İçindekiler

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi. Saç dökülmesi günümüzde birçok kişinin yaşadığı bir problem olmaktadır. Yaşanan bu problem ise değişen faktörlere göre ortaya çıkar. Tam bu noktada şiddetli saç dökülmesi ile saçları gürleştirmek için DHI Saç Ekimi tedavisi uygulanır. Böylece doğal görünümlü saçların ortaya çıkması da mümkün hale gelir!

DHI saç ekimi tedavisi çeşitli nedenlerden saç dökülmesi yaşayan kişilere kesin sonuç verir. Bunun yanı sıra kalıcı olması ile oldukça dikkat çekmektedir. DHI saç ekimi uygulanması ise Choi kalemi ile uygulanır. Bu kalem ile saç köklerine tek tek olacak şekilde saçlar yerleştirilir. Yapılan bu işlem sayesinde de sonuçlar oldukça tatmin edicidir.

DHI saç ekimi uygulaması dünya çapında ilk kez Türkiye’de uygulanmıştır. Bu alanda öncü olan ülkemiz, merkezlerde profesyonel kişiler tarafından yapılması ile başarılarını kanıtlamaktadır. Bu sayede saç dökülmesinin önüne geçemeyen ve saçta kelleşme yaşayan kişiler için tedavi kapsamlıdır.

DHI yönteminin konforlu bir şekilde saç ekiminin uygulanmasına katkı sağlaması, bu yöntemin favori olmasını da mümkün kılar. Tam da bu doğrultuda bu yöntemin pratik bir şekilde uygulandığını da ifade etmek mümkün olur. Ancak saç ekimi yöntemlerinin etkili bir düzeyde yapılması, saç ekimi alanında uzman olan personeller sayesinde mümkün olur. Bundan dolayı da saç ekimi merkezi tercihlerinde özenli davranmak şarttır!

DHI Saç Ekimi Uygulaması

Saç dökülmesi ve dökülmenin şiddetiyle zamanla kelleşme problemi erkeklerin sık karşılaştığı bir problemdir. Tam bu noktada DHI saç ekimi tedavisi ile kelleşmenin önüne geçilerek saçlar gürleşir. DHI saç ekim tedavisi ise FUE tedavisinin üst tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır.

DHI saç ekimi uygulamasından önce kişinin 25 yaş üstü olması doktorlardan tarafından önerilmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir yan hastalık gibi etkenlerin olmaması da ön planda tutulur. DHI saç ekimi uygulaması ise kelleşmenin şiddetine göre doktordan tarafından uygun protokol ile başlanır.

DHI saç ekimi uygulaması yapılırken donör bölgeden saçlar alınır. Alınan bu saçlar ise kelleşmeye müsait alanlara yerleşimi yapılır. Bu sayede saçta bir bütünlük oluşurken, istenilen gürlük elde edilir. Elbette ki Choi kalemi ile yapılması nedeniyle işlem uygulanırken lokal anestezi verilir. Bu sayede kişilerin DHI saç ekim uygulaması acısız geçmektedir. Aynı zamanda saçların yerleştirilme aşamaları gibi etkenler sonrasında kafa derisinde herhangi bir iz kalmaz.

DHI Saç Ekimi Uygulaması Yararları Nelerdir?

DHI saç ekimi uygulaması ülkemizde öncü tedavilerden biri olup, bu alanda oldukça başarılır. Bunun yanı sıra saç dökülmesinin önüne geçemeyen ve saç aralarının açılması ile bu tedavi tercih sebebidir. DHI saç ekimi uygulaması yaptırmadan önce alanında profesyonel olan kişilerden danışmanlık alınması elzemdir. Bu sayede kişilerin hangi aşamaları izleyeceği ve sonuçları önceden ön görülür.

DHI saç ekimi yaptıran birçok kişi bu alanda avantajlıdır. Çünkü ilerleyen zamanlarda herhangi bir saç dökümü yaşamaz. Bu sayede de kalıcı bir sonuç elde ederken saç formu her zaman dolgun ve tok durur. Aynı zamanda uygulanan özel yöntem ile tedavi sonrası kafa derisi sağlıklı kalır. Herhangi bir kesi veya yara izi formunu almaz. Sağlıklı saçların saç foliküllerine yerleştirilmesi sonucu sayesinde de saçlar uzamasına devam eder. Aynı zamanda tedavi kısa ve acısız olmaktadır. Sağladığı bu özellikler sayesinde de kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

DHI Saç Ekim Fiyat

Saç dökülme sorunundan yakınan kişiler için en uygun olan tedavi DHI saç ekim olmaktadır. Önü alınamayan ve saçta tipik kelleşme problemi yaşanması ile bu tedavi kesindir. Bununla birlikte saç ekim tedavisi olmak isteyen kişilerde fiyatlarını merak etmektedir.

DHI saç ekim uygulaması diğer saç ekim tedavilerinden daha farklıdır. Nedeni ise Choi adı verilen tek seferde kullanılan kalemdir. Bu kalem sayesinde kişinin saç foliküllerine istenilen şekilde saç yerleştirilir. Fakat burada önemli olan etken kaleme konulan saçların hemen akabinde saç köklerine konulmasıdır. Bu aşamada da tedaviyi yapan kişinin hızlı olması gerekir.

Tüm bunların sonucunda da DHI saç ekim uygulaması esnasında yardımcı olacak kişiler kalabalıktır. Elbette ki bu da saç ekim tedavisinin fiyatına yansır. Fiyat konusunda değişen bir diğer faktör ise saç ekiminin nasıl olacağıdır. Tüm saç ve bölgeye göre saç ekimi tercih sebebi olacağı için kişiye göre fiyat çıkarılır.

Bu aşamaların yanı sıra DHI saç ekim uygulanmasında son derece hassas davranılması gerekiyor. Mutlaka alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması elzemdir. Durum böyle olunca da yapılan tedaviyi uygulama anlamında maliyetli olmaktadır. Dolayısıyla DHI saç ekim uygulamasının uzman kliniklerden tarafından yapılması önerilir.

DHI ve FUE Saç Ekimi Farkı Nedir?

Saç dökülmesi hem erkek hem de kadınlarda karşılaşılan en önemli sorunlardan biridir. Kişilerin vücutlarına ve değişen sebeplerine göre saç dökülme oranı değişir. Bu sorun ilerlediği zamanda kelleşme problemi yaşanmasına karşılık DHI saç ekimi uygulaması çözümüdür. DHI saç ekimi uygulamasının uygulama aşaması ile son derece pratiktir. Bundan dolayı da bu türden saç ekimi yöntemleri çoğunlukla tercih edilmektedir.

Elbette ki tedavide kullanılan özel gereçler ile bu işlem kesin cevap verir. Bunun yanı sıra FUE saç ekimi ise DHI saç ekimine göre altta kalır. Çünkü DHI saç ekim uygulamasında kullanılan kalem sayesinde her bir saç köküne ulaşılır. Elbette ki saç köklerinde ulaşılması zor alanlarda da saç ekimine müsaade eder. FUE saç ekiminde ise bıçak ile saç köklerine inildiği için daha sonrasında iz gibi etkenler kalabilir. Bu kapsamda DHI saç ekim uygulaması kesin sonuçlar verirken, son derece pratik olmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım