İçindekiler

Bayan Saç Ekimi

Bayan Saç Ekimi. Saç ekimi genel olarak erkekler için uygulandığı düşünülen bir işlemdir. Ancak saç ekim işlemleri saç dökülmesi sorunu ile karşılaşan herkes için uygulanabilen işlemlerdir. Bu kapsamda günümüzde bayan saç ekimi işlemleri de sıklıkla gerçekleşmektedir. Erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da saç dökülmesi oldukça ciddi bir problemdir. Saçlarını seven ve estetik olarak daha hoş olmak isteyen bayanlar için saç ekim işlemleri oldukça uygun şekilde uygulanabilmektedir. Saç dökülmesi erkeklerde ve bayanlarda benzer sebeplerden olabileceği gibi farklı sebeplerden de olabilmektedir. Bu nedenle saç ekim işlemlerinden önce mutlaka kişilere gerekli ve doğru analizlerin yapılması gerekmektedir. Saç ekimi için profesyonel hekimler ile görüşmeniz bu sürecin çok daha doğru işlemesini sağlayacaktır.

Ülkemizde saç ekim işlemleri son derece başarılı uzmanlar ile birlikte yapılmaktadır. Bunun sonucunda da ülkemizde saç ekim işlemleri son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bayan saç ekimi işlemlerinde öncelikli olarak uzmanlar gerekli analiz ve testleri yaparak bir sonuç elde etmektedirler. Bu sonuç doğrultusunda da kişinin saç ekimi için uygunluğu belirlenmektedir. Eğer kişide herhangi bir çalışmayı önleyen durum yok ise saç ekimi başlatılabilmektedir. Saç ekimi sırasında da farklı yöntemler tercih edilebilmektedir. Bu tercih kimi zaman saç ektirmek isteyen kişiye bağlıdır. Kimi zaman ise saç ekimi yapacak uzmanlar tarafından önerilen yöntemler kullanılmaktadır. Bu nedenle süreçte hekimler ile doğru iletişim kurmak oldukça önemlidir.

Saç Ekimi İşlemleri

Yaklaşık olarak 20 yıldır saç ekimi profesyonel bir hizmet olarak kişilerin isteklerini karşılamaktadır. Bu süreç boyunca seç ekiminde kullanılan yöntemler de değişiklik göstermiştir. Günümüzde Türkiye’de kullanılan yöntemlerin hepsi kanıtlanmış başarı oranlarına sahiptir. Aynı zamanda söz konusu olan yöntemler için her dönem yenilikler geliştirilmekte ve başarı oranları da daha yukarı çıkarılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan iki temel yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin birisi uzun saç ekimi yöntemi olurken diğer yöntem tıraşsız yöntemdir.  Her iki yöntemin de teknik olarak benzer olduğu işlemler olabilmektedir. Sonuç olarak da her iki yöntem birbirine benzer bir başarı göstermektedir. Bu nedenle seçim rahatlıkla kişiye bırakılabilir ve onun isteğine göre yapılabilir.

Ekim işlemlerinde bayan saç ekimi için saçların ve cildin analizi yapılır. Bunun sonucunda dökülmenin ve seyrekliğin yoğun olduğu bölgeler belirlenir. Genel olarak bayanlara saç ekilirken iki kulak arasında yer alan bölgede bulunan saçlar kullanılmaktadır. Bu saçlar donör saç olarak da adlandırılmaktadır. Cilt ve saç yapısına göre kişilerin en güçlü ve en dayanıklı saçları da genellikle bu bölgede bulunmaktadır. Saç ekimi için gerekli olan sayı belirlenir. Bunun sonucunda da uzmanlar donör saç alanında gerekli çalışmayı yaparlar. Yöntemler arasında bulunan farklılık da saç ekimi işlemi sırasında ortaya çıkmaktadır. Bayan saç ekimi ise teknik olarak erkek saç ekimi ile tamamen benzer adımlara sahiptir.

Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrası

Saç ekimi işlemleri ameliyat süreçli işlemlerdir. Ancak saç ekiminin başarılı olması sadece ameliyata bağlı bir durum olmamaktadır. Kişilerin ameliyat öncesi ve sonrasında da dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Bu dikkat unsurları çıkacak olan saçın sağlığını doğrudan etkilediği için hekimler tarafından da oldukça önem verilmektedir. Bayan saç ekimi öncesinde uyulması gereken bazı durumlar sonucu olduğunca ciddi etkilemektedir. Bunların başında ise sigara ve alkol kullanımı gelmektedir. Kişilerin saç ekimi öncesinde en az 5 gün alkol ve sigara tüketmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda işlem öncesinde kendilerini çok yoracak spor aktivitelerini de bir süre yapmamaları gerekir. Ameliyat öncesinde rahat kıyafetler tercih edilmeli ve iyi bir kahvaltı yapılmalıdır.

Saç ekimi öncesinde kişilerin düzenli kullandığı ilaçlar bulunuyorsa mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Bayan saç ekimi sonrasında da kişilerin bir süre alkol ve sigara tüketmemesi istenmektedir. Aynı zamanda kişilerin doktorlarının tavsiyelerine göre belirli bir süre yorucu spor aktivitelerinden de uzak durması gerekir. Ameliyatın hemen sonrasında araç kullanmak zor olabilir. Bu nedenle kişilerin bunu düşünerek kliniğe gelmesi gerekir. Saç ekimi sonrasında belirli bir süre boyunca cildinize su teması olmamalıdır. Bu süreyi doktorunuz sizlere iletecektir. Aynı zamanda cildinizin ısı ve ışıktan da korunması gerekir. Bunun için kullanımı rahat olan şapka ve bereleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tüm bu hususlara uyarak başarılı bir saç ekim süreci geçirebilirsiniz.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ektirmek isteyen kişiler için en önemli hususların başında ise fiyat gelmektedir. Bayan saç ekimi her şeyden önce ameliyatlı bir işlemdir. Bu nedenle mümkün olan en uygun yerlerde saç ekimi yapılmalıdır. Kişilerin saç ekimi için tercih edebileceği çok farklı klinikler bulunabilir. Klinikler arasında fiyat farklılığı olsa bile kalitesi belirli olan kliniklerin politikaları hemen hemen aynı olmaktadır. Bu nedenle bayan saç ekimi işlemleri için her bütçeye uygun olacak şekilde profesyonel bir hizmet almanız mümkün olacaktır. Saç ekiminin net bir fiyatı her zaman için olmayabilmektedir. Bu durumda da klinikler ile iletişime geçmeniz en net cevap için yeterli olacaktır.

Saç ekimi her zaman son derece profesyonel bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bu kapsamda saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde de birtakım kriterlerin esas alındığını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle saç ekiminin kapsamı, bu tarz uygulamanın fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Ekimi yapılacak olan saç kökü sayısı ve saç ekimi tekniği de fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Bütün bu bilgiler ışığında şayet saç ekimi yaptıracaksanız mutlaka saç ekimi fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Elbette ki bu durum bayan saç ekimi işlemleri için de geçerliliğini koruyan bir unsur olarak da karşımıza çıkmaktadır!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım