DHİ saç ekimi sonrası süreç nasıl işler; işlemin başarılı sonuçlar vermesi bakımından önemlidir. İşlem sonrası sürece geçmeden önce DHİ saç ekiminin ne olduğunu öğrenmek gerekiyor. Toplumda iğneli ekim veya doğrudan ekim olarak bilinir. Operasyon özel medikal kalem kullanılarak gerçekleştirilir. DHI saç ekimi son zamanların en favori tekniğidir. Birçok kişi saç ekimini DHI tekniği ile yaptırmaktadır.

DHI aslında yeni bir yöntem değildir. FUE yönteminin teknik olarak gelişmiş halidir. Uygulamada çeşitli incelikteki ChoiImplanter medikal kalemler kullanılır. Ekim yapılacak alan tıraşlanmaz. Donör alanından alınan kökler hemen ekilir. Elbette ki DHI saç ekimi yönteminin son derece başarılı olan bir saç ekimi tekniği olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle hasta konforu açısından DHI saç ekimi yöntemi, son derece başarılı sonuçları ortaya koymaktadır.

Tek tek alınan kökler ekilirken kanal açmaya gerek duyulmaz. Kesi ve delik açma olmadığından daha fazla talep görür. İşlem donör alanından köklerin alınması ve ekilmesi olmak üzere iki aşamadan meydana gelir. DHİ saç ekimi sonrası süreç nasıl işler; İki aşama tek seansta gerçekleştirilir. Doğrudan saç ekimi olarak bilinen DHI saç ekimi sonrası süreç son derece rahat geçer. Bu noktada hastanın DHI saç ekimi işlemi sonrasında dikkat etmesi gerekli olan hususlara dikkat etmesi de şarttır.

DHI Tekniği Sonrasında Süreç Nasıl İlerler?

DHI saç ekimi sonrası süreç, cerrah doktorun gözetiminde ilerleyecektir. DHI tekniği, cerrah hekim tarafından uygulanmalıdır. Hastanelerde olduğu gibi hijyenik ve steril ortamında gerçekleştirilir. Ekim yaptırmak isteyen hastalar hekimle yüz yüze görüşmelidir. Hastanın edindiği bilgiler üzerine şu yöntemle ekim yaptırmak istiyorum demesi çok doğru değildir.

Ekim yöntemine hekim karar vermelidir. Önce hasta muayene edilir. Ardından bazı analizler ve tetkikler yapılır. Analiz, tetkik sonuçlarına ve hastanın isteklerine en uygun yöntem belirlenir. Saçının tıraşlanmasını ve kesi oluşmasını istemeyenler için DHI tekniği idealdir. Diğer yöntemlerde ekim yapılacak alanda kanallar açılır. Donör alanından alınan kökler bu kanallara ekilir. DHI tekniğinde kullanılan medikal kalemlerle kanal açmadan ekim yapılabilir. Kesi açılmadığından DHI saç ekimi sonrası süreç daha hızlı gelişir.

DHI Teknik Sürecinin Avantajları

DHI saç ekim sonrası süreç, hemen iyileşmek ve hayatına devam etmek isteyenlere uygundur. Saç ekimini eskiden kalma bilgilere göre daha çok erkekler yaptırır. Erkeklerin saç ekimini daha fazla kullanmalarının nedeni eski yöntemlerin tıraşlı yapılmasıydı. Yani ekim yapılacak kişinin kafası tıraşlanır sonra ekim yapılırdı. Tıraşlı kafayla gezmeyi birçok bayan kabul etmezdi. Bundan dolayı bayanlar daha az saç ekimi yaptırmıştı.

Günümüzde tıraşsız yöntemler kullanılmakta. DHı gibi tıraşsız yöntemlerde kişinin başı tıraş edilmeden ekim işlemine geçilir. Durum böyle olunca bayanlarda yoğun olarak ekim yaptırmaktadır. DHI sunduğu avantajlardan dolayı oldukça popüler. Avantajlarını kısaca sıralayacak olursak;

 • Ekim çok kalitelidir.
 • Sık ve gür saç ekimi yapılmaktadır.
 • Saçlar tıraşlanmadan ekim işlemi uygulanır.
 • Kesi, delik ve kanal açma olmadığından daha çabuk iyileşir. Dokulara zarar minimum seviyede olduğundan 7 ila 10 günde hasta iyileşmiş olur.
 • Kesi, kanal açma gibi bir durum olmadığından kanama olmaz. Kanama riski taşıyan hastalığa sahip olanlar için ideal bir tekniktir.
 • Ekim alanı çok geniş değilse tek seansta işlem tamamlanır. Zaman kaybı ve kök kaybı yaşanmaz.
 • Kalemle ekim yapıldığından ekim yönü ve saç çizgisi çok net belirlenir.
 • Doğal görünümlü sık saçlar elde edilir.

Görüldüğü üzere DHI tekniğinin kendine özgü birtakım avantajları vardır. Bundan dolayı da günümüz koşullarında saç ekimi denildiğinde akla ilk gelen seçenek, DHI tekniğidir.

DHI Tekniğinin Dezavantajları

DHI saç ekimi sonrası süreç, uzman hekim tarafından takip edildiğinde sorunsuz geçecektir. DHI tekniğinin çok fazla avantajları vardır. Dezavantajları varsa öğrenmek ve ona göre hareket etmek daha doğru olacaktır. Dezavantajları şunlardır;

 • Kökler tek tek alınıp ekildiğinden sadece uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. İşlemi yapabilmek için çeşitli eğitimleri almak gerekiyor. Eğitimleri almak yeterli olmayacak, tecrübe edinmiş olmak da gerekecek.
 • Diğer ekim yöntemlerine kıyasla daha pahalıdır. Pahalı olmasında en önemli etken kullanılan ChoiImplanter medikal kalemlerdir. Kalemlerin fiyatı yüksek olduğundan işlemin ücretini artırır.
 • Tek seansta bitirildiğinden seans süresi çok uzundur.

DHI Tekniği Sonrası Sürecin Yararları

DHI saç ekimi sonrası süreç neticesiyle hastaları mutlu etmektedir. Uygulamada kökler olabildiğince sık ekilebilir. Özellikle sık saç arzu edenler için harika bir tekniktir. Saç ekiminin yararlarını görmek işlem öncesinin, işlem sırasının ve sonrasının doğru planlanmasına bağlıdır. Ekim yönteminin doğru seçilmesi en önemli aşamadır.

DHI tekniğinin uygun olduğu kişilerde öndeki saç çizgisinin çok dikkatlice tasarlanmalıdır. Tasarlama simetrik olduğunda doğal bir görüntü oluşturacaktır. İşlemi yapacak olan doktor ve merkezin doğru seçilmesi ise neticeyi direkt olarak etkileyecektir. Hekim, merkez doğru seçildiğinde DHI tekniği kesinlikle mutlu edecek şekilde sonuçlanır.

DHI Tekniğinin Maliyeti Ne Kadar?

DHİ saç ekimi sonrası süreç nasıl işler ve benzeri konuların yanında fiyatları da merak edilmektedir. Fiyatlandırma için net bir rakam vermek kesinlikle doğru değildir. Çünkü fiyatlandırma ekim yapılacak alanın genişliğine ve büyüklüğüne göre değişir. Ekim alanı büyüdükçe işlem süresi uzar. Sürenin uzaması maliyeti etkiler. Cerrah hekimler ve merkezlerin belirlediği fiyat politikası vardır. Politika gereğince fiyatlar değişir. Ekimin başarılı olması isteniyorsa fiyat ikinci planda düşünülmelidir. Cerrahın başarısı, tekniğin sonuçları daha çok dikkate alınmalı.

DHI Tekniği Sonrası İyileşme

DHİ saç ekimi sonrası süreç nasıl işler; genellikle bir haftada iyileşme şeklinde gerçekleşir. İlk 6 gün içinde işlem sonrasında oluşan kabuklar dökülecektir. Üç ay geçtikten sonra yeni saçlar çıkacaktır. İyileşme sürecinin hızlı ve başarı oranının çok yüksek olması ekim düşünenlerin DHI tekniğinin seçilmesine neden olmaktadır.

Whatsapp Görüşmesi +90 532 541 8636

Sizi Arayalım