Kaş Ekimi; kaşlar kişinin yüz ifadesini yansıtan en önemli unsurdur. Yüzümüzde önemli bir yere sahip olan kaşlar, çoğu insanın memnun olmadığı şekil veya boyutta olabiliyor. O nedenle, çoğu kişi kaşlarındaki kusurları günübirlik kozmetik kaş bakım yöntemleri ile çözmeye çalışıyor.

Kaşları konusunda sıkıntısı olan ve kalıcı çözüm arayanlar kişiler ise, kaş ekimi yaptırıyor. Kaş ekimi uygulaması, FUE ekim tekniği  ile yapılıyor. Kaş ekimi için genelde donör olarak ense bölgesi kıl kökleri kullanılır. Kaş ekimi, lokal anestezi uygulanarak yapılır ve ortalama 3-4 saatte tamamlanır. Kaş ekiminde kullanılacak, kıl köklerinin nakil yapılacak bölgeye mutlaka belirli bir açı ile yerleştirilmesi gerekir.

Elbette, kaşlarındaki sorundan şikâyetçi olanlar için günlük kozmetik kaş bakım çözümleri, kalıcı olmadığı gibi oldukça da maliyetli oluyor. Kozmetik bakım yöntemleri, her gün veya kısa sürelerde yenilenmek zorunda kalıyor.

Kaş Ekimi Aşaması Nasıl Yapılıyor?

Kaş ekimi uygulamasında, saç ekiminde olduğu gibi DHI tekniği uygulanır. Kaşlar, kişinin siması açısından en önemli unsur olması nedeniyle, kaş ekimi yapılacağında oldukça titiz davranılması gerekir. Kaş ekimi sırasında, kişinin yüz şekli ve istekleri dikkate alınarak işlem yapılır. Kaş ekimi yapılacağında, saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden kıl kökleri alınarak canlı kalmaları için özel solüsyonda saklanır. Alınan kıl kökleri, daha önceden belirlenen açı ve şekil doğrultusunda tek tek kaş bölgesine ekilir.

Kaş Ekim Merkezi Nasıl Seçilmeli?

Kaş nakli merkezleri de, saç ekim merkezleri kadar titizlikle seçilmesi gereken sağlık kuruluşudur. Kaş ektirme, farklı nedenlerden dolayı kaş kaybı olan veya kaşı seyrek olan kişiler için uygulanabilen kalıcı bir estetik çözüm. Kaşlarında yara ya da yanık izi bulunan kişiler de ekim işlemi yaptırabilir. Söz konusu kaş ekimi uygulaması, kadın ya da erkek fark etmeksizin yapılır. 

Kaş ekiminde önemli olan unsur, kaş ekimi yaptıracak kişinin kaş ekim kliniği konusunda çok titiz davranmalı. Kaş ekimi sırasında, kaşların çıkış yönüne dikkat edilmeli ve olabildiğince doğal sonuç elde edilmeye çalışılmalı. Saç ekim merkezleri, kaş ekimi yapılacak kişi için önceki kaş yapısı dikkate alınarak, yeni kaş tasarımı hazırlamalı.

Ekim Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş ekiminden sonrası, kişinin kaş bölgesinde hafif kızarıklık ve kabuklanma olur. Kaş ektirme sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de oluşan kabukların elle sökülmemesi. Kaş ekimi sonrasında, ekim yapılan bölgenin ilk gün su ile temasından kaçınılmalı ve  ekim bölgesinin darbelere arşı korunması gerekli.

Ekilen kaşlar, ilk dönemlerde hassas ve dökülme eğiliminde olacağından oldukça dikkatli olunmalı. Ekimin ardından çıkan kaş kılları ilk başta  biraz cılız olabilir, ancak zamanla çok daha doğal ve yoğun kaşlara sahip olmak mümkün.

Ekilen kaşın tam şeklini alması, biraz zaman alır. Fakat, kaşın doğal uzama sürecine girmesiyle kişi doğal ve yoğun kaşlara kavuşur. Ekim sürecinden sonra ortalama 3 ay içerisinde, kişinin yeni kaşları çıkmaya ve 8 ay içerisinde de uzamaya başlar. Bu sürede ekim yaptıran kişinin, uzman talimatlarına göre davranması ve kaş bakımınızı ihmal etmemesi gerekli.

Doğal Kaşlara Kavuşmak Mümkün mü?

Kaş sorunu olan kişilerin, ekim yaptırma konusundaki en büyük kaygıları, kaş ekimi doğal durur mu şeklinde oluyor. Kaş ektirme, profesyonel saç ekim merkezinde deneyimli uzman kişiler tarafından yapılırsa, çok iyi sonuçlar almak mümkün. İşlemin başarısı, tercih edilen saç ekim merkezi ile de orantılı. Bu nedenle işlem yaptıracak kişinin, bu konuda oldukça seçici davranması gerekli. İşlem sırasında kaşlar dar bir açıyla, kaşın çıkış yönüne göre; ortası ve başlangıcı arasında ekim yönleri iyi ayarlanırsa doğal kaş ekimi elde edilir.

İkinci Kez Ekim Yapılabilir Mi?

Kaş ekimi sonuçları genellikle tek seans tamamlanır. Öte yandan, ekimin ardından kişi daha yoğun bir kaş isterse ya da ekilen kaşlar zarar görürse, bir yıl sonra tekrar ekim yapılır. Kaş ekiminde, ilk ekimin ardından zamanla doğal ve gür ekime ulaşana kadar yapılacak kaş ekiminin kişiye hiçbir zararı olmaz.

Kaş Ekimine Uygunluk

Kaş ekimi için kişilerin kaşlarında boşluk, yara, piercing izi, hastalık veya kaza nedeniyle kaş kaybı yaşamaları yeterli. Buna karşın, kaş ekime uygun olup olmadığınızı öğrenmek için bir saç ekim merkezinde, uzman ekibe ücretsiz kaş ekim analizi yaptırabilirsiniz.

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım