İçindekiler

DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır? Değişen çeşitli faktörler sebebiyle saç dökülme problemi sıklıkla yaşanmaktadır. Bu problem bölgesel olduğu gibi tüm saç derisinde de yaşanabilir. Tam bu noktada DHI Choi saç ekimi uygulaması kalem tekniği ile uygulanır. Uygulanan bu yöntem ile saçlar daha gür ve canlı olması sağlanır. Aynı zamanda uygulamanın pratik olması sayesinde hastalar sonuçları hemen alabilir.

Saç sağlığı insanları fizyolojik ve psikolojik olarak oldukça etkiler. Bu sebeple de şiddetli saç dökülmelerinde saç ekim uygulaması sık yapılan bir tedavi çeşididir. Günümüz koşullarında DHI saç ekimi tekniğinin etkili bir düzeyde tercih edildiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Çünkü bu tekniğin uygulanmasına dayalı teknolojilerde etkili bir düzeyde gelişim yaşanmaktadır. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

DHI Choi Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde saç dökülmesi çeşitli sebepler ile yaşanmaktadır. Bu sebeplerin en başında kişilerin genetik yapısı, stres ve kullandıkları ilaçlar gelmektedir. Sebepler sonucu yoğun saç dökülmesinin yanı sıra bölgesel veya tamamen saç azalması görülebilir. Tam bu noktada DHI Choi saç ekimi uygulaması ile kişiler istedikleri saç tipine kavuşmaktadır. Choi saç ekimi uygulamasının pratik olmasının yanı sıra sonuçları hemen alınır.

Diğer saç ekme tedavilerinin yanı sıra tek seans ile olumlu şekilde sonuçlanır. Choi adı verilen özel kalem sayesinde saç köklerine başarılı şekilde transfer sağlanır. Aynı zamanda bu uygulama esnasında saç olması halinde de herhangi bir tıraş işlemi yapılmaz. Bu de tercih sebeplerini arttırmaktadır. Peki, DHI Choi saç ekininin tercih edilmesinin sebebi nedir?

DHI Choi Saç Ekimi Tercih Etme Sebebi Nedir?

Saç dökülme problemi her kişide aynı şekilde görülmez. Kimi insanda bölgesel olurken kimi insanda da tüm saç derisi etkilenir. Durum böyle olunca da kişilere sunulan belli başlı tedaviler vardır. Bu tedavilerden en etkilisi ise DHI Choi saç ekimi olmaktadır. DHI Choi saç ekim tedavisini tercih etmek için elbette ki birçok sebep vardır. Öncelikli olarak tedavi uygulama esnasında sağlıklı saç derisine zarar verilmez. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

Alanında uzman olan hekimlerden tedavi alındığı takdirde işlem başarılı olur. Bunun yanı sıra her yaş grubuna uygulanması ile psikolojik ve fizyolojik olarak kişiler iyi hisseder. Elbette ki tek seansta tüm saç köklerinin transferi yapılır. Bunun ardından takip eden süreç sonucu ile doğal saçlara sahip olursunuz. Bu aşamalarda DHI Choi saç ekimi uygulamasını tercih etme sebebini arttırmaktadır.

DHI Choi Saç Ekimi İşlemi Kime Uygulanır?

Kişiler yoğun saç dökülme sonucu ciddi saç kaybı ve bölgesel saç dökülme sorunu sıklıkla yaşamaktadır. Peki DHI Choi saç ekimi işlemi kimlere uygulanır? DHI Choi saç ekim işlemi her yaş grubundan kişilere uygulanır. Elbette ki kişilerin sağlıklarında herhangi bir problem olmaması gereklidir. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

Saç ekimini uygulayacak olan doktor işlem öncesinde tetkikler yapar. Bu tetkikler sonucu saç ekim işlemini uygulayabilir. Bunun yanı sıra DHI Choi ile işlem uzun olmayıp, saç derisindeki kanallara zarar vermemesi sonucu tercih edilir. Bu tercih sonucu canlı ve doğaldan farkı olmayan saçlara sahip olunur. Ülkemizde son zamanlarda saç ekimi sektörünün etkili bir düzeyde gelişim göstermesi, yeni nesil saç ekimi tekniklerini de beraberinde getirmektedir.

DHI Choi Saç Ekimi Uygulama Aşamaları

Saç kaybı yaşayan her kişi elbette ki bu duruma çözüm aramaktadır. Profesyonel çözümler sunan DHI Choi saç ekimi uygulaması ise çözüm arayan kişiler içindir. Bu kapsamda DHI Choi saç ekim uygulama aşamasının başında donör olacak bölgeye anestezi verilir. Elbette ki uygulama yapılacak alan titizlikle temizlenir. Bunun ardından saç kökü transferi yapılacak olan saç deriye Choi kalemi ile saç kökü yerleştirilir. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

Saç kökü transferinde kullanılan açı son derece elzemdir. Çünkü belirli açılar kullanılmazsa uygulama sonucu başarılı olmaz. 45 derecelik açı ile transfer edilen saç kökleri, kişinin kendi saç kökü ile birleşmelidir. Aynı zamanda Choi kalemi ile saç ekimi yapılırken kalemin arkasına basıldığı an saç kökü transfer edilir. Bu da özelliği sayesinde de aynı kök üzerinde tekrardan durulmaz. Böylece saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde uygulanmış olur.

Elbette ki Choi kalem tekniği yapılırken uçları farklıdır. İnce ve kalın uç seçenekleri sayesinde saç kök tipine göre transfer sağlanır. Sağlanan transfer de hastanın doğal saçlarından ayırt edilmez. DHI Choi saç ekimi uygulaması bu şekilde olup, tedavi süreci uzundur. Yaklaşık olarak 10 veya 12 saat süren tedavi tek seansta hemen hemen biter. Elbette ki ilerleyen günlerde alanında uzman olan hekim hastasını takip eder. Bu sayede de hastalarda oluşabilecek herhangi bir sorun önlenir. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

DHI Choi Saç Ekim Avantajları Nelerdir?

Günümüzde genetik ve dış etkenler nedeniyle saç dökülme problemi sık yaşanır. Kişiler yaşadıkları bu sorunu şampuan veya bitkisel ürünler ile çözmeye çalışır. Fakat zayıflayan ve artık güçlenmeye meyilli olmayan saç kökleri bu uyarıları algılamaz. Tam bu noktada DHI Choi saç ekim uygulaması kişilere önerilir. Sebebi ise uzun seanslar boyunca kişiler sonuç almayı beklenmemektedir. Bunun yanı sıra belli başlı ürün takviyesi ile kişiler yorulmaz. DHI Choi saç ekimi sayesinde kişiler uzun ama tek seansta saç sahibi olabiliyor. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

Tek seans sonrası herhangi bir işlem gerekmemesi ile kişiler hayatlarına devam etmektedir. Üstelik saç kökü transferi sayesinde saçları ömürlük olmaktadır. Elbette ki ekilen saçlar, doğal saçlarından bir farkı olmaması ile uzamaya devam eder. Bu sayede kişiler kendilerini fizyolojik ve psikolojik olarak olumlu hisseder. DHI Choi saç ekimini alanında uzman olan hekimlerden alınması önerilmektedir. Tüm bu etkenler sonucunda da kişiler hayallerindeki sağlıklı saçlara kavuşmaktadır. DHI Choi Saç Ekimi Nedir Nasıl Uygulanır?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım