Kadınlarda Saç Kaybı

Saç kökleri kendini yenilemediğinde, yeni saçların çıkmaması ile saç dökülme problemi yaşanması doğaldır. Günlük hayatta saç tarama ve şekillendirmeye bağlı olarak, 100 ila 150 tel saç dökülür. Fakat ,vücutta değişen sebeplerden ve dış etkenlerden dolayı bu sayı bazen daha fazla olabilir. Tam bu noktada rahatsızlık veren bu durum oluştuğunda  kadın saç ekimi uygulaması önerilir

Kadın saç ekimi, tarih boyunca her toplumda saç, kadınlar için çok önemli bir güzellik ve sağlık simgesi oldu. Günümüzde de kadınlar için saçlarının nasıl göründüğü kadar, sağlıklı ve gür olması önemini koruyan bir unsur.

Yoğun kent hayatı ve farklı etkenler nedeni ile kadınlar mevcut saçlarını dahi korumakta zorlanabiliyor. Kadınlarda oluşan saç dökülmesi problemi, 2-3 aydan fazla devam ediyorsa, mutla uzman bir doktorla tedavi sürecine başlanması gerekir.

Kadınların arzu ettiği gür ve canlı saçlar genellikle, çok zor kazanılıyor.  Günümüzde hormonal düzensizlikler, beslenme bozuklukları, stres, polikistik over sendromu gibi sağlık sorunları sonrasında kadınlarda bölgesel saç dökülmesi oluşuyor.  Bu ve benzeri sorunlar nedeniyle, kadınlarda erkek tip saç dökülmesi sıkıntısı, erkeklerde olduğu gibi saç ekimi sayesinde kolayca gideriliyor.

Kadın Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadın saç ekiminde, de son teknolojik imkanlar kullanılıyor. Saç ekiminde FUT, FUE ve Choi DHI gibi birçok farklı yöntem mevcut. Saç ekimi, kişinin donör bölgesinden alınan greftlerin, istenilen alanlara ekilmesi işlemi olarak  da tanımlanır.

Günümüzde yoğun şekilde saç dökülmesi yaşayan kadınlarda en etkili çözüm yöntemi, saç ekimi olarak görülüyor. Kadınlarda saç ekimi yöntemi, erkeklerde olduğu gibi klasik saç ekimi şekli ile aynıdır. Bazı durumlarda saç ekimi sırasında, kadınların saç tıraşı olması gerekmiyor. Kadınlarda saç ekimi sırasında, donör bölge olarak ense kullanıldığından herhangi bir iz kaygısı da olmuyor. Çünkü, donör bölge kişide uzun saçlar altında kalıyor.

Kadın Saç Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılır?

Kadınların yaşadığı bölgesel saç dökülmesi ya da saç seyrekliği sorunlarını giderilmesinde saç ekimi yapılabiliyor. Bu ve benzeri saç dökülmesi nedeni ile oluşan sıkıntıların giderilmesinde ise, DHI-Choi Pen yöntemi kullanılıyor. DHI-Choi Pen uygulamasında, küçük alanlarda bile sık saç ekimi yapmak mümkün. Kadınlarda da kolaylıkla uygulanan DHI yöntemi sayesinde, kadın saç ekimi sonrası doğal alın çizgisi tasarımı da yapılarak çok daha güçlü ve gür saçlar elde ediliyor.

Kadın Saç Ekimi Süreci

Kadınlarda saç ekimi basit bir işlem olmadığından, uzmanlar tarafından ve klinik şartlarında yapılmalı. Kadın saç ekimi, uzmanlarca sağlıklı koşullarda özenle planlanması gereken hassas bir işlemdir. Öyle ki, saç ekimi öncesi yapılacak planlama kadar, saç ekimi işlemi sonrasında da dikkat edilecek hususlar büyük önem taşıyor. Kadınlarda yapılan saç ekimi, erkeklerde olduğu gibi ekilen saç köklerine zarar verecek davranışlardan kaçınmak gerekiyor.

Saç ekimi sonrasında özellikle ilk günler, ekim yapılan alandaki saçlara dokunulmamalı ve oluşan kabuklara elle müdahale edilmemesi çok önemli. Ekim sonrasında ilk saç yıkamanın, uzman ekim ekibi tarafından yapılması gerekir. Daha sonraki saç yıkamalar ise, verilen talimatlara göre dikkatlice yapılmalı.

Kadın saç ekiminde, saçlarda 2-3 ay içerisinde şok dökülme meydana gelir. Saç ekimi yaptıran kişiler  saç dökülmesi nedeni ile endişelenmemeli. Çünkü, dökülen saçların yerine kalıcı saçlar çıkıyor.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları

Kadın saç ekim fiyatları, erkek ekiminde olduğu üzere greft sayısı, kullanılacak teknik ve uygulanacak seans sayısına göre değişiyor. Kadın saç ekimi fiyatlarını, uzmanların yapacağı ücretsiz saç analizi ile öğrenebilirsiniz. Bize ulaşarak uzmanlarımızın denetiminde size en uygun saç ekim yöntemini birlikte belirleyelim.

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım