DHI-Choi yöntemi sayesinde, saç ekiminde kişi saçlarını kestirmeden saç ekimi yapılıyor. Saç ekim yöntemleri, gelişen teknolojiye paralel gün geçtikçe gelişiyor. Saç ekimi uygulamalarında birkaç yıl öncesine kadar, saçlarını kestirmeyen kişilere tıraşsız saç ekimi yapılamazken şimdi durum tamamen değişti.

Günümüzde saç kesmeden, sorunlu bölgeye saç ekimi yapmak mümkün. Ancak, bu olanaktan yararlanmak için ekim yaptıracak kişilerin, bazı kriterlere uygun olması gerekiyor. Saçlarını kazıtmadan, saç ekimi yaptırabilmek için saçın belli bir uzunlukta olması gerekli. Ayrıca, ekim yapılacak alanın büyüklüğü ile donör bölgenin de durumu bu kararın uygulanmasında etkili bir unsur.

Traşsız saç ekimi uygulamasında, işlem yapılacak kişinin saçları ön taraftan, yanlardan veya üst taraflardan tıraş edilmeden saç ekimi yapılıyor. Bu uygulamadaki saç ekimi sırasında, yalnızca başın arka kısmında belirlenen donör bölge tıraşlanıyor. Saç ekimindeki bu yöntemi, ağırlıklı olarak uzun saçları olan kişiler tercih ediyor.

DHI ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi öncesi; DHİ saç ekiminde kişinin donör olarak belirlenen bölgesinden alınan saç köklerinin yani greftlerin, istenilen boş alana ekilmesidir. Teknolojinin gelişmesiyle, saç ekiminde yaşanan yenilikler sürekli değişiyor. Dünyada ve ülkemizde başarı ile uygulanan çok sayıda farklı saç ekim yöntemi kullanılıyor. FUT, Fue ve Choi DHI saç ekimi günümüzde, dünyada saç ekim merkezi hizmetlerinde popüler olarak kullanılan yöntemlerdendir.

Saç ekim yöntemlerinden olan FUT ise,  ekim yaptıracak kişilere tıraş olmadan müdahale şansı vermiyor. Choi Kalem Tekniği olan DHİ Saç Ekimi yöntemi, yeni nesil saç ekimi tekniği olarak kabul ediliyor. Bu teknik saç ekimi yapılacak kişiye, eski saç görünümüne çok yakın ve  doğal saç görünümü elde edilmesine fırsat tanıyor. Saç ekiminde, saç ön çizgisi ve saçın doğru tasarlanması da hasta açısından en önemli unsur.

Saç ekimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında, donör bölge kapsamında yeterli greft olduğuna bakılması, saç ön çizgisinin planlaması ve hastaya en uygun saç ekim yönteminin belirlenmesi geliyor. DHI saç ekiminde, greft hızlı ve sık olacak şekilde ekilmeli. Bu uygulamada kullanılan kalem tekniği sayesinde, kişinin saçlı alanına zarar vermeden saç ekimi yapılabiliyor.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi konusunda kişilerin en çok çekingen davrandığı konulardan biri de saçların tıraş edilmesi. Saç ekimi süreçlerinde, saç kesmeden tıraşsız saç ekimi tekniğinin en büyük avantajı ise, kişiye sosyal hayattan kopmadan saç ekimi dönemini geçirmesine olanak sağlaması. Saçların tıraş edilmemesi, saç ekiminin ilk günlerinde kişide oluşan özgüven kaybının kolay atlatılmasında büyük katkı sağlıyor. Kişiler bu sayede kendini daha iyi ve özgür hissettiğinden, sosyal yaşantılarına daha hızlı adapte oluyor.

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım