İçindekiler

DHI Saç Ekimi Ne Demek?

DHİ saç ekimi ne demek?; Güvenilirliği nedeniyle çok fazla tercih edildiği için bu soruyla sıklıkla karşılaşmak mümkün. Saç kaybı yaşayanlar kalıcı çözümler ararlar. Dökülme nedenleri kişiden kişiye değişir. Bazı dökülmelerin engellenmesi mümkün. Ancak bazı dökülmeler hiçbir yöntemle engellenemez. Dökülmeler engellenemeyince saçlarda seyrelme hatta kellik sorunu baş gösterir.

DHİ, kellik ve seyrelmeler konusunda kalıcı çözüm sunan bir tekniktir. 10 yıldan fazla süredir uygulanmaktadır. Dökülen saçlar yerine DHİ tekniğiyle ekilen saçlar daha sağlıklı ve doğal görünür. DHİ saç ekimi ne demek? Sorusuna ağrısız veya tıraşsız bir şekilde dökülen saçların yerine yenilerinin ekilmesidir cevabı verilebilir. Peki, DHI saç ekimi yöntemi ne demek değildir? İşte detaylar!

DHI Yöntemi Nedir? Ne Değildir?

Saç problemi yaşayanlar ekim yöntemleri araştırır. Yaptıkları araştırmalarda DHİ yönteminin öne çıktığını görürler. Karar verme aşamasında olanlar için DHİ saç ekimi ne demek? Sorusuna detaylıca cevap verelim. Saç ekimi erkek bireylerle özleşmiş durumda. Oysaki DHİ yöntemi sadece baylara özel değildir. Saçlarında kayıp yaşayan bayanlar da DHİ yöntemiyle gür ve canlı saçlara kavuşabilir.

Saç insanın dış görünüşünü çok fazla etkileyen bir unsurdur. Saçları dökülenlerin kendilerine olan özgüvenleri azalır. Özgüven ve mutluluk vermesinden dolayı saç kaybının telafi edilmesi çok önemlidir. Günümüzde saç kaybını telafi için çeşitli yöntemler bulunmakta.

DHİ saç ekimi ne demek? Suali yöntemler arasındaki farkı öğrenmek için sorulur. DHİ yönteminde özel iğneler kullanılır. Donör bölgede alınan kökler açık alana nakledilir. Donör bölgesi olarak genellikle ense tercih edilir. Sakaldan ve göğüsten alınan kökler de DHİ yönteminde nakil için kullanılır. Bu yöntemin çok sayıda önemli avantajı da bulunmaktadır.

DHI Tekniğinin Avantajları

DHİ saç ekimi ne demek? Denilince hemen yöntemin avantajları akla gelir. Diğer tekniklere oranla daha fazla avantaja sahiptir. Avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Özel kalem ve iğneler kullanılarak uygulandığından saçlar kişinin zevkine uygun olarak tasarlanabilir. Sık ekilebilmesi kişi için bir avantajdır. Dileyenler seyrek ekimi de tercih edebilir.
  • Uygulama sırasında sağlıklı saçlara zarar verilmemesi. Farklı yöntemlerde kullanılan aparatlar sağlıklı saçlara zarar verebilmektedir. Sağlıklı köklere zarar vermeden ekim yapılabilmesi en büyük avantajıdır.
  • Ense, sakal veya göğüs bölgesinden alınan kökler uygulamanın başarı oranını yükseltir.

DHİ saç ekimi ne demek? Acısız ancak başarılı saç ekimi diye tanımlanabilir. Elbette ki günümüz koşullarında son derece başarılı sonuçları ortaya koyabilen DHI saç ekimi yöntemi bundan dolayı da son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

DHI Uygulaması Kaç Liraya Yapılır?

Tercih edilen yönteme dair DHİ saç ekimi ne demek? Sorusu kadar ücreti ne kadardır diye de sorulmakta. Kişinin nakil yapılacak bölgesi görülmeden, analizler ve tetkikler yapılmadan net fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü DHİ yönteminde fiyatlar bazı hususlara bağlıdır. Bunlar;

  • Nakil yapılacak saç miktarına
  • İhtiyaç duyulan greft sayısına
  • Doktorun veya merkezin fiyat politikasına bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılır.

Nakil yapılacak alan genişse veya sık saç seviyorsanız ödeyeceğiniz ücret biraz yüksek çıkacaktır. Net ve kesin ücret belirlemesinin yapılabilmesi doktorla yüz yüze görüşmeye bağlıdır. Telefonla genel fiyat kriterlerinden bahsedilir ancak net belirleme yüz yüze yapılır.

DHI Tekniği Aşamaları

DHİ saç ekimi ne demek? Ağrı olur mu? Aşamaları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını hemen verelim. Kalem ve özel cihazlarla yapılan ağrısız bir saç ekim yöntemidir. Sedasyon yöntemi kullanıldığından hasta ekim sırasında hiç ağrı hissetmez. Kıl kökleri donör bölgesinden tek tek alınarak nakil alanına ekilir. Lokal anestezi uygulanmaması, anestezi almak istemeyenler için büyük bir avantajdır.

Uygulama tek bir seansta genellikle bitirilir. Greft sayıları bir seansta ekilmeye özen gösterilir. Sık saç isteyenler veya ekim alanı geniş olanlar için ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir. Ekimden sonra kişi normal hayat aktivitelerine devam edebilir. Tabi bazı konulara dikkat etmesi gerekecektir.

DHI Tekniği Operasyon Sonrası

Saç ekimleri temelde ikiye ayrılır. Tıraşlı ve tıraşsız. Traşlı yöntemlerde kişinin nakil yapılacak alanı operasyon öncesinde tıraşlanır. Bu durum sosyal hayatına devam edenler tarafından pek istenmez. Tıraşsız yöntemlerde ise saç kesimi söz konusu değildir. Hayata normal saçlarla devam ederken saç ekimi yapabilmeye imkan tanır.

Tıraşsız yöntemlerde saçlar arasında ekim yapılan alanlar genellikle kaybolur. Bundan dolayı sosyal yaşamı etkileyen bir durum olmaz. Tıraşsız yöntemlerin başında DHİ gelmektedir. DHİ saç ekimi ne demek? Sonrasında nasıl bir durum beklemekte? DHİ saç ekimi sonrasında herhangi bir şikayet ve sorun yaşanmamaktadır. Başarılı bir tekniktir. Uygulama sonrasında kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. Engelleyecek sağlık sorunu görülmez.

DHI Yöntemi İçin Uygun Zaman

Günlük 100 tel saçın dökülmesini uzmanlar normal karşılamakta. 100 telden daha fazla artık sorun teşkil eder. Artan dökülme oranları zamanla saçta açılmaya, seyrelmeye ve kelliğe neden olur. Öncelikle dökülme nedeni bulunmalı ve engellenmelidir. Engellemek mümkün değilse saç ekim teknikleri araştırılmalıdır.

DHİ uygulaması saç problemi yaşayanların en çok tercih ettiği yöntemdir. DHİ saç ekimi ne demek? Ne zaman yapılmalı? Saç dökülmesinin belli bir seviyeye ulaşması için beklenmelidir. Bunun nedeni ekim yapılan saçlar büyürken diğer saçlar dökülmeye devam edecektir. Bu da dengesiz bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Doğru zaman olup olmadığını uzman doktorla görüşmek daha doğru olacaktır.

DHİ Yöntemi Sonrası Saç Dökülmesi

Halk arasında ekim operasyonlarından sonra saç dökülmelerinin yaşandığı konuşulmaktadır. DHİ saç ekimi ne demek? Sonrasında dökülme olur mu? Uygulamada donör olarak en sağlıklı bölge seçilir. Ense kılları ilerleyen yaşlardaki hormonal değişimlerden dahi etkilenmez ve dökülmez. Enseden alınarak ekilen kıllarda ömür boyu dökülme yaşanmaz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım