İçindekiler

Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusuna doku nakli tekniğinin kullanılarak saç ekimi yapılması şeklinde cevap verilebilir. Fiber FUE %100 sonuç vererek, uygulanan her kişi memnun kalmaktadır. Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusunu özellikle; kellik, saç dökülmesi ve saç seyrelmesi yaşayan kişiler tarafından sorulmaktadır. Bu teknolojik ve yeni gelişme saç için devrim niteliğindedir. Fiber FUE yöntemi ile saç kökünün ciltle tam olarak bütünleşmesi sağlanmaktadır.

Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusunu soran kişiler diğer saç ekim yöntemlerini biliyor ve bu yöntemlerden farkını merak ediyorlar. Bu anlamda Fiber FUE yöntemi en güvenilir ve en etkili yöntemler arasında geliyor cevabı verilebilir. Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusuna verilebilecek bir diğer cevap, saç ekimi için alınan dokuların özel bir solüsyonda bekletilerek saç ekiminin yapılmasını sağlamak olmaktadır. Elbette ki kellik problemi yaşayan kişiler için kesin ve etkili bir çözümü de sağlamaktadır.

Diğer yöntemlerden farklı olarak yapılan bu saç ekim işleminde son teknolojiden yardım alınır. Modern tıbbın mucizelere gözlemlenir. Uzman hekimler ile operasyonlar gerçekleştirilir. Özel ilaçlar ve solüsyonların içinde kişiden alınan dokular canlı tutularak, kafa derisine transfer işlemi sağlanır. Bu yöntem ile çıkan saç; daha gür, daha canlı ve daha doğal durmaktadır. Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusu sorulduğunda; Türkiye’de çıktığı ve geliştirildiği cevabı da verilir.

Saç Ekimimdeki Yöntemler

Saç ekiminde birçok yöntem kullanılmaktadır. Kullanılan tüm yöntemler FUE tekniğine bağlı olarak gerçekleştirilir. Temel yöntem olarak baz alınmaktadır. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, FUE’nin açılımıdır. FUE, saç ekiminde en iyi yöntemdir. Bu yöntem sayesinde başın arkasında yara izi olmaz. Ayrıca kişiler, saç tıkaçlarının doğal görünmemesi gibi sorunlarla karşılaşmaz. FUE yöntemi uygulanan saç ekiminde sonra sonuç tamamen doğal ve estetik olmaktadır. Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusuna; farklı çeşitlerinin kullanarak DHI nakil yöntemi ile saç ekimi yapmaktır şeklinde cevap verilebilir. Bu noktada en etkili ve sağlıklı saçların çıkması beklenir. Ayrıca tedavi uzun ömürlüdür. Kellik ve saç dökülmesine kesin çözüm olarak görülmektedir. Saç ekimi mikro cerrahi yöntemleri ile yapılmaktadır. Ağrısız ve acısız bir ameliyat ile işlem sonuçlanmaktadır. Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi, kellik, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan yara izleri saç ekimi yöntemleri ile rahatlıkla kapanır. Saç ekimini sadece erkekler yaptırabilir önyargısı vardır. Ancak tüm saç ekimi yöntemlerinden; hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla yararlanabilir. Saç analizi yapıldıktan sonra, rahatlıkla kişiye göre yöntem belirlenerek saç ekimi herkese gerçekleştirilebilir. Özellikle yeni nesil saç ekimi yöntemleri söz konusu olduğunda FUE saç ekimi mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekim Yöntemlerinin Temeli

İki temel saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, FUT tedavisidir. FUT, Foliküler Ünite Nakli anlamına gelmektedir. Bu tedavi yönteminde donör olan bölgeden bir deri şeridi alınır. Elbette ki bu donör bölge, saçlı bir bölgedir. Çıkarılan bu saçlı deri şeridi, kellik olan bölgeye nakledilir. Özellikle son zamanlarda saç ekimi yöntemlerinin etkili bir düzeyde geliştiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

İkinci yöntem ise FUE tedavisidir. FUE, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’dur. Bu teknikte tek saç transfer yöntemi kullanmaktadır. Bu tedavi yönteminde saç tek tek mikro cerrahi ile deriden alınır. Daha sonra özel ilaçlar ve solüsyonlar ile saç beslenir. Bu işlemlerden sonra uygulama yapılacak alama titiz bir şekilde işlenir. Böylece saç ekimi işleminin çok daha nitelikli bir düzeyde uygulanması da mümkün hale gelir.

FUE saç ekimi, her yer saç ekimi cerrahisinde en iyi teknik olarak geçmektedir. 2000’li yıllarda yoğun bir şekilde geliştirilen bu tedavi yöntemi, 2005 yılında da insanlara sunulmuştur. FUE tekniği, sürekli olarak kendini yenilemektedir. Bu sayede sağlıklı saçların çıkması ve başarılı operasyonların sayısı oldukça fazladır. Dünya üzerinde saç ekimi yapılan tüm kliniklerde kullanılan bir tekniktir.

Saç ekim tekniğinde, safir bıçaklar kullanılmaktadır. FUE yönteminde saçların ekilmesi için tek seans yeterli olmaktadır. Klasik FUE yöntemi ve Sapphire FUE yöntemi arasında bazı farklar vardır. Kullanılan operasyon aletinin yani bıçağın çelik ya da safir olması en büyük farktır.

Elbette ki safir bıçak, oldukça pürüzsüz ve daha az yara izi bırakmaktadır. Bu operasyon sonrası kafa derisindeki iyileşme, hızlı bir şekilde olmaktadır. Saç ekimlerinde, doğallığı ve sağlıklı saçları sağlayan DHI tekniği kullanılmaktadır. Bu noktada saç ekimi teknikleri üzerinde birtakım farklar da bulunmaktadır.

Saç Ekim Yöntemleri Arasındaki Farklar

Saç ekim yöntemleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Saç ekimi ve hastanın kendi saç ekimi bu alanda birbirinden ayrılır. Saç ekimi yöntemlerinden biri yapay saç ekimidir. Bu yöntemde yapay saç, kafa derisine yerleştirilir. Genellikle operasyon sırasında saçlarını kestirmek istemeyen kişilerde bu yönteme başvurulur. Hastanın kendi saç ekiminde ise kellik olan bölgeye kişinin kendi saçlarından nakil işlemi sağlanmaktadır. Bu da en doğal ve sağlıklı yöntemdir.

Saç Ekimi Sonrası Uyulması Gereken Kurallar

Saç ekimi sonrası uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar, uzman doktor tarafından ameliyat sonrası söylenmektedir. İlk uyulması gereken kural, duş almayı gerektirecek tüm işlemlerden uzak durmak gerekmektedir. Stres, saç dökülmesine birebir etki eder. Bu yüzden bu süreçte stresten uzak durulması gerekmektedir. Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

Alkol ve sigara kullanımı, doktorun önerdiği gün kadar sınırlandırılmalıdır. Cinsel hayata birkaç gün ara verilmesi gerekmektedir. Bu ve daha fazla önlemi doktor tarafından söylenir. Hepsi geçici süreler ile olmakta ve kişi normal hayata kısa sürede dönmektedir. Fiber FUE saç ekimi nedir? Sorusuna tüm saç ekim yöntemleri içinde en etkilisidir şeklinde cevap verilebilir. Fiber FUE Saç Ekimi Nedir?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım