İçindekiler

28 Yaş Saç Ekimi

28 Yaş Saç Ekimi. Saçların dökülmesi ya da seyrelmesi pek çok kişinin ortak sorunudur. Fakat saçların neden döküldüğü ise belirsiz olabilir. Bu yüzden de uzman tarafından 28 yaş saç ekimi yöntemi öneriliyor. Peki saç ekiminde 28 yaş neden önemlidir? Saçların dökülmesi ya da azalması genetik sebepli ise; 20 yaşında sonra saç dökülmeleri artar. Bu durum yaklaşık olarak 28 yaşına kadar devam eder. 28 Yaş Saç Ekimi

28 yaşından sonra ise eğer saç dökülme sebebi genetik ise; saç dökülme durumunda azalmalar yaşanır. Bu yüzden de 28 yaşından önce saç ekimi işlemlerinin başarısız olma riski yüksektir. Fakat 28 yaşından sonra saç ekimi işlemlerinde başarı oranı artar. 28 Yaş Saç Ekimi

Saç dökülmeler 28 yaşından önce aşırı derecede ise; kellik durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden saç dökülmeleri aşırı olan kişiler uzman desteğini almalıdır. Uzman tarafından önerilir ise 28 yaşından öncede saç ekimi işlemleri gerçekleştirir. Fakat saç ekiminde en sağlıklısı 28 yaş sonrasıdır.

Saç Ekimi İçin İdeal Yaş Kaçtır?

Saç ekimi işlemleri ayrıntı isteyen işlemlerdir. Günümüzde saç ekiminde en başarılı sonuçlara ulaşabilmek için 28 yaşından sonra işlemlerin yapılması gerekir. Fakat 28 yaş şartı olarak genel bir kural yoktur. Çünkü 28 yaş durumu sadece genetik olan saç dökülmeleri için geçerlidir.

Saç ekimi için yasal bir yaş şartı bulunmuyor. Çünkü bazen saçların dökülmesi ya da seyrelmesi bir kaza sonucu da olabiliyor. Saç ekimi öncesi muayene saç ekimi işleminin hastanın durumu göz önünde bulundurulur. Eğer uzmanlar tarafından onaylanır ise; çocuk yaştaki kişiler için de saç ekimi işlemlerini gerçekleştirilir.

Günümüzde ise ideal olan; 28 yaş saç ekimi işlemlerinin gerçekleşmesidir.

Saç Ekiminde Yaşın Önemi

Saç dökülmesi ya da azalması sorunları her yaşta yaşanabilir. Ekilen saçın tutma başarısında yaş önemli bir faktördür. Özelliklede genetik nedenli saç dökülmesi ise; 28 yaş saç ekimi işlemleri için uygundur.

20 yaşların başında saç dökülmeler iki kat daha hızlı olarak gerçekleşir. Bu durumu yaşayanlar ise; saç ekimi işlemlerini araştırmaya başlar. Fakat 20’li yaşlarda saç dökülmelerinin normal olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır 28 yaşından önce saç ekimi düşünler için daha detaylı araştırmalar yapmaları gerekiyor.

Saç ekimi işlemlerini vücudun fiziksel olarak kaldırması gerekir. Bu yüzden de saç ekimi işlemi öncesinde muayenede yaş öncelikli olur. Fakat genellikle saç ekimi işlemi şart ise; her yaş grubu için saç ekimi işlemleri gerçekleştirilir. Küçük yaşlarda işlemler daha özenli olur. Ama saç ekimi işleminin tutma oranı ise daha düşüktür. Özelliklede bu durumdan dolayı küçük yaşlarda saç ekimi işlemlerin onayında daha çok düşünülür.

Kimler Saç Ekimi İşlemini Düşünmelidir?

Saçlarının gür ve sağlıklı olmasını pek çok kişi tarafından istenir. Bu yüzden de saç ekimi işlemini birçok kişi düşünür. Günümüzde özelliklede 28 yaş saç ekimi uzman tarafından önerildiği için daha fazla düşünülür. Fakat herkes saç ekimi işlemini düşünmemesi gerekir. Peki kimler saç ekimi işlemlerini düşünmelidir?

– Kellik durumuna doğru saç dökülmelerini yaşayanlar düşünmelidir

– Sürekli seyrek saçlara sahip kişiler saç ekimi işlemlerini düşünmelidir.

– Vücudunun sağlık yağısı saç ekimi işlemlerini uygun olanlar düşünebilir.

– Saç dökülmeleri gündelik hayatını etkiliyor ise; saç ekimi işlemini düşünebilir.

Saç ekimi işlemleri bazıları için zorunlu bir ihtiyaçtır. Bazıları için ise keyfi olabilir. Bu durumu anlayabilmek için gün içerisinde saçlarınızın dökülme durumları kontrol edilmelidir.

Saç Ekiminde FUE İşlemi Nedir?

Saç ekimi işlemleri yaklaşık olarak 1960’lı yıllardan beri kullanılan yöntemdir. Son yıllarda ise 28 yaş saç ekimi için FUE saç ekimi yöntemi kullanılıyor. Peki saç ekiminde FUE yöntemi nedir?

Saç ekimi işlemi için saç köklerinin saç olmayan bölgeye naklinin gerçekleştirilmesi işlemine FUE denir. Saç kökleri yer değiştirilmesi sırasında ciltte delik açma işlemleri olmaz. Bu durumdan dolayı da yara oluşumu riski olmuyor. 28 Yaş Saç Ekimi

FUE saç ekimi yöntemi dönemim trendleri arasında yer alır. Başarı oranının yüksek olması için doğru yöntemin seçilmesi gerekiyor. Uygulanacak FUE saç ekimi yöntemleri ise uzmanlardan tarafından tercih edilmesi gerekir. Üç çeşit olarak tekniği bulunur. FUE saç ekimi teknikleri;

– Safir tekniği

– Mikro tekniği

– Soft tekniği

Görüldüğü üzere saç ekimi teknikleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Tam da bu noktada saç ekimi tekniklerinin başarılı bir şekilde uygulanması için mutlaka bu alanda uzman bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır.

Saç Ekiminde DHI Neden Önemlidir?

Saç ekimi yöntemlerinden biriside DHI yöntemidir. DHI saç ekimi yönteminin başarı oranı yüksektir. Çünkü DHI saç ekimi yönteminde saç köklerinin kullanımı direk olarak sağlanır. Uygulama sırasında choi denilen kalem kullanılır.

Choi kalemi ile greftlerin toplanılması ve yerleştirilmesi daha pratik olarak gerçekleşir. DHI saç ekiminin en belirgin özelliği ise ciltte kesi ya da kanal açılmadan uygulanabiliyor olmasıdır.

Dünyadaki pek çok saç ekimi uzmanı tarafından DHI saç ekimi sistemi kullanılıyor. Ayrıca iyileşme süresi de kısa olduğu için özelliklede 28 yaş saç ekimi işlemleri için daha uygun olan bir yöntemdir.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Nedir?

Saç ekimi işlemleri çoğunluk olarak tercih ediliyor. Çünkü günümüzde saç dökülmesi ya da seyrelmesi ile ilgili sorunlar oldukça fazladır. Peki 28 yaş saç ekimi için sonrasında dikkat edilmesi gereken nedir?

Öncelikli olarak saç ekimi sonrasında 10 gün içinde kafa bölgesine dikkat edilmelidir. Özelliklede yıkanmalarda masaj hareketleri ile kafa bölgesinin yıkanması önerilir. Asıl olarak 28 yaş saç ekimi sonrasında unutulmaması gereken konu ise ilk çıkan saçların döküleceğidir. Ardından ise dökülmeyecek olan saçlar çıkar. 28 Yaş Saç Ekimi

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım