DHI Saç Ekimi; DHI yani, Direct Hair Implantation yöntemi saç ekimi, dünya genelinde günümüzdeki en yaygın saç ekim  uygulaması. Bu yöntemde, ekim yapılacak bölgeye önceden kanal açılmıyor. Kafada bulunan saç köklerine zarar vermeden, Choi Implanter Kalemi sayesinde donör bölgeden alınan saç köklerinin ekimi yapılır. CHOI Kalem Tekniği (DHI Tekniği), özellikle saç dökülme problemi yaşayan kadınlarda  da, saç ekimi veya kaş kayıplarında yapılan ekimlerde sıklıkla kullanılır.

Choi İmplanter ya da kalem yöntemi, aslında saç ekimi konusunda kullanılan aynı tekniği ifade ediyor. Bu yöntem saç ekiminde kişilerin uygunluğuna bağlı olarak, saç traşı yapılmadan saç ekimi de yapılıyor. Tekniğin en belirgin özelliği Choi kalemi olan DHI saç ekimi, aynı zamanda saç dökülmesinin en popüler tedavi yöntemi. 

Choi kalem tekniği, saç ekimleri kadar kaş ve sakal ekimlerinde de sıklıkla kullanılır. DHI yöntemi ile saç alımı ve saç ekimi aşamaları, aynı anda yapılıyor. Bu işlem genelde Choi yöntemi,  olarak da bilinir. Choi kaleminin çok ince ve keskin uçları sayesinde, ekim sırasında saçta kanal açma ve saç nakli aynı anda yapılır.

DHI Saç Ekim Yönteminin Avantajları Nelerdir?

DHI Saç Ekimi yöntemi kişide saç foliküllerini, daha rahat korur. DHI Saç Ekimi yöntemi ile yapılan işlem sırasında, kişi de hiç kesi yapılmaz ve hızlı iyileşme sağlanır. Bu sayede kişi, kısa sürede günlük yaşantısına başlar. DHI Saç Ekimi yönteminde, tıraşsız saç ekimi daha uygun oluyor.

DHI Saç Ekimi Türkiye

Türkiye, saç ekimi konusunda dünya genelinde başarılı ülkeler arasında bulunuyor. DHI Saç Ekimi yöntemi, ciddi saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar için kalıcı ve sağlıklı bir çözüm sunuyor. Öyle ki, DHI yöntemi doğal saça en yakın sonuçların elde edilmesi ile hızlı iyileşme süreci nedeniyle, cazip bir uygulama. Türkiye’de saç ekiminde sıklıkla tercih edilen bir teknik olan DHI, saç ekiminin zahmetli sürecini de kolaylaştırıyor.

DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi
İşlem Sonrası

DHI Saç Ekimi Maliyetleri

DHİ (Kalem Tekniği) gerek saç ekimi sırasında kişiye sağladığı konfor ve gerekse uygulama özelliği açısından, diğer ekim yöntemlerine kıyasla daha pahalı. DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları genel olarak, kullanılan diğer saç ekim tekniklerine kıyasla en pahalı yöntem olarak bilinir. Bundaki asıl etken DHI tekniğinin, daha pratik olmasının yanında, acı hissi olmaması. Bu yöntemde seans sayısı diğer metotlara göre, daha az oluyor ve saç ekimlerinde kesin sonuca ulaşılıyor.

Saç ekimi konusunda seçim yapılan merkez ve uzman seçimi de fiyata etki eden önemli bir unsur. Her saç ekim yönteminde olduğu gibi DHİ (Kalem Tekniği) yöntemde de, hastadan alınan kıl kökü miktarı ile ekim yapılan miktar fiyatı belirleyen önemli unsurdur.

DHİ (Kalem Tekniği) işlem sırasında, kullanılan kalemler tek kullanımlık oluyor. Bu yöntemde saç foliküllerini bekletmeden kalemlere yerleştirmek için diğer yöntemlere kıyasla, daha kalabalık bir sağlık ekibi görev alıyor. 

DHI Saç Ekimi Soru ve Cevaplar

DHI Saç Ekimi(Direct Hair Implantation), donör bölgeden tek tek toplanılan saç köklerinin, otomatik Choi implanter adı verilen otomatik implanter kalemleri ile ekim alanına yerleştirilmesi.

DHI Saç Ekimi uygulaması; kişinin saç ekiminde kaliteyi artırmak, saç sıklığını sağlamak, mevcut saçı korumak ve saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin, hızla günlük hayata dönmesine olanak sunmaktadır.

DHI saç ekimi uygulamasında ilk önce, FUE’de olduğu gibi kişinin saç kökleri toplanır ve Choi kalemine yerleştirilir. Choi kalemi sayesinde, diğer uygulamalardan farklı olarak önceden saç kanalı açılmasına gerek yok. Böylece, kalem yardımıyla istenilen bölgeye hızlı bir şekilde saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç ekimi yaptıracak kişinin; bir hafta önce sigara ve alkolü bırakması, kahve ve kafeinli içeceklere ara vermesi, akut hastalıkları hakkında doktoruna bilgilendirmesi, ekim sırasında rahat giyilip çıkarılabilen kıyafetleri tercih etmesi gerekir.

DHI PRO saç ekimi, klasik saç ekimine kıyasla lazer ve prp uygulamaları ile bir arada kullanılmaktadır. Saç ekimi öncesinde lokal anestezi uygulanır. Saç ekimi uygulaması, saçın çok daha sık ve yoğun ekilmesini sağlayan DHI Choi kalem tekniği ile yapılıyor.

FUE tekniği ve DHI yönteminin uygulama şekillerinin farklıdır. FUE tekniğinde tek seansta kişiye 3000-4500 arası, DHI tekniğinde ise tek seansta 1500-2500 greft ekimi yapılabiliyor. Öte yandan, DHI tekniğinde iyileşme süresi, FUE tekniğine göre daha çabuk olmaktadır.

DHI Saç ekimi metodu (Direct Hair Implantation-Doğrudan Saç Ekimi), saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemle, tek tek toplanıp ekim alanına yerleştirmesi yöntemidir. Fue yönteminde ise, saç kökleri donör bölgeden tek tek alınarak daha sonra istenilen bölgeye bölgeye topluca değil, yine tek tek implant edilmesi işlemidir.

DHI Saç Ekimi yöntemi, yani (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu uygulamada Choi adlı medikal kalemle greftler toplanır, ardından aynı kalemle cilde kesi veya kanal açılmadan saç kökleri direkt ekilir.

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım