İçindekiler

FUE Saç Ekimi Öncesi Sonrası

FUE saç ekimi öncesi sonrası sonuçlar işlemin ne kadar başarılı olduğunda bağlıdır. Mikro cerrahi teknikler kullanılarak yapılan bu işlem oldukça dikkat istemektedir. Cerrahi işlemin amacı doğal saç büyümesini arttırmak ve eski haline getirmektedir. Foliküler ünite ekstraksiyonu ile saç büyümesinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Hedeflenen bölge önceden belirlenerek mikro cerrahi işleme başlanır. Oldukça özel olan bu işlem cerrahi bir müdahale olsa da herhangi bir yara izi kesinlikle bırakmamaktadır. Yara izlerinden çekinen kişiler işlem sonrası yaraların kısa bir süre içerisinde iyileştiğini göreceklerdir.

Tedavinin Uygulanması

Tedavinin uygulanması FUE saç ekimi öncesi sonrası gerekli başarıyı yakalamak için oldukça önemlidir. Uzmanlar tarafından yaptırılması gereken bu cerrahi işlem oldukça yüksek dikkat istemektedir. Oldukça ince olan aletler kullanılarak cerrahi işlem gerçekleştirilir. Tedavi sırasında kesinlikle neşter vb. türevi bıçaklar kullanılmamaktadır. Bu nedenle iyileşme ve toparlanma süreci çok daha kısa sürmektedir. Aynı şekilde tedavinin uygulanması ve saç ekilmesi işlemi de diğer işlemlere göre çok daha kısa sürmektedir.

Vücut için çok daha sağlıklı olan bu yöntem ile kalıcı yara izlerinden de sakınmış olursunuz. Anestezi altında yapılan bu işlem ile herhangi bir acı kesinlikle hissetmezsiniz. Lokal anestezi kullanılarak yapılan işlem diğer saç ekim yöntemlerine göre çok daha acısız ve pratiktir. Tedavi sonrası gerekli koşulları sağladığınız müddetçe evinize dönebilirsiniz. Hastanede yatmanız veya gözetim altında tutulmanız kesinlikle gerekmez. İşlem sonrası yüksek büyüme oranları ile çok daha tutarlı sonuçları elde edebilirsiniz.

Önceki Yöntemlerden Farkı

Diğer yöntemlere kıyasla FUE saç ekimi öncesi sonrası çok daha başarılı sonuçları müşterilerimize sunmaktadır. Eski tip tedavi yöntemlerine kıyasla çok daha fazla avantaja sahiptir. Özellikle sonuçlar elde edildiğinde ciddi bir fark ile karşılaşılmaktadır. Eskide kalmış yöntemlere kıyasla bu modern teknik kafa derisine herhangi bir şekilde zarar vermeden gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile bu işleme kesinlikle gerek kalmamaktadır. Modern tekniğimizde birden fazla personel birlikte çalışarak saç derinize herhangi bir zarar vermeden işlemi tamamlamaktadır. Süreç çok daha hızlı ilerlediğinden dolayı süreç pratik ve acısız bir şekilde son bulmaktadır. İşi paylaşan personeller profesyonel bir şekilde süreci ilerletmektedir. Grefleri sıralamak için ayrı bir personel çalışırken mikro motor operatörü ve folikül sabitleyici personeller sürece devam etmektedir.

İşlem Süreci

İşlem sonrası ve öncesinde yeterli başarıyı alabilmek için oldukça özenli hareket edilmelidir. FUE saç ekimi öncesi sonrası yeterli başarıyı yakalayabilmek için birçok personel aktif şekilde işlem sürecini yönetir. Greftleri temizlemek için bir operatör yer alırken daha önce toplanan folikülleri sıralayan bir başka operatör daha yer almaktadır. Greftlere oldukça dikkat edilmeli ve düzenli olarak sprey yardımı ile greftler beslenmelidir. Greftler dışarıda uzun süre hayatta kalamazlar. Saç köklerini kaybetmemek için özenle ilerlemek gerekir.

Ameliyat sonrası FUE Saç Ekimi Hakkında İpuçları

FUE saç ekimi öncesi sonrası doktor ile sürekli olarak irtibat halinde kalmak gerekir. Denetimli şekilde ilerlemesi gereken bu süreç hayati önem taşımaktadır. Daha başarılı sonuçlar almak istiyorsanız bu sürece kesinlikle dikkat etmelisiniz. Profesyoneller ile çalışmanız sizin açınızdan çok daha sağlıklı olacaktır.

Saç ekim sırasında işlemin önemli olduğu kadar işlem sonrası tedavi ve bakım da hayati önem taşımaktadır. Bu süreç düzenli ve planlı şekilde denetim altında tutulmaz ise işlem sırasında verilen onca emek boşa gidebilmektedir. Bakımın doğru yapılmaması sonucu büyük ölçüde etkileyecektir. Hijyen kurallarına oldukça dikkat edilmeli ve verilen kremler aksatılmadan kullanılmalıdır. Bu sayede FUE saç ekimi sonrası yeterli bir başarı elde edilebilmektedir.

Ameliyattan Sonraki Yakın Süreç

Ameliyattan sonraki süreç boyunca oldukça dikkatli olunmalıdır. FUE saç ekimi öncesi sonrası başarıyı yakalamak için ameliyat sonrası süreç de büyük önem taşır. Yaraların tam olarak iyileşmemesi enfeksiyon riskini barındırmaktadır. Enfeksiyon kapmamak ve süreci problemsiz atlatmak için son derece dikkat edilmelidir. Doktorunuz tarafından verilen ilaçları aksatmadan düzenli olarak kullanmalı ve istenmeyen yan etkilerden sakınmalısınız.

İlaçlar olası yan etkileri önleyerek ameliyat sonrası süreci çok daha stabil hale getirecektir. Enfeksiyon riskini önleyen ilaçlar ile enfeksiyon kapma riskiniz de bir o kadar düşecektir. Bu tip rahatsızlar çekmemek için ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmayı unutmayınız. Ayrıca işlem yapılan bölgeye oldukça hassas davranmalı ve herhangi bir sürtünme işleminden kaçınmalısınız. Bu işlem bölgeye oldukça fazla hasar vererek greftlerin zarar görmesine yol açabilmektedir.

İlk Gün: İlk gece bölgeye kesinlikle temas edilmemelidir. Yıkanmaması ve dokunulmaması gereken bölge oldukça hassas olacaktır. Uyurken bölgeye zarar gelmesi oldukça muhtemel olduğundan uyku öncesi hassa bölgeyi herhangi bir yumuşak kumaş ile örtmelisiniz.

1-4 Gün: İşlem gören bölgeyi kesinlikle kaşımayın. Dokunmamanız gereken bölge oldukça hassas olacaktır. Ekilen saçlara zarar vermemek için bölgeyi korumalı ve güneş ışığına da maruz kalmamalısınız.

4-7 Gün: Kabukların yumuşaması için bu süreçte şampuan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde 4.gün sonrası fiziksel aktivitelerinize ara vermeden devam edebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Ameliyattan Sonra Orta Vade

Ameliyat öncesi ve sonrası süreçten sonra orta vade içerisinde de oldukça dikkatli olunmalıdır. FUE saç ekimi öncesi sonrası yavaş yavaş sonuçlar gözükmeye başlamaktadır. Saç tellerinizin dökülmesi ve birkaç telin kopması bu süreç içerisinde görülen oldukça normal bir sonuçtur. Telaş veya endişe etmenize kesinlikle gerek yoktur. Panik yapmadan ve bakımlarınızı düzenli şekilde devam ettirerek bu süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz. Saçlarınız ile normalde olduğu gibi ilgilenebilirsiniz. İlaçlarınızı aksatmadan tüketmeniz bu süreç içerisinde sizlere fayda sağlayacak en önemli etkendir.

Ameliyattan Sonra Uzun Vade

Ameliyat sonrası uzun vadede yeni ekilen saçlarınızı kendini göstermeye başlamıştır. FUE saç ekimi öncesi sonrası sonuçları artık kendi gözleriniz ile görebilmeniz mümkün hale gelmiştir. Güneş ışığına yüksek derecede maruz kalmamanız yeni çıkan hassas saç kökleriniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Koruyucu kremler kullanarak bu gibi problemlerden kaçınabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım