İçindekiler

2000 Greft Saç Ekimi

2000 greft saç ekimi, saçlarıyla ilgili problem yaşayanların sıklıkla araştırdığı bir konudur.  Greft, sadece saç ekiminde kullanılan bir uygulama değildir. Kronik yaralarda, derin yanıkların tedavisinde, diş hekimliğinde kullanılan bir uygulamadır. Vücudun farklı bir yerindeki dokunun başka alana nakledilmesine greft denilir. Farklı bir yere nakledilen dokuda sinir ve damar yoktur.

Damar ve sinir olmadan nakledilen doku, nakledildiği alanda difüzyon adı verilen bir teknikle tutunur. Difüzyonla beslenen doku zamanla nakledildiği alana adapte olur. Adapte sırasında damar oluşumları meydana getirerek bağlantısını sürdürür. Şayet greftler nakledildikleri yere adapte olamazsa ölürler. Canlılıklarını koruması ve gerçekleştirilen operasyonun olumlu netice vermesi için parçalar küçük alınır. Küçük parçalar nakledildikleri alana daha kolay uyum sağlar.

Greft Saç Ekiminde Nasıl Kullanılır?

Kellik problemi yaşayanlara2000 greft saç ekimi bir seçenek olarak sunulmaktadır. Saç problemi olan alana vücudun farklı bir bölgesinden alınan doku parçaları alınarak nakledilir. Greft olarak isimlendirilen küçük ve ince parçada deri ve kıl kökleri vardır. Her greftinh kök ve deri miktarı aynı değildir. Kök ve deriye göre greftler çeşitlendirilir.

Greftin kalınlığı ve boyutları farklılık göstermektedir. Verici bölge olarak genellikle iki kulak arkası ve ense tercih edilir. Bölgelerden alınan parçalarda 2, 3, 4 veya 5 kıl kökü bulunur. Dökülmelerin olduğu alana ekilen kılların miktarı, uygulamanın başarıyla sonuçlanmasını etkilemektedir.

Greft Yöntemiyle Ekilen Saçların Çıkması

2000 greft saç ekimi yönteminde kişilerin yanıldığı bir husus vardır. Greft sayısını kıl kökü sayısıyla eş değer zannetmeleri büyük bir hatadır. Greft içeriğinde farklı kombinasyonlarda saç kökleri bulunur. Uygulamanın başarıyla sonuçlanmasında saçın yapısı, greft parçalarında ne kadar kök yer aldığı, yoğunluğu ve köklerin kalitesi etkili olmaktadır.

Dökülen saçlı bölgeye yapılan nakilde ne kadar saç çıkacağı greft parçalarındaki köklere bağlıdır. 2000 greft saç ekimi yöntemi alınan bölgedeki saç köklerinin kaliteli olmasıyla doğru orantılı olarak başarıyla neticelenir. Yoğun, kaliteli köklerin yer alması uygulamanın daha güzel sonuç vermesini sağlar. Ense veya iki kulak arasından greftler FUT veya FUE tekniğiyle toplanır. Her iki teknik saç ekiminde sonra derece etkili yöntemlerdir. Buna göre;

 • Greft parçaları büyük ve genişse FUT tekniği kullanılmıştır.
 • Küçük ve ince parçalarla greftler alınmışsa FUE tekniği kullanılmıştır.

Vücudun uygun yerlerinden parçalar alındığından yaralar açılma riski vardır. Bu riski ortadan kaldırmak için uçları 0,6 mm veya 0,8 mm olan bir cihaz kullanılır. Böylece parçaların alımı sırasında yara oluşumu minimuma indirilirken iyileşme zamanı daha hızlandırılmış olur. Küçük parçalar olarak uygulanan tekniğe mikro fue denilir. Alınan greftler de mikrogreft olarak adlandırılır.

Greft Nasıl Saklanmalı?

Saç ekimi uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü ekimin her aşaması bilgi, uzmanlık ve dikkat istemektedir. 2000 greft saç ekimi, iki aşamadan meydana gelir. Birinci aşamada greftler toplanır. İkinci aşama ekimin yapılmasıdır. İki aşama arasında greftlerin zarar görmeden saklanması gerekir. Toplanan greftlerin ekim işleminin bitimine kadar en az 2 saatlik bir süre geçer. Bu iki saatlik süre hesaba katılarak greftlerin saklanacağı koşullar operasyon öncesinde hazır edilir.

Greft parçasının ve kıl köklerinin canlı kalması 2000 greft saç ekimi işleminin başarıyla neticelenmesini sağlayacaktır. Canlılığı sağlayacak olan bir sıvıdır. Bu sıvılar farklı kalitelere sahiptir. Kaliteli sıvı içinde bekletilen greftlerde kayıp oranı en aza indirgenir. Kaybın azaltılması, işlemin başarıyla bitirilmesine neden olacaktır.

Bir Defada Ekilen Greft Sayısı

2000 greft saç ekimi riskli ve ciddi sorunlara neden olan bir uygulama değildir. Uzman kişiler tarafından yapıldığında garanti sonuçlar vermektedir. Uzman kişiler için saç ekimi sabır gerektirir. İnce işçilik gerektiren uygulamanın süresi 2 ila 8 saat arasındadır. Nakledilecek greft sayısı uygulama süresini değiştirir. Bir veya iki seansta genellikle saç ekimi tamamlanır. Ancak greft sayısı fazla ise seans sayısı artar. Greft sayısı ve seans sayısı 2000 greft saç ekimi için tercih edilen yönteme göre değişecektir;

 • Geniş alanlı greftlerin alınmasını sağlayan FUT yönteminde bir defada 3 bin greft ekilir.
 • Daha ince parçaların alınması şeklinde gerçekleştirilen FUE yönteminde ise 3 bin 500 greft ekilir. 7 veya 8 saat kadar sürer. Kökler tek tek ekildiğinden süre uzar. Ancak köklerin alana uyum sağlaması ve operasyonun başarıyla gerçekleşmesi ihtimalini yükseltir.

Zamanın uzun olması greft 2000 saç ekimi düşünenleri tedirgin etmemeli. Operasyon sırasında kişi hiçbir acı hissetmez. Telefonuyla ilgilenerek, kitap okuyarak veya TV izleyerek zamanını değerlendirebilir.

Greft Saç Ekiminin Fiyatı

Merak edilen konular arasında 2000 greft saç ekimi fiyatı da yer almaktadır. Fiyat konusunda net bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Çünkü fiyatlarda etkili olan bazı hususlar vardır. Etkili olan hususlar şunlardır;

 • Kullanılacak saç ekim yöntemi
 • Firmanın fiyat tarifesi
 • Greftlerin saklanacağı sıvının kalitesi
 • Malzemelerin kaliteli olması
 • Uygulama alanının genişliği

Greft Saç Ekiminin Avantajları

2000 greft saç ekimi, saç problemi yaşayanların son dönemlerde tercih ettikleri bir uygulamadır. Uygulamaya karar vermeden önce doktorla konuşmak ve bütün detaylar hakkında bilgi almak gerekir. Kişinin beklentisi ile gerçekler örtüşmeyebilir. Her insanın saç yapısı aynı olmadığından ekim ve sonrasındaki neticeler aynı olmayabilir. 2000 Greft Saç Ekimi Uygulamanın sunduğu avantajlar arasında şunlar bulunur;

 • Saçların doğal görünmesi
 • Herhangi bir yan etkinin olmaması
 • Saçların ömürlük olması

Diğer uygulamalara oranla 2000 greft saç ekimi uygulamasının daha avantajlı olduğunu bilmek gerekir. Yapılacak saç analizleri sonucunda kişinin beklentilerine ne kadar cevap vereceği belirlenir. Böylece yüksek kalite standartlarında bir saç ekiminin yapılması da mümkün olur.2000 Greft Saç Ekimi

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım