İçindekiler

İstanbul’da Saç Ekimi Yapan Hastaneler

İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler, zamanın popüler teknik ve yöntemlerini uygulamaktadır. Saç ekimi, saç kaybı yaşanan bölgeye donör alanında alınan greftlerin ekilmesidir. Ekim yapılırken farklı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ve bilim, herkese hitap edecek ekim yöntemlerini ve tekniklerini geliştirmiştir. İstanbul gibi büyük bir kentte her yöntemi uygulayan hastane bulmak mümkündür.

Saç ekimi, estetik operasyonu olarak geçmekte. Yapılan işlem genellikle ağrısız ve sızısızdır. Ağrısız ve sızısız olması risk taşımadığı anlamına gelmez. Hijyenik ortamda ve doktor tarafından yapılmadığında çeşitli riskler oluşmaktadır. Streil hastane ortamında plastik cerrahlar tarafından saç ekimi yapıldığında risk ihtimali minimuma iner hatta sıfırlanır. Saç ekimi, kliniklerde, merkezlerde ve hastanelerde yapılır. Risk oluşmasını istemeyenler yoğunlukla hastaneleri tercih etmektedir. İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler bünyesinde çeşitli yöntemlere yer verildiğinden herkese hitap etmektedir.

Saç Ekim Yöntemlerinin Gelişmesi

İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler, kişilere çok fazla seçenek sunmaktadır. Yeni ve gelişen teknik ve yöntemleri ilk uygulayanlar genellikle hastanelerdir. İstanbul, ulaşım bakımından oldukça işlek bir yerdedir. Yurt içi ve yurt dışından çeşitli seçeneklerle kente ulaşmak mümkün. Saç ekimi konusunda ciddi talep bulunduğundan hizmet alanları açılmıştır.

Saç ekiminde, yapılan işlemin başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi çok önemlidir. Başarısı ile adından sıklıkla bahsettiren hastanelerin büyük çoğunluğu İstanbul’dadır. Teknolojik gelişmeler çerçevesinde yapıldığında sonuçlar memnun vericidir. Ekim işleminin çok sayıda hastanede yapılması bireylere seçme hakkı vermektedir.

Saç Ekim Yöntemleri ve Gelişen Teknoloji

İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler, gelişen bilim ve teknolojiye ayak uydurmaktadır. Eski yöntemlerle ekim yapan yerler vardır. Ancak eski yöntemlere olan talep son derece azdır. Saç ekiminin gelişmesinde teknolojinin ve bilimin gelişmesinin etkisi çok fazladır. Başarıyı artırmak isteyen hastaneler gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Gelişen teknolojiyi kullanmayanlara olan talep her geçen gün azalır. Teknolojik buluşlar uygulamanın daha ağrısız olması, daha çabuk iyileştirmesi gibi konularda yardımcıdır. Daha çabuk iyileşme ve başarılı sonuç elde etmek varken neden diğer yöntem tercih edilsin ki? Son geliştirilen teknolojiyle doğal ve gür saçlara kavuşmak mümkün. Özel kalemler ve cihazlarla yapılan ekimlerde kanama gerçekleşmez. Sık ekim yapılabildiğinden doğal ve gür saçlar elde edilir.

İstanbul Merkezlerinin Fiyat Politikası

İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler arasından yapılacak tercihte fiyat etkili olmaktadır. Saç ekiminde doğru olan fiyata değil hastanenin başarı oranına bakmaktır. Ama ekonomik nedenler tercihte fiyatı etkili kılabilmektedir. Hastaneler reklam yaparken genellikle fiyat belirtmezler. Çünkü saç ekiminde fiyatlandırma kişiye özel olarak yapılır. Kişiye özel olmasının nedeni; fiyatı etkileyen çok unsurun olmasıdır. İstanbul’da Saç Ekim Yapan Hastaneler

İstanbul’da saç ekim yapan hastaneler içinde ün yapanlar bulunmakta. Ün yapan hastanelerin fiyat politikası biraz daha yüksektir. Genellikle hastanelerin fiyat politikasını etkileyen unsurlar şunlardır;

 • Hastanenin başarıya dair namı
 • Doktorların profesyonelliği ve deneyimi
 • Kullanılan malzemelerin kalitesi
 • Uygulanan yöntem
 • Kişinin ekim yapılacak alanının büyüklüğü
 • Kullanılan greft sayısı

Çok sayıda hastanede ekim yapılması rekabeti artırmaktadır. Rekabetin sonucu olarak çok başarılı ve yeni yöntemler çok uygun fiyatlarla uygulanır. Avrupa’ya oranla İstanbul’daki hastanelerin fiyatları çok düşük ve daha başarılıdır. İstanbul’da Saç Ekim Yapan Hastaneler

Saç Ekimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da saç ekim yapan hastaneler tercihinde uygulanan yöntemler etkili olmalıdır. Uygulanan saç ekiminin başarılı olmasından yöntem çok etkilidir. Alanında uzman doktorlar uygulamaya geçmeden önce yöntem belirlemesi yaparlar. Yöntem belirlemesi yapmadan önce de analizler ve çeşitli tetkikler yaparlar. Analiz ve tetkiklerin sonuçları dikkate alınarak kişiye uygun yöntem belirlenir.

Kişiye uygun yöntem kullanılarak ekim yapılmadığında başarı oranı düşürülür. İstanbul’da saç ekim yapan hastaneler en fazla DHİ tekniğini kullanmakta. Ancak DHİ tekniğinin uygun olmadığı kişiler de bulunabilir. Bundan dolayı herkese hitap etmek isteyen hastanelerin bütün teknik ve yöntemleri bünyesinde barındırmalıdır. Hastane seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Hizmet kalitesinin yüksek olması
 • Ortamın steril ve hijyenik olması
 • Ekimi yapacak olan doktorların ve personelin deneyimli olması
 • Konaklama, ulaşım gibi imkanlar sunması
 • Ekonomik olarak bütçeye uygun olması

Elbette ki saç ekim yaptırırken birtakım kriterlere dikkat ediyor olmak, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Şayet saç ekimi yaptırmadan önce dikkatli bir şekilde araştırma yapacak olursanız da bu tür hizmetleri tam anlamıyla sorunsuz bir seviyede alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Saç Ekim Merkezi Seçiminde Fiyat Etkisi

İstanbul’da saç ekimi yapan hastaneler kalite ve fiyat bakımından farklılık gösterebilir. Çok kaliteli ve başarılı ekim yapan hastaneler vardır. Ekim yaptırmak isteyenlerin büyük çoğunluğu kaliteden çok fiyatı önemser. Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda bu hayatın gerçeği olabilir. Ancak doğru olan kalitenin seçilmesidir. Kalıcı sonuç elde etmek ve olası riski minimuma indirmek için kaliteli hizmet veren hastaneler seçilmeli. Günümüzde kaliteli hizmeti yaptığı kampanyalarla uygun fiyata yapan hastaneler de vardır.

Doğru Saç Ekim Merkezi Seçimi

İstanbul’da saç ekim yapan hastaneler, bazı dönemlerde konaklama ve ulaşımın dahil edildiği paketler hazırlamaktadır. Şayet şehir dışından gelerek İstanbul’un kaliteli hizmetinden yararlanmak istiyorsanız paketleri ve kampanyaları takip edebilirsiniz. Rehber tayin eden, bilgilendirme yapan, başarıya odaklı ve müşteri memnuniyetini önemseyen hastaneler daha çok talep görmektedir.

İstanbul Saç Ekim Merkezlerinin Uygulama Aşamaları

İstanbul’da saç ekim yapan hastaneler, uygulama aşamalarını bünyesinde bulunan yöntem ve tekniklere bağlı olarak belirler. Günümüzdeki aşamaların büyük çoğunluğu 2 veya 3 aşamadan oluşmakta. En çok talep gören DHİ tekniği 2 aşamalıdır. Özel kalem kullanıldığından donör alanında alınan kökler hemen ekim alanına ekilir. Yöntemlerin uygulanma aşamaları birbirinden çok farklı değildir. Benzer şekillerde farklı teknikler kullanılarak ekim gerçekleştirilir.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım