İçindekiler

Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saçlar yaş aldıkça hormonel etkilerden ve çevresel radikallerden dolayı seyrekleşmeye ve cansızlaşmaya başlar bu oldukça doğal bir durumdur. Ama her on erkekten dördü kalıtsal kellik denilen genlerden gelen etkiler sebebiyle saçlarını kalıcı olarak kaybeder. Saçların uzama döngüsü yavaşlar veya durur. Saç telleri giderek incelmeye başlar.  Erkeklerde saç ekimi nasıl yapılır? sorusu gibi saçları geri getirmenin yolları aranır.

Eğer ailenizden kellik genini miras aldıysanız saçlarınızı koruyabilirsiniz. Ama onların dökülmesine engel olamazsınız sadece yavaşlatırsınız. Saç ekimi şu anlık kelliğe çare olan tek tedavidir. Her ne kadar konu hakkında kök hücre tedavileri, DTH hormonu baskılayıcı ilaçları gibi farklı tedavi yöntemleri aransa da çoğunun etkisi geçici olmaktadır giden saçları geri getirememektedir.

Kelliğin Belirtileri Nedir?

Erkeklerde kelleşme belirtileri genelde 20’li yaşların ortalarında başlar ve 30’lu yaşların sonlarına kadar devam eder. Kelleşmenin ilk belirtileri yoğun şekilde saç dökülmesidir. Bu noktada erkekler saç ekimi nasıl yapılır? Araştırmasına başlar. Günde 100 tel saçtan fazlasını kaybettiğinizi görüyorsanız bu harekete geçmeniz gerektiğinin ilk kanıtıdır. Diğer belirti de saçlarınızın incelmeye başlaması olacaktır. Bir zamanlar kafanızın saç derisi görülmüyorken artık kafa derinizi görebiliyorsanız saçlarınız kafanızı kapatamayacak kadar incelmiş demektir. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genelde dökülme önce ön bölgeden veya tepe kısmından başlar. Önce ya tepe kısmınızda açılma başlar ya da ön saç çizginiz kenarlardan geriler. Çoğu erkekte ön saç çizgisinin M şeklini aldığı görülebilir. Eğer bu durumun önüne geçmek için bir şeyler yapmazsanız saçlarınızı giderek kaybedersiniz ve geriye tek tük saçlar sekil verilemeyecek saç öbekleri kalır. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Operasyonları Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi yaklaşık 8 saat sürebilen bir operasyondur. Saç ekimi nasıl yapılır? Merak ediyorsanız tek seferde ekim işlemini yaptırabileceğiniz gibi birden çok seansta da yaptırmanız mümkündür. Dökülmenin durumuna göre 1000 kökten 5000 köke kadar ekim yapılabilmektedir. Eğer işinin ehli profesyonel bir doktora yaptırırsanız işlem oldukça iyi sonuçlar verir ve acısızdır. Bu sebeple işlemi yaptırdığınız doktoru seçerken dikkatli davranmanız elzemdir. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ama erkeklerde saç ekimi nasıl yapılır? Sorusu FUE yöntemi kullanılmaya başlandığından beri daha az kompleks bir cevaba kavuşmuştur. Vücut kılları da ekime dahil edilmeye başlanmıştır. Bu sayede saç açıklığınız ne kadar büyük olursa olsun gür saçlara sahip olabilirsiniz. Vücut kılları, ense kılları gibi uzama özelliğine sahip olmadığından genelde bu kıllar estetik olarak görünümü tamamlamak için ense kıllarının arasına ekilmektedir. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Yöntemleri

Saçların ekilmesi için birden çok yöntem mevcuttur. Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Noktasında her yöntemin kendine has avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. En eski saç ekim yöntemi FUT yöntemidir. Bu yöntem artık doktorlar tarafından tercih edilmemektedir. Kısaca saçlı bölgenin alınıp yeni bölgeye dikilmesi şeklinde yapılmaktadır. Bu yöntemden sonra kullanılan FUE yöntemi, beraberinde çok daha iyi imkanlar getirmiştir. Saçların kökler halinde alınıp açılan mikro noktalara nakledilmesini sağlamaktadır.

Saç ekiminde şu an kullanılan en kullanışlı olarak bilinen yöntem ise DHI yöntemidir. Bu yöntem henüz yeni uygulanmaya başlamıştır. Köklerin doğrudan derinin altına konulmasına imkan vermektedir. Bu sayede kök kaybı daha aza inmektedir. Kök kaybı daha az olduğu içinde daha gür saçlarınız olur. Bunlar haricinde birde saç çizgisini eski yerine getirmek gibi basit tedavilerde tıraşsız ekim yapılmaktadır.

Saç Ekiminin Sağladığı Faydalar

Saç ekimi kafada oluşan yaraların izlerini kapatmak gibi işlemlerde kullanılabilmektedir. Genelde ise insanlar bu işlemi estetik kaygılarla yaptırmaktadır. Çünkü insanlar aynaya baktıkları zaman kendilerini çok daha genç ve dinamik görmek isterler. Saçın dökülmesi ne yazık ki insanların olduğu yaştan daha yaşlı görünmesine sebep olmaktadır. Kafada saçsız bölgelerin olması kişisel görünümü de oldukça etkilemektedir.

Yeniden saça sahip olmanız her şeyden önce sizin kendinizi yeniden eski günlerde ki gibi hissetmeniz sağlayacaktır. Saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirerek kendinize yeni bir tarz oluşturabilirsiniz. İsterseniz saçlarınızı uzatın isterseniz sevdiğiniz ünlülerin saç stillerini kendinize uygulayın bunların hepsi mümkün bir hale gelmiş olur. Saç ekimi nasıl yapılır? Sorusuyla çıktığınız bu maceranın sonunda yeniden saçlarınıza kavuşmak size çok iyi gelecektir.

Saç Ekimi Fiyatları

Erkeklerin saç ekimi nasıl yapılır? Sorusu ardından sorduğu ikinci soru bu işlemin ne kadar mal olacağı olmaktadır. Buna net bir cevap vermek zordur. Yaptıracağınız kliniğin uzmanlığından, saç ekiminizin kaç seansta biteceğine kadar pek çok unsur ekim fiyatlarını değiştirmektedir. Genelde alınacak kök başına standart bir ücret bulunmaktadır. Bunun üstüne yapılacak işlemlere göre ekstra maliyetler eklenmektedir.

Eğer yoğun bir saç ekimi istiyorsanız ve bu işlemin yapılması için vücut kıllarının da kullanılması gerekiyorsa bir de saçları ekecek olan doktor bizzat ekimi yapacaksa, sadece yönlendirmeyecekse bu işlem oldukça maliyetli olacaktır. Ama sadece ense köklerinin uygulandığı doktorun yönlendirmesinde asistanların hekimlerin ya da hemşirelerin yaptığı ekimler çok daha az maliyetli olacaktır. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları

Saç ekiminin gelişen yeni teknolojilerle beraber birçok avantajı oluşmuştur. Öncelikle işlem ağrısız ve acısızdır. Kullanılan ilaçların çoğu yan etki yapmamaktadır. Kısa süreler içinde iyileşip yeniden hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem için kullanılan aletler geliştiği için artık çok daha mikro yaralar oluşmaktadır. Haliyle kafada ki yara görüntüsü kısa süreler içinde geçmekte ve saç köklerinin alındığı bölgede dahil hiçbir iz kalmamaktadır. Erkeklerde Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ektirmenin dezavantajlarına mutlaka saç ekimi nasıl yapılır? Sorusunu araştırırken bakmalısınız. Çünkü süreç her ne kadar kolaylaştıysa da hala oldukça zahmetlidir. Öncelikle süreç oldukça uzun sürmektedir. 6 aydan önce saçlarınız çıksa dahi dökülmektedir. Süreç boyunca sabırlı olmanız şarttır. Ekimin yapıldığı ilk günler köklere zarar gelmemesi için kafanızı iyi korumanız gerekir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım