İçindekiler

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? ;  DHI günümüzde en sık kullanılan saç ekimi yöntemidir. Kadın erkek fark etmeksizin ancak özellikle erkekler için saçların dökülmesi ve neticesinde saç kayıpları çok ciddi bir sorun oluşturmaktadır. DHI saç ekimi nasıl yapılır sorusuna yanıt ise tüm bu saç kaybı sorunlarının önüne geçilmesi açısından anahtar rol üstlenmektedir.

Sağlıklı ve canlı saçlar herkesin hayalidir. Teknolojinin gelişmesi ile pek çok yöntem gelişmiştir. Bu yöntemlerin içinde DHI en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Çekici ve güzel saçlara sahip olmak isteyen çoğu kişi kısa zamanda ve kalıcı bir yenileme için bu uygulamayı tercih etmektedir. DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimine Dair

DHI saç ekimi nasıl yapılır ve nedir soruları saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. DHI nın tam açılımı İngilizce Direct Hair Implantaiton kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe karşılığı ise doğrudan saç ekimi olarak çevrilir. Saç kökleri tek tek toplanarak otomatik uygulama kalemi yardımıyla ekim yapılacak olan bölgeye yerleştirilerek uygulanmaktadır.

Sağlıklı, çekici ve güzel görünen saçlar için bu yöntemi saçını kaybeden veya kaybetmekte olan pek çok kişi yaptırmaktadır. Yapılan işlemde0.6 mm ve 1 mm arasında kalınlığı değişen choi uygulama kalemi adı verilen cerrahi kalem ile alınan greftler ayrıştırılıp temizlenmesinin akabinde kafa derisine herhangi bir kanal açmaksızın direkt olarak nakledilir. Diğer yöntemlerden farklı olarak iki aşamada değil tek bir seferde doğrudan nakil işlemi yapılmaktadır.

DHI Saç Ekiminin Özellikleri

Saç insanların en çekici unsurudur. Günümüz trendlerinde insanlar artık kaybettiği saçlarını geri getirmek için profesyonellere başvurmaktan çekinmiyorlar. Saçları geri kazanabilmek için pek çok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden başı çeken ise DHI saç ekimi yöntemidir. DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu işlemde mantık saç derisi temizlendikten sonra belirli alandan saç köklerinin choi uygulama kalemi ile alınarak doğrudan kafa derisindeki nakil alanına yerleştirilmesi işlemi bu yöntemin ana yapısını oluşturmaktadır. Bu operasyon sürecinde uygulamanın işinin ehli uzman kişiler tarafından yürütülmesi büyük önem taşımaktadır. Eksik olan saç alanlarının tamamına dikkat ve titizlikle çalışma yapılmalıdır. Çünkü operasyon çok büyük dikkat ve emek gerektiren işlemleri içerisinde barındırır.

DHI Saç Ekimi Yöntemi Uygulanışı

DHI saç ekimi yöntemini ve uygulama esaslarını araştıran birçok insan bulunmaktadır. Yöntemin uygulaması göz önüne alındığında oldukça kısa zamanlı bir işlemi kapsamaktadır. Uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için bilmeleri gereken işlemle ilgili en önemli özellik te bu uygulamanın doğrudan yapılan çalışmaları kapsamasıdır.

Choi uygulama kalemi adı verilen özel implanter kalemi yardımı ile yapılan bu işlem belli kalınlıkta uçların kullanılmasıyla oluşturulmaktadır. Alınan greftlerin ayrıştırılıp temizlenmesinin akabinde doğrudan kafa derisine uygulanmaktadır. Bu operasyon diğerlerinden farklı olarak diğer işlemler yapılmasına gerek kalmadan kısa bir sürede iki işlem ile bu süreç tamamlanmaktadır.  Kafa derisinde uygulama yapılacak olan alanların çok dikkatli ve titizlikle belirlenmesi uygulamadaki başarıyı arttırmaktadır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

DHI saç ekimi yöntemini araştıran, merak eden ve bu işlemi kendisinde tatbik ettirmek isteyen pek çok insan bulunmaktadır. Kronik bir hastalığı bulunmayan ve uzman kişiler tarafından belirli ölçütlerde onaylayan ve uygulama yapılabilir onayı alan herkes bu işlemi yaptırabilir.

Bu yöntemin dökülen saçlarda geri kazanım başarı oranı oldukça fazladır. Uzmanlar tarafından yapılan uygulama, içerisinde büyük bir emek barındırmaktadır. Kafada bulunan saç köklerinden greftler alınarak hızlıca temizlenip işleme konulması neticesinde uygulama tamamlanır. Uygulama esnasında büyük emek sarf edildiği için işlem haliyle uzun sürmektedir. Canlı, hacimli ve çekici saçlara sahip olmak isteyen birçok kişi bu uygulamayı yaptırmaktadır. DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

DHI saç ekimi nasıl yapıldığına dair bir çok kişi kliniklerden ve işin uzmanlarından ayrıntılı bilgi edinmektedir. Yoğun saç dökülmesi yaşayan veya kafa derisinde ciddi sorunlar yaşayan hemen hemen herkes bu operasyonu yaptırmayı uygun görmektedir.

Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin işleminin ne kadar sürdüğü tamamen uygulama yapılacak olan alanın özelliğine göre değişmektedir. Bu sebeple kesin bir süre verilmemektedir. Her işlem kişinin kendisine özeldir. Ayrıca ayrıntılı ve büyük emek barındıran bir çalışmadır. Başarı oranı da oldukça yüksektir.DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi Avantajları

DHI saç ekimi ile ilgili araştırma yapıp operasyonu yaptırmaya karar verenler uzman ve işinin ehli kişilere kendilerini emanet ediyorlar. İşlemin sonunda eskisi gibi canlı ve gür saçlara sahip olunuyor.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saçlar estetik açıdan büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bu durumun bilincinde olan herkes! Yaptırdığı işlem neticesinde güzel sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmuş olur. Uygulamanın neticesinde ise kişinin kendisine ait gür ve doğal saçlara sahip olmasının yanı sıra fiziksel ve ruhsal açıdan mutlu bireyler yaratır.

DHI Saç Ekiminin Faydaları

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Kafa derisinde kaybedilen saçların yenilerinin meydana gelmesini sağlayan bu uygulama güzel görünümün yanı sıra insanlarda özgüvenlerinin de artmasını sağlamaktadır. Böylesine faydaları olan bir uygulamayı doğal olarak birçok kişi için DHI saç ekimi detayları merak konusu olmaktadır. İşlem kısa zamanda kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Sağlıklı, çekici ve güzel görünen saçlar için birçok insanın tercih ettiği bir uygulamadır. İşinin uzmanı kişiler tarafından ayrıntılı ve titizlikle yürütülen çalışma neticesinde işlem ortaya çıkmaktadır. Görünümünü yenilemek ve eski güzel saçlarına kavuşmak isteyen birçok kişi bu işlemi tercih etmektedir.

DHI saç ekimi tekniği, en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. Uygulamada ameliyat ve kesiksiz olması bu yöntemi tercih edilir kılmaktadır. DHI saç ekimi nasıl yapılır? DHI saç ekim tekniği son derece hassas bir süreci içine alan bir uygulama özelliğine sahiptir. Bundan dolayı da DHI saç etkimi tekniğini uygulayacak olan saç ekimi merkezinin de alanında uzman olması şarttır!

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım