İçindekiler

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer?

Saç Ekimi Kaç Saat Sürer? Saç ekimi işlemlerine ilgi yoğundur. Bu konu ile ilgili insanlar sürekli genel araştırmalar yapıyor. Özelliklede merak edilen soru ise saç ekimi kaç saat sürer? Sorusu olur. Saç ekimi operasyonu 6 saat ile 9 saat arası sürebilir. Peki operasyonun kaç saat süreceği hangi durumlara göre değişir?

– Saçta kullanılacak saç kökü miktarına göre değişir.

– Uygulanacak saç ekimi yöntemine göre değişir.

– Saç ekimi işleminin uygulanacak kafa bölgesine göre değişir.

– Hastanın fiziksel muayene durumlarına göre değişir.

– Operasyonda çalışacak uzman kişilere göre değişir.

Saç ekimi işlemlerinin çeşitli yöntemleri bulunuyor. Erkek bireylerde saç ekimi işlemleri saçın tamamı kazıtılması gerekiyor. Fakat bu işlem kadınlarda sadece ense kökünün kazıtılması ile gerçekleşiyor. Ense kökünden gereksinim olduğu kadar saç kökü alınır. Peki, erkek bireylerde saç ekimi kaç saat sürer? Öncelikli olarak saç ekimi işlemlerinin süresi cinsiyete göre değişmiyor. En uzun saç ekimi operasyonu ise 12 saattir.

Saç Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi işlem aşamalarının uygulanma yöntemleri saç ekiminde başarılı sonuçlar için önemlidir. Ayrıca saç ekiminde başarılı sonuçlar alabilmek için; işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Peki, başarılı bir saç ekimi kaç saat sürer? Saç ekimi operasyonları için yaklaşık 7 saatinizi ayırmanız gerekiyor. Saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

– Saç ekimi işlem öncesinde ilaç kullanımları hakkında saç ekimi uzmanına danışılması gerekir.

– Saç ekimi işlemi öncesi için alkol ya da tütün ürünlerinin kullanımları önerilmez.

– Kafein içeren gıda ve içeceklerden saç ekimi işlemi öncesinden uzak durulması gerekiyor.

– Saç ekimi işlemine tok olarak gidilmesi; operasyon işlemini kolaylaştırır.

Saç ekimi işlemleri öncesinde saç ekimi kaç saat sürer? Sorusunun cevabı en az 6 saat sürdüğü unutulmamalıdır. Hasta kendisini ona göre hazırlaması gerekir. Peki, saç ekiminin aşamaları nasıldır? İşte detaylar!

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimine karar vermek zorlu bir süreçtir. Çoğu zaman bir anda saç ekimi kararı bir anda alınmaz. Saç sürekli döküldükçe ya da saçın seyrelmesi arttıkça saç ekimi işlemi düşünülmeye başlanır. Saç ekimi işlemine karar verdikten sonrası ile daha kolay ilerlemektedir. Çünkü artık kesin olarak saç ekimi kararı alınmıştır.

Saç ekimi işlem aşamalarına başlamadan önce saç ekimi kaç saat sürer? Sorusunun netlik kazanması gerekir. Çünkü saç ekimi işlemi 9 saate kadar sürebiliyor. Peki, saç ekimi işlem aşamaları nelerdir?

– Hastaya operasyon öncesinde fiziksel muayene yapılır.

– Hastaya bazı belli başlı testler yapılır.

– Hastanın saçı belirlenen oranında tıraş edilir.

-Uygulama bölgesine çizim yapma işlemi gerçekleşir.

– Donör olarak belirlenen bölgeden hastaya anestezi işlemi uygulanır.

-Anestezi etkisi göstermeye başlayınca donör bölgesinden saç kökleri toplanır.

– Toplanan saç kökleri hemen bekletilme yerlerine alınır.

– Hastaya saç ekimi uygulanacak olan bölgeye anestezi uygulanır.

– Hasta dinlendirilir.

– Hastaya saç köklerinin nakilleri gerçekleştirilir.

– Saç köklerinin güçlü olarak tutulması için mineralli oksijen çeşitlerinin buhar uygulaması yapılır.

– Bazı saç ekimi işlemi uygulama sonrasında ise özel krem çeşitleri uygulanır.

Görüldüğü üzere saç ekiminin pek çok farklı aşamadan oluştuğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Saç Ekimi Kabuk Temizleme İşlemi

Saç ekimi operasyonu sonrasında hastalarda saç ekilen bölgede kabuklar oluşur. Saç ekimi işlemi için kabuk oluşumu normal bir süreçtir. Oluşan kabukların ise temizlenmesi gerekiyor. Saç ekimi sonrasında kabuk temizleme işlemleri saçın yıkanmalarında başlar.

Saç ekimi sonrasında saçın ilk yıkanma olayı saç ekimi merkezlerinde uygulanır. Saç bölgesinde oluşan kabukların temizlenmesi için saçın yıkanma sırasında hassas davranılması gerekir.

Saçın ilk yıkanmasında özel losyon çeşitleri kullanılır. Losyon saç ekimi olan bölge ve çevresi hassas olarak sürülür. Yaklaşık olarak 40 – 45 dk hasta dinlendirilir. Süre bittikten sonra kabuklar yumuşamış olur. Ardından su ile masaj yapılarak losyon temizlenir. Hafif şampuan ile saç bölgesi yıkanır.

Kabuk temizleme işlemi yaklaşık olarak 1 saate yakın sürer. Asıl merak edilen saç ekimi kaç saat sürer? Sorusu ise yaklaşık olarak 6 ile 9 saat arasında değişir. Böylece saç ekimi operasyonu istenir ise bir günde tamamlanmış olur. Bazı saç ekimi operasyonları ise 12 saat sürebiliyor. Saç ekimi uzmanları öncesinden detaylı olarak hastaya saat süresini sunar.

Günümüzde Kullanılan Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüzde saç ekimi işlemleri yoğun olarak tercih ediliyor. Çünkü saç dökülme ya da seyrelme gibi saç sorunları günümüzün belli başlı sorunları arasında yer alır. Trend olarak saç ekimi yöntemleri arasında daha çok FUE ve DHI saç ekimi yöntemleri kullanılıyor. Peki FUE ya da DHI saç ekimi yöntemleri nedir?

DHI saç ekimi işleminin en önemli özelliği yara izi olmadan operasyon sürecinin tamamlanmasıdır. Özel bir kalem ürünü ile saç kökleri gerekli yerlerden toplanır. Saç ekimi işleminin uygulanacağı bölgeye saç kökleri yerleştirilir.

Başarılı saç ekimi yöntemlerindendir. Pek çok saç ekimi uzmanı DHI saç ekimi yöntemini öneriliyor. Peki, DHI saç ekimi kaç saat sürer? Yaklaşık 12 saate kadar sürebilen saç ekimi yöntemidir. Bu süre esasında ekilecek olan saç kökü sayısına göre değişmektedir. Bundan dolayı da saç ekimi işleminin tam olarak ne kadar sürdüğüne net bir şekilde yanıt vermek de mantıklı değildir.

FUE saç ekimi yöntemi; daha sık kadınlar tarafından kullanılır. Kafa bölgesinin ense bölümümden tıraş edilerek saç kökleri alınır. Ardından ise saç ekimi olacak olan bölgeye uygulanır. FUE saç ekiminde başarılı sonuçların alınma riski yüksektir. FUE saç ekimi kaç saat sürer? FUE en az 6 saat süren saç ekimi operasyonudur. Bundan dolayı da söz konusu tekniğin pratik bir şekilde uygulandığını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER SORULAR :

 

Saç Ekimi Tedavi Süresi

Saç Ekimi Kaç Para

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım