımsız hareket etmektedirler. Her saç ekim merkezinin fiyat aralığı birbirinden farklı türdedir. FUE saç ekimi fiyatları konusunda ülkemizde hizmet veren saç ekim merkezleri oldukça uygun fiyatlarda hizmet vermektedir.

FUE Saç Ekimi Yorumları

FUE saç ekimi ülkemizde en çok talep gören saç ekim yöntemidir. Yaptıranlar özellikle ağrısız, acısız, ameliyat izi olmamasından dolayı bu saç ekim yöntemini tercih etmektedirler. Yaptıranlar sunmuş olduğu birçok avantajı bulunan FUE saç ekim yöntemi oldukça olumlu yorumlar almıştır. Kişilere son nesil gelişmiş ekipmanlarla işlem uygulayan FUE saç ekim yöntemi günümüzde en fazla tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Greft nedir? Sorusu da saç ekiminde oldukça önemli bir kavramdır, Greft vücudun herhangi bir bölgesindeki sağlıklı dokuların, doku kaybına yol açan bölgeye uyarlanmasıdır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Gelişen saç ekim yöntemleriyle birlikte birçok yeni saç ekim yöntemi piyasada aktif bir şekilde rol oynamaktadır. DHI saç ekim yöntemi son derece profesyonel bir saç ekimi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. DHI saç ekimi nerede yapılır? DHI saç ekimi saç ekim merkezlerin de yapılır. DHI saç ekim yöntemi tek seansta oldukça sık işlem yapabilme özelliğine sahip gelişmiş kalemlerle yapılmaktadır. İşlem sırasında birçok sağlık çalışan operasyonda görev almaktadır.

DHI saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha modern aletlerle yapıldığından dolayı fiyatları daha yüksek düzeydedir.  DHI saç ekim yöntemi teker teker toplanmış olan saç kıllarının bölgeye yerleştirilmesi işlemidir. DHI yönteminde otomatik işlem yapabilme özelliği bulunan kalemler aktif rol oynamaktadır. DHI saç ekim yöntemi doğrudan saç köküne yapılan bir işlem olmasından dolayı saç ekim işlemi olarak da nitelendirilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç dikimi işlemi son derece büyük bir hassasiyetle, titizlikle yapılan bir işlemdir. Saç dikimini yapan doktorlar yılların tecrübesiyle çalışan uzman kişilerden oluşmaktadır. Doktorlar ekim işlemi sırasında bütün planlamayı en ince ayrıntısına kadar belirleyerek, kişilerle paylaşmaktadır. DHI saç ekimi özel son teknolojide üretilmiş kalemler yardımıyla yapılmaktadır. Greft nedir? Özel ekipmanlarla saçların kökleri toplanmaktadır. Ve daha sonrasında belirlenen donörlü bölgeye yerleştirilmektedir.

DHI saç ekimi yönteminde hiçbir şekilde kesik işlemi uygulanmadığı için kişiler genellikle bu saç ekim yöntemini tercih etmektedirler. İşlemlerin bitmesinden sonra saç derisi çok hızlı bir şekilde iyileşerek tamamen gelişimini tamamlar. Saç ekimi işlemleri sırasında saç derisin de yuvarlak bölgeler oluşmaktadır. Bu oluşan yuvarlak bölgelere saç greftleri yerleştirilmektedir. DHI saç ekim yöntemi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha gelişmiş teknolojide bir yöntemdir.

Saç Ekimi

Dolayısıyla yapılan saç ekimi işlemleri oldukça başarılı sonuçlara ev sahipliği yapmaktadır. DHI saç ekimi ülkemizde de oldukça fazla kullanılan birçok kişinin tercih ettiği bir yöntem türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

DHI Saç Ekimi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi yöntemi birçok avantajlı içerikleriyle birçok kişiyi kendisine çekmektedir. Oldukça profesyonel bir saç ekim yöntemi olan DHI kesi yapılmadan gerçekleşmektedir. Kesi yapılmadan işlemlerin gerçekleşmesinden dolayı birçok kişi için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. DHI saç ekimi yapan yerler işlem sırasında uygulanan özel kalemin çok ince bir yapıda olmasından dolayı işlem sıklığı artmaktadır.

DHI saç ekimi diğer yöntemlere göre daha profesyonel olduğu için daha etkili sonuçlar vermektedir. DHI yöntemiyle yapılan saç ekimlerinde iyileşme hızı diğer yöntemlere göre daha hızlı olarak gerçekleşmektedir. DHI saç ekim yöntemiyle yapılan işlemler neticesinde az hasarla ameliyat işleminiz tamamlanmış olmaktadır. DHI saç ekim yöntemi kişinin mevcut durumda kafasında olan saçlarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

 

DHI saç ekim yönteminin birçok negatif yönde dezavantajı da bulunmaktadır. En büyük dezavantajı DHI saç ekim yönteminin çok uzun bir işlem süresinin olmasından kaynaklanmaktadır. Hasta ve doktor için oldukça sabır gerektiren bir işlem türüdür. DHI saç ekimini her doktor yapamaz, mutlaka deneyimli bir doktorun işlemi yapması gerekmektedir. Dolayısıyla kesinlikle detaylı araştırmalar yaparak DHI saç ekimini yaptırmanız gerekmektedir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları günümüzde kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. İnternette Google arama motorunda en çok aranan konulardan birisini oluşturmaktadır. DHI saç ekim fiyatları konusunda net bir fiyat bilgisine ulaşmak mümkün değildir. Fiyatların oluşumu tamamen işlem yapılacak olan hastanın saç bölgesine göre belirlenmektedir. Fiyatları saç ekim merkezleri yapılacak olan greft sayısına göre ve işlem yapılacak bölgenin kellik yoğunluğuna göre belirlemektedirler. DHI saç ekimi fiyatları diğer saç ekim fiyatlarına göre daha yüksek düzeylerdedir.

DHI Saç Ekimi Yorumları

DHI saç ekimi yaptıranlar bu saç ekim yöntemiyle ilgili oldukça olumlu düzeylerde yorumlar yapmışlardır. DHI saç ekim yönteminin ağrısız ve acısız olarak gerçekleşmesi kişilere olumlu bir algı yaratmaktadır. Aynı zamanda DHI saç ekim yönteminin diğer yöntemlere göre daha hızlı iyileşebilir sonuçlar vermesi de yaptıranların yorumlarını olumlu yönde etkilemektedir. Yaptıranlar en çok şikayet ettiği tek konu DHI saç ekimi fiyatlarının oldukça yüksek maliyetlerde yapılıyor olmasıdır.

Yaptıranlar greft nedir? Konusunda da bilgi sahip olmaktadırlar. Greftler sağlıklı dokulardan doku alma işlemine verilen isimdir.

Videoyu oynat
Videoyu oynat
Videoyu oynat

Saçlarımız Neden Dökülür?

Kadınlarda ve erkeklerde saçlar birçok faktöre bağlı olarak dökülebilmektedir. Erkeklerdeki saç döküntülerinin en sık gözlenen sebebi genetik tipi erkek saç dökülmeleridir. Kadınlarda ise saç dökülmeleri genellikle mevsimsel olarak duygu durumu değişikliğine bağlı olarak dökülmektedir. Mevsim geçişleri saçların dökülmesinde rol oynayan en önemli etmenlerden birisidir. Uzmanlar tarafından günlük 100 ile 200 saç telininin dökülmesi normal olarak karşılanmaktadır.

Saçlar aynı zamanda stres faktörünün yol açtığı etmenlerde neticesinde de kolayca dökülebilmektedir. Stres saçların en büyük düşmanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçların dökülmesini etkileyen bir diğer önemli unsurda yanlış şampuanların kullanımıdır. Piyasada ucuz ve kalitesiz olarak satılan şampuanlar saçlarınızı yıpratarak dökülmelere yol açacaktır.

Kadınlardaki saç dökülmelerin bir sebebi fön makinesinin ve düzleştiricilerin fazla kullanımından kaynaklanmaktır. Bu işlemler saç köklerinize ciddi derecede zarar vererek, saç köklerinizin yanmasına sebep olmaktadır. Saçların dökülmesine sebep olan bir diğer önemli etmen ise yanlış tarama yöntemidir. Saçlarınızı çok hızlı taramanız durumunda saçlarınız koparak kökünden ayrılacaktır. Dolayısıyla mutlaka saçlarınızı ince uçlu taraklarla taramanız gerekmektedir.

Saç dökülmelerinde en çok oynayan bir diğer etmende vitamin eksikliğidir. Demir eksikliğine bağlı olarak, düzensiz, sağlıksız beslenmeler sonucunda saçlarınızın çokça dökülmektedir. Saçlarınızı güçlendirmek amacıyla mutlaka protein içerikli besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Ceviz, badem, fıstık, elma, muz, balık, tavuk, et saçların güçlenmesinde aktif rol oynayan besinlerdir. Dökülen saçlarda greft nedir? Sorusu aktif şekilde rol sorulmaktadır. Dökülen saçlarınıza sağlık yeni greft dokuları yerleştirilerek dökülen bölgeye yeni saç dokuları eklenir.

Saç Ekimi Sonuçları

Son zamanlarda saç ekim işlemlerine olan talep gün geçtikçe artış göstermektedir. Bunun sebebi saç ekim yöntemlerinin günümüzde oldukça etkili başarılı sonuçlara imza atmasından kaynaklanmaktadır. Saç dikimi sonrasında kişiler belli bir süre eziyet çekseler de 5 ile 6 aylık bir zaman aralığından sonra tüm eziyetleri geçecektir. Ekilen saçlar kişide kalıcı olarak kalmaktadır. Profesyonel donanımsal aletlerle ekildiği için hiçbir şekilde dökülme işlemi gerçekleşmemektedir.

Saç ekimi konusunda olumlu bir hizmet kalitesi almak istiyorsanız mutlaka merdiven altı olmayan saç ekim merkezlerin hizmetler almanız gerekmektedir. Merdiven altı merkezlerde yapılan işlemler neticesinde hem paranız boşa gitmiş olacak, hem de kafa derisi sağlığınız olumsuz yönde etkilenecektir. Saç ekimi sonuçları bakımından ülkemiz son yıllarda gerçekleştirdiği hizmet kalitesiyle ön plana çıkmaktadır. Greft nedir, tam da buna da rol oynayan soru başlıklarından bir tanesini oluşturmaktadır. Greft dokuları saç ekiminde kullanılan en önemli doku parçacıklarıdır.

Tepe Bölgesi Saç Ekimi Sonuçları

Tepe bölgesine saç ekimi yaptıranlar günümüzde oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Gelişmiş FUE ve DHI tekniği ile tepe bölgesine yapan greftler oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Tepe bölgesi dökülmenin en sık yaşandığı saç problemidir. Genellikle erkeklerde genetik etmenlere bağlı olarak tepe bölgesi dökülmeleri yaşanmaktadır.

Gelişmiş modern araçlarla tepe bölgesine saç dikimi kolayca yapılabilmektedir. Hem de bu işlemler sırasında saçınızın diğer bölgeleri kazınmamaktadır. İşlem tamamen tepe bölgesine uygulanmaktadır.

Greft nedir? Sorusu tepe bölgesi saç ekiminde oldukça önemli bir soru olarak karşımıza çıkar. Greft insan vücudunun herhangi bölgesinden alınan dokuların tepe bölgesine yerleştirilmesidir.

Greft Nedir?

Günümüzde saç ekiminde birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi sağlıklı dokular alınarak yapılmaktadır. Greft nedir? Sorusu saç ekiminde karşılaştığımız en önemli soru başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Greft vücudun sağlıklı bölgesinden alınan dokuların doku kaybı olan bölgeye uygulanmasıdır. Greftler genellikle saç ekiminde ensenden, göğüs kıllarından ve sakallardan alınmaktadır.

3000-4000 Greft Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sırasında kullanılan metotların son derece gelişmiş metotlar olmasından dolayı yüksek sayılar greftler ekilebilmektedir. Greft nedir? Kaliteli dokuların dokusu azalan bölgeye uygulama işlemine verilen addır. Tek bir saç ekimi seansında yaklaşık olarak saç dikimi yaptıranlara 3000 ile 4000 arası greft ekimi yapılmaktadır. Bu işlemlerin sonucu da oldukça başarılıdır. Yapılan işlemler yöntemlere bağlı olarak farklı sonuçlar göstermektedir.

 FUE yöntemi ve DHI yöntemi en yoğun düzeyde saç ekimini yapan yöntemlere olarak yaptıranların beğenisini kazanmaktadır. Birçok ekimi yaptıran kişi bu iki yöntemi tavsiye etmektedir. Bu iki yöntem diğer yöntemlerin aksine daha yüksek puanlar alan bilinirliği daha yüksek gelişmişliği daha fazla olan yöntemlerdir.

Saç Ekimi Yorumları

Saç ekimi yaptıranlar genellikle yapılan işlemlerden büyük bir memnuniyet duymaktadır. Günümüzde teknolojinin üst seviyelere gelmesiyle birlikte saç ekimi işlemi de ağrısız, kesiksiz, tıraşsız olarak yapılabilmektedir. Saç ekimi sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Yaklaşık olarak 2.aydan itibaren saçlarınız çıkara 5 ve 6 ay zaman aralığında tamamen büyümektedir.

Saç dikimi yaptıranlar genellikle uzman profesyonel saç ekim merkezlerini tercih ederler. Merdiven altı yerlerden uzak durmanızı önerirler. Günümüzde saç ekimi yaptıranlar fiyatlar konusunda oldukça makul fiyatlarda ekim işlemi yaptırdıklarını yorumlamaktadırlar. Saç ekimi oldukça yüksek deneyim gerektiren bir cerrahi operasyondur. Hijyenik koşullarda yapılması oldukça önemlidir. Kişinin saç derisinin mikrop kapmaması için hijyen açısından uygun ameliyathaneler de işlemler gerçekleşmelidir.

Saç Ekimi Sonrası

  1. Gün: Ameliyat olduğunuz gündür, hastaneden bandajlı bir şekilde ayrılırsınız. Lokal anesteziyle ameliyatınız gerçekleştirilir. Uyku için ilk gün koltuk kullanılmalıdır.
  2. Gün: Bu zaman dilimine artık lokal anestezinin etkisi tamamen geçmiştir. Gün içerisin küçük ağrılar hissedebilirsiniz. Doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler ağrınızı azaltacaktır. İlk saç yıkama işlemi 2.gün yapılmaktadır.
  3. Gün: Ağrılar ve acılar büyük oranda geçmiş durumdadır. Dışarı çıkarken mutlaka şapka takmanız gerekilmektedir. Sadece yatakta sırt üstü yatmanız gerekmektedir.

Greft nedir? Sorusu da saç ekiminde sorulması gereken soru başlıklarından birisidir. Greft insan vücudundaki sağlıklı dokuların, sağlıksız dokulara aktarılma işlemine verilen isimdir.

1.Ay: Saçlarınız artık belirgin bir şekilde kendisini belli etmeye başlar. Ameliyat sonrasındaki bütün sıkıntılar tamamen gitmiştir. Kafanızdaki kızarıklar tamamen azalmış durumdadır.

2.Ay: Saçlarınız artık kuluçkadan uyanarak belirgin bir şekilde canlanmıştır. Saçlarınız artık saç derinizin dışına çıkmaktadır. Saç kökleriniz ciddi oranda güçlenmiş vaziyettedir.

3.Ay: Bütün saçlarınız 3.ayda tamamen çıkmış durumdadır.

4.Ay: Saçlarınız tamamen çıkmış ve uzamış durumdadır.

5.Ay: Saç ekimi işlemi tamamlanmış vaziyettedir.

12.Ay: Mevcut saçlarınız tamamen oluşmuş durumdadır. Kalıcı olarak artık tamamen sizindir.

Saç Ekimi Soru ve Cevaplar

Yaklaşık olarak 2.aydan itibaren gözle görülür bir belirginlik başlamaktadır. 6.aydan itibaren gelişim tamamlanmaktadır.

Yaz sıcaklarından dolayı kişiler daha çok sonbahar ve kış mevsimini tercih ederler.

Günümüzde gelişmiş teknolojik aletlerle sakaldan saç ekimi kolayca yapılabilmektedir.

İlk ekilen saçlar döküldükten sonra, sonrasında çıkan saçlar bir daha asla dökülmezler.

Saç ekimi işlemi sırasında ilk haftalar ağrılar anestezinin geçmesiyle birlikte 1 ay süresince devam etmektedir. 1 aydan sonra ağrılar tamamen geçmektedir.

Saç ekimi işlemi yöntemden yönteme süresi değişkenlik gösterir. Tek seans ve maksimum 2 seansta sürmektedir.

18 yaşını doldurmuş her kişi saç ekimini istediği zaman aralığında gerçekleştirebilmektedir. İster 20 ister 60 yaşında saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Fiyatlandırmanın belirlenmesinin ekilecek olan donör miktarı ve greft sayısı etkili olmaktadır.

Saç ekimine de en önemli konu başlıklarından birisi de greft nedir? Saç ekiminde kullanılan greftler enseden alınmaktadır. Ayrıca saçların yoğun olduğu bölgelerden de greftler alınmakla birlikte kişilerin sakallarından da greftler alındığı bilinmektedir.

Kişiden kişiye farklı olarak yan etkiler gözlenmektedir. Olası yan etkiler; ödem, kıl iltihabı, asimetri, yoğun kanama, deride kabuklanma, hissiz olma, dikilen saçların yerinden ayrılması, ekilen saç derisinde dökülmeler görünmektedir. Aynı zamanda kafa derisinde sivilcelenme, kaşıntı, kepeklenme, yağlanma gibi durumlarda gözlenmektedir.

Saç Ekimi

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım