İçindekiler

Seyrek Saça Saç Ekimi

Seyrek Saça Saç Ekimi. Son dönemlerde seyrek saça saç ekimi birçok insan tarafından rağbet görmektedir. Çeşitli nedenlerle saç dökülmesi yaşayan insanlar bu durumdan rahatsızlık duyarlar. Hele ki belirgin bir şekilde görülen bu dökülmeler daha çok rahatsızlık hissi verir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde bazı sıkıntılardan dolayı saç dökülmesi ve saç seyrelmesi görülebilir. Bu dökülmeler genel itibariyle erkeklerde daha çok belirgin bir şekilde görülür. Çoğu kadınların saçları dökülse de kendini fazla belli ettirmez. Fakat erkeklerde durum böyle değildir. Genel olarak erkek saçlarının arka ve orta kısımları dökülüp seyrekleşir. Hatta çoğu zaman kel bir görüntü verir.

Saçların dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Psikolojik nedenler, yoğun tempo stresi, genetik faktörler bunlardan bir kaçıdır. Son zamanların çalkantılı ve yoğun koşturması da saç dökülmesine yansıtabilir. Bu durumda insanlar saç seyrelmesinin verdiği hoş olmayan görüntüden kurtulmak isterler. Bu nedenle saç ektirmeye yönelen insan sayısı gittikçe artış göstermektedir. Özellikle saç ekiminde uygulanan yöntem ve tekniklerin gelişmesi, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Son zamanların sıklıkla başvurulan hizmetlerinden biri olan seyrek saça saç ekimi birden fazla yöntemle karşımıza çıkmaktadır. Her kişiye aynı yöntemle saç ekimi uygulanmayabilir. Kişiden kişiye göre bu işlem yöntemi değişiklik gösterir. Hangi yöntemin uygulanacağına ancak uzmanlar karar verebilir.

Kişi seyrek saça saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinde öncelikle bir kliniğe başvurur. İşlemi yapacak olan uzman ya da uzmanlar kişiyi muayene tabi tutar ve bunun sonuncunda kişiye uygun olan saç ektirme yöntemlerinden birine karar verirler. Seyrek saça saç ekimi birkaç yöntemle yapılabilir. Fakat genel olarak kullanılan en yaygın yöntemler;

  • DHI yöntemi
  • DHI PRO yöntemi
  • FUE yöntemi

Yöntemler içinde en yaygın olarak kullanılan bu üç yöntemden biri, kişiye uygun olanı seçilerek uygulanır. Görüldüğü üzere saç ekimi söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır.

DHI Yöntemi Uygulaması

DHI yöntemiyle seyrek saça saç ekimi son yılların en trend saç ektirme yöntemidir diyebiliriz. Ameliyat kesiği olmadan, ağrısız bir şekilde bu işlem uygulanır. Bu yöntem ile saç ekimi yaptıracak kişinin ensesinden kendine has özel aletiyle bir tutam saç alınır. Bu saç dışarı ortamında bekletilmeden saçların seyrek olduğu alanlara yine bu özel alet ile özenle yerleştirilir.

Hemen hemen 12 saate yakın bir sürede bu işlem ağrısız olarak tamamlanır. Araştırmalarla bu yöntem ile ekilen saçların daha sağlıklı ve daha güçlü olduğunu gözlemlenmiştir. Saçların estetik açıdan güzel görünümüne ve sağlıklı bir şekilde uzayıp güçlenmesine engel teşkil etmez. Bu nedenle DHI yöntemi, çok sık tercih edilen bir saç ektirme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

DHI Pro Yöntemi Uygulaması

DHI pro yöntemi ile ekilen saçlar çok daha avantaja sahiptir. Seyrek saça saç ekimi için başvurulan bu yöntemde lazer ile müdahale de yer alır. Diğer yöntemlerden bu yüzden farklıdır. Lazer ile daha net çizgiler çizilir ve saç ekimi olacak alan daha net şekilde belirlenir.  Lazer ile çizilen alana özel kalemi ile saç ekimi işlemi uygulanır. Bu yöntemle ekilen saçlar sık ve sağlıklı bir yapıya sahip olur.

FUE Tekniği Uygulaması

Seyrek saça saç ekimi yöntemlerinden biri olan FUE tekini özellikle kadınlar için sıklıkla kullanılır. Yine ense kökünden belirli bir alan tıraş edilir. Tıraş edilen bu saçlar seyrek alanlara yerleştirilir. Fakat burada seans başına alınabilecek saç kökü miktar sınırlaması vardır. Bu sınırlamaya göre tek seansta ancak en fazla 1000 ila 1500 saç kökü ense kökünden alınabilmektedir.

Saç ekimi yaptıracak olan kişinin daha fazla saç köküne ihtiyacı varsa, alınması gereken saç köküne göre seans miktarı uzatılır. Çünkü bazen saç seyrelen alan çok fazla açık olabilir. Saçlarda çok yoğun şekilde dökülmeler yaşanabilir. Bu durumlarda seans miktarı uzatılıp ona göre saç kökü ihtiyacı karşılanır. Bu yöntem de çok sık tercih edilen uygulamalardan biridir

Saç Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

Saç ekimi fiyatları değişkenlik gösteren bir etkendir. Çünkü herkese aynı yöntem uygulamaz. Kişiye göre farklılık gösteren saç ekim fiyatları, uygulanacak yönteme ve saç seyrekliğine göre artıp azalabilir. Bazen şehirlerarası da fiyat farklılıkları ortaya çıkar. Yine saç ekiminin yapılacağı kliniklerin de kendilerine has fiyat politikalarının bulunduğu bilinmektedir.

Yani saç ekim maliyeti herkes için aynı değildir. Fakat şu bir gerçektir ki, saç ektirdikten sonra yaşanan özgüven ve kendini iyi hissetme hali, maliyetine değer bir uygulama olduğunu kişiye hissettirir. Bu nedenle saç ektirme fiyatları değişkenlik gösterse de faydası bakımından birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Elbette ki saç ekimi yaptırmayı planlıyorsanız; mutlaka bu tür uygulamaların fiyatları konusunda da detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Saç Dökülmesinin Bazı Nedenleri

Saçların seyrelmesinin, dökülmesinin çeşitli nedenleri olabilir. En fazla yaygın olan nedenlerden biri genetik ve strestir. Kişinin ailesinde böyle bir sorun var ise genetik açıdan etkilenme olasılığı çok yüksektir. Hatta bunun önüne çoğu zaman geçilemez. Bazen de hayat şartları, sıkıntılar, yaşanan stres hali, iş ya da aile içi huzursuzluk ve benzeri sorunlardan dolayı saç dökülmeleri sıklıkla yaşanan bir durumdur. Özellikle son zamanlarda saç dökülmesinin nedenlerine yönelik etkili araştırmalar da yapılmaktadır.

Kişinin içinde bulunduğu depresif psikoloji hali vücudunda bir dışa vurum sergiler. Bu da çoğu zaman saç dökülmesi olarak karşımıza çıkar. Ama yaşadığımız yüzyıl, teknolojinin en üst seviyelerde kullanıldığı bir dönem olduğu için bunun da çaresi vardır.  Bu nedenle böyle bir sorunu olanlar seyrek saça saç ekimi yaptırmak isterler. Zaten saç ekimi oldukça yaygınlaşan bir hizmet alanı olmuştur. Hele ki son dönemlerde birçok insanda bu işlemi görmek mümkündür.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım