İçindekiler

Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir? ; son zamanların trend uygulamalarındandır. Saç ekimi, gelişen teknoloji ve bilimle birlikte değişmekte ve ilerlemektedir. Yıllar içerisinde saç ekim tekniklerinde gelişmeler yaşanmıştır. Perkütan, geliştirilen en son uygulama şeklidir. Perkütan için saç ekim yöntemi demek çok doğru bir tanım olmayacaktır. Çünkü yöntemden daha çok uygulama şeklidir. İğne ile saç ekimi olarak tanımlanabilir. Küçük iğne yardımıyla etkili bir düzeyde saç ekiminin yapılıyor olması, bu yöntemin en belirgin özelliğidir. Perkütan saç ekiminin temelinde hangi uygulamanın yattığı da önemli bir merak konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Perkütan Saç Ekiminin Temelini Ne Oluşturur?

Doğal saçlara sahip olmak isteyenlere perkütan saç ekimi uygulaması önerilmektedir. Son zamanların en popüler ekimidir. Diğer ekim tekniklerinden ve uygulamalarından ayıran en önemli özelliği; saçın doğal görünmesini sağlamasıdır. Perkütan, FUE tekniğinin farklı şekilde uygulanmasıdır. FUE tekniği, saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Hiç kimse saçının ekim olduğunun anlaşılmasını istemez. Bunun için olabilecek en doğal ekimi yaptırmak ister. Perkütan saç ekimi, doğallık arayanlar için idealdir. FUE tekniğinin kısmen farklılaştırılması şeklinde uygulanır. Yani temelinde FUE tekniği bulunmaktadır. Uygulama sırasında öncelikle saç kökleri gevşetilir. Gevşetilen kökler bir cihazla alınır. Teker teker toplanan kökler açık alana nakledilir. Köklerin nakledilmesi için açık alanda kanallar oluşturulur. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Köklerin ekildiği kanallar cerrah tarafından açılır. Köklerin yerleşmesine uygun yuvarlak şeklindedir. Saç köklerinin özel olarak açılan kanallara yapılması uyum sağlamasını ve tutunmasını kolaylaştırır. Açılan kanallar küçüktür. Bundan dolayı sık aralıklarla kök ekimi gerçekleştirilebilir. Perkütan saç ekimi ile daha gür saçlar elde edilebilir. Günümüz koşullarında bu uygulamaya etkili bir düzeyde ilgi vardır. Bundan dolayı da söz konusu uygulamanın çok sayıda avantajı da beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Perkütan Yönteminin Avantajı

Perkütan saç ekimi, avantajlarından dolayı son zamanların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer almaktadır. Uygulamanın sunduğu avantajların başında; ekim yapılan saç tellerinin köklerinin çok daha çabuk tutunması vardır. Bir diğer avantajı ise çok daha sağlıklı, gür ve doğal saçlara kavuşmayı sağlamasıdır. Avantajların oluşmasında;

  • Kanalların küçük olması
  • Yuvarlak açılan kanallar etkilidir.

Küçük ve yuvarlak kanallar nedeniyle daha sık aralıklarla saç ekimi yapılır. Kök kaybı oldukça az hatta yok denecek kadar azdır. Köklerin çok daha hızlı tutunması iyileşme sürecini de hızlandırır. Yara izini problem edenler için perkütan saç ekimi son derece avantajlıdır. Çünkü uygulama sonrasında yara izi kalmaz. Kökler küçük ve yuvarlak kanallara sık yerleştirildiğinden ön çizgi çok daha düzgün şekillenir.

Perkütan Yönteminin Dezavantajları

Perkütan saç ekiminin avantajları çok olmasına rağmen dezavantajları yok değildir. Dezavantajları;

  • Her hastanede uygulanmaması. Bunun nedeni uygulamanın sadece profesyoneller tarafından yapılabilmesidir. Perkütan saç ekimi için kullanılan cihazın iğneleri çok incedir. İnce uçlu iğneleri herkes kullanamaz. Ustalık gerektiren bir uygulama olduğundan her hastane, klinik veya merkez uygulamaz.
  • Ekim sık aralıklarla yapılır. Bunu yaparken bir seansta en fazla 1500 greft ekimi gerçekleştirilir. Seanstaki ekim sayısı az olduğundan çok fazla seans yapılması gerekir.
  • Fiyat olarak diğerlerine oranla daha yüksek olması.

Dezavantaj olarak belirtilen durumlar aslında çok büyük sorunlar değildir. Doğal ve gür saç isteyenler dezavantaj olarak sıralananları çok önemsemezler. Peki, perkütan saç ekim işlemi kaç seansta tamamlanır?

Perkütan Yöntemi Kaç Seansta Uygulanır?

Çok büyük emek ve ince işçilikle yapılan perkütan saç ekimi harika sonuçlar vermektedir. İnce ve usta işçilik istediğinden dolayı her yerde bulmak mümkün değildir. Kökler tek tek cihazla alınarak sık aralıklarla kanallara ekilir. Bunu yaparken uzun zaman geçer. Yani seans sayısı artar. Uygulamanın kaç seansta biteceğine dair net sayı vermek mümkün değildir. Uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre seans sayısı değişir.

Uygulamayla çok güzel sonuçlar ortaya çıkarılır. Ancak uygulama öncesinde ve sonrasında çok dikkatli davranmak gerekir. Hemen olsun ve bitsin düşüncesinde olanlar için uygun değildir. Harika sonuç için sabırla beklerim diyenlerin uygulamasıdır. Her seansta 1500 greftin ekimi yapılır. Seans sayısı ancak doktor kontrolü sonrasında belirtilebilir. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Perkütan Yönteminde Seans Süreleri

Büyük kentler, saç ekim merkezleri bakımından zengindir. Zenginlik her türlü uygulamaya ve tekniğe ulaşabilme imkanı sunar. Perkütan saç ekimi, usta eller tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Bundan dolayı çok nadir merkezde perkütan ekimi yapılır. Büyük kentlerdeki sayı fazlalığı uygulamaya ulaşmayı kolaylaştırır. Sık aralıklarla yapılan ekimden dolayı seans süreleri diğer tekniklere oranla biraz daha uzundur. Genellikle seans süreleri çok uzun tutulmamaya dikkat edilir. Doktorun konsantresi için seans süresi ortalama sürelerdedir. Seans sayısı artırılır. Çok büyük bir alan olmadığı müddetçe ekimler iki seansta bitirilmek üzere planlanır. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Perkütan Yönteminin Fiyatı Ne Kadar?

Saç ekimi yaptırmadan önce fiyat araştırması yapılır. Fiyatlandırma için kişinin cerrah doktorla görüşmesi gerekir. Bunun nedeni herkesin durumunun, saç yapısının ve kullanılacak tekniğin farklı olmasıdır. Perkütan saç ekimi fiyatları ince işçiliğinden ve daha uzun süren seanslarından dolayı daha yüksektir. Fiyatı ve zamanı problem etmeyenler için perkütan harika bir uygulamadır. Yaptırıp sonucundan memnun olmayan yok gibidir. Özellikle doğal görünmesi uygulamayı daha cazip kılmaktadır. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Perkütan Yöntemi Tercihi

Tek seansta saç ekimin bitsin diyenler için perkütan saç ekimi uygun değildir. Çünkü perkütanla her seansta en fazla 1500 greft ekilir. Dış görünüşünde mükemmellik arayanlar için ise doğru seçim olacaktır. DHI gibi yöntemler saç ekiminde sıklıkla kullanılır. Ancak perkütan saç ekimi daha az tercih edilir. Az tercih edilmesi başarısız olduğundan değil uygulayabilecek usta ellerin az oluşundan kaynaklanır. Perkütan Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım