İçindekiler

PRP ve Mezoterapi

PRP ve Mezoterapi. Yoğun yaşam temposu, stres ve genetik faktörler; saç dökülmesinin etiyolojik faktörleri arasında bulunur. Günümüzde birçok kişi saç dökülmesi şikayetiyle uzmanlara başvurmaktadır. Bu noktada da birçok tedavi yöntemi bulunur. PRP ve Mezoterapide bu yöntemlerden bir tanesidir. Toplum içerisindeki her üç kişiden birinde gözlemlenen saç dökülmesi probleminin oluşturduğu tahribat, bu yöntemle giderilmektedir.

Saç dökülmesinin önüne geçmek için bireysel çabalar uygulansa da istenilen sonuç elde edilememektedir. Bu noktada da kişiler profesyonellerden yardım talep eder. Bunun haricinde saç ekim İşlemleri de saç dökülmesinin oluşturduğu tahribatı ortadan kaldırsa da PRP tedavisi ve mezoterapi de en sık başvurulan yöntemler arasındadır.

Her iki yöntem de esasen benzer ilkelere sahiptir. Bu tedavi yöntemlerine göre; hazırlanan bazı kimyasal karışımlar saç derisine uygulanır. İki tedaviyi birbirinden ayıran en önemli nokta ise hazırlanan karışımın içeriğidir. Hazırlanan içerikler saç dökülmesine karşı doğal bir mücadele gerçekleştirir. Son zamanlarda saç dökülmesine karşı uygulanan çok sayıda farklı teknik ve yöntemden söz etmek mümkün olmaktadır.

Saç oluşumunu desteklemek amacıyla gerçekleştirilen bu tedavilerin, alanında uzman doktorlar tarafından uygulanması oldukça önemlidir. PRP ve Mezoterapi tedavisinin uygulandığı alanın sterilize ve gerekli materyallerin bulunduğu bir alan olması gerekir. Saç derinize uygulanacak olan bu işlem sırasında vücudunuzun alerjik bir reaksiyon göstermemesi için detaylı bir araştırma gerçekleştirilmelidir.

PRP Tedavi Süreci 

Son zamanlar sıkça başvurulan tedavi yöntemlerinden biri olan PRP ve Mezoterapi ülkemizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Sağlık turizmini önemli ölçüde etkileyen bu tedavi yöntemi ile yerli yabancı birçok birey saç dökülme probleminden kurtulmuştur. Saç derisinde meydana gelen zayıflığı ortadan kaldıran bu sistem teknolojinin ilerlemesiyle beraber daha da yaygın bir hizmet alanına hitap etmektedir. Saç derisi için hazırlanan özel karışımın deriye uygulanması ile kıl kökleri güçlendirilmekte ve kel görünüm ortadan kaldırılmaktadır.

Saç oluşumunu destekleyen ve kelliği ortadan kaldıran PRP tedavisi ile sizler de daha canlı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Bu noktada süreç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmanız oldukça önemli bir detaydır. Doğal bir işlem olmasıyla bilinen PRP tedavisi hakkım bilmeniz gereken birtakım hususlar bulunur. Bunlar:

  • Bu tedavi kendi kanınızla saç oluşumunu destekleyen bir tedavidir.
  • Sürecin başlangıcında uzman doktor, kanınızdan az bir miktarda örnek alarak katı parçacıkların çökertilmesini sağlamaktadır.
  • İşlem uygulanacak alanların uyarılmasını sağlayan bir cihaz kullanılacaktır.
  • Son aşamada ise hazırlanan karışım kafa derinize enjekte edilerek süreç tamamlanmaktadır.

Seanslar halinde gerçekleştirilen bu işlemin etkisini gösterebilmesi için üç seansa ihtiyacı vardır. Üçüncü seansın sonunda yeni saç oluşumları gözlemlenmektedir. PRP ve Mezoterapi sürecinde sabırlı, dikkatli ve uyumlu olmak çok önemlidir. Bireylerin tedavi sürecinde doktorların talimatlarına ve önerilerine uymaları gerekmektedir. Peki, mezoterapi tedavisi süreci nasıl gelişir?

Mezoterapi Tedavi Süreci 

Son zamanlarda en sık karşılaşılan sağlık problemlerinin başında gelen saç dökülmesi, PRP ve Mezoterapi sayesinde engellenebilmektedir. Ülkemiz, saç sağlığı konusunda oldukça gelişmiş ve başarılı tedavi süreçleri yürütmesiyle bilinmektedir. Mezoterapi de saç köklerini besleyerek saç oluşumunu destekleyen önemli bir yöntemdir. Mezoterapiyi PRP’den ayıran en önemli unsur, enjekte edilecek olan karışımın içeriğidir.

PRP tedavisinde hazırlanan karışımın içeriği ile Mezoterapi tedavisi esnasında hazırlanan karışımın içeriği farklıdır. Bu sebeple kişilerin her iki tedavi yöntemini de detaylı ve dikkatli bir şekilde öğrenmeleri ve buna uygun seçim yapmaları gerekir. Saç mezoterapisi olarak da isimlendirilen bu tedavi yöntemini, alanında uzman bir hekimin yürütmesi gerekmektedir. Seanslar halinde gerçekleştirilen bu tedavinin sürekli olması önemli özellikleri arasındadır.

Mezoterapinin daha etkili bir hale getirilmesi için saç dökülmesine sebep olan etiyolojik faktörlerin ortadan kaldırılması gerekir. Alanında uzman bir dermatolog tarafından gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra tedavi süresi in başlatılması gerekmektedir. Ortalama beş ile on beş dakika arası süren mezoterapi seanslarının devamlılığı oldukça önemli bir detaydır. Konforlu bir işlem olduğundan kısıtlamaları da beraberinde getirmez.

Ağrısız ve acısız bir işlem olan saç mezoterapisi sonrasında güneşten, sudan ya da herhangi bir etkenden kaçmanıza gerek yoktur. Bu açıdan kişilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Saç dökülmesine sebep olan faktörlerin belirlenip tedavi edilme süreci PRP ve Mezoterapi tedavisi ile eş zamanlı yürütülmelidir. Aksi takdirde mezoterapi tek başına istenilen performansı sağlamayabilir.

PRP ve Mezoterapi Faydaları 

Saç dökülme şikayetiyle uzmanlara başvuran kişiler için PRP ve Mezoterapi oldukça etkili bir tedavi yöntemi olmaktadır. Zayıflayan ve güçsüzleşen kıl köklerini özel bir karışımla güçlendiren bu tedavi tamamen doğal ve zararsızdır. Her bireye kolayca uygulanabilen bu yöntemin başarı oranı da oldukça yüksektir. Daha gür ve sağlıklı saçları mümkün kılan PRP yöntemi aynı zamanda estetik uygulamalarda da kullanılmaktadır. Kırışıklıkları ortadan kaldırmak, lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulmak ve kalıcı izleri ortadan kaldırmak amacıyla başvurulmaktadır.

Tamamen zararsız olan PRP ve Mezoterapi tedavilerinin birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar:

  • Saçın hızla uzamasını sağlar.
  • Doğal bir işlemdir.
  • Hızlı bir iyileşme süreci tanır.
  • Uygulama sonrasında herhangi bir kısıtlamaya tabii tutmaz.
  • Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanır.
  • Ekonomik ve kolay ulaşılabilirdir.

Görüldüğü üzere PRP ve mezoterapi yöntemi beraberinde önemli avantajları da getirmektedir. Özellikle bu yöntemin pratik bir uygulama özelliğine sahip olması, sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılar! Yine bu yöntem sayesinde doğal bir görünümün ortaya çıkması da mümkündür. Ayrıca söz konusu yöntemin uygulanması sonrasında herhangi bir kısıtlama durumunun da ortaya çıkması, bu yöntemin her zaman popüler olmasını da mümkün kılar! Bu sayede güçlü saçlara sahip olmak da mümkün olmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım