İçindekiler

Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi. Günümüzde çeşitli saç ekimi yöntem türleri bulunur. Saç ekimi işlemlerinde ise önemli olan; ekim sonrası çıkan saçların doğal saçlar ile benzer olmasıdır. Son yılların trend saç ekimi yöntemi organik saç ekimi ile çıkan saçlar doğal duruyor. Günümüzde sıklık ile tercih edilmesinin asıl nedeni doğal saç benzerliğidir. Böylece saç ekimi işlemi uygulandığı ilerleyen zamanlarda fark edilmiyor.

Saç ekimi yöntemlerinde organik olan yöntemde hastanın kendi saç kök hücreleri kullanılmaktadır. Bu yüzden de saç yapısına uygun saçlar çıkıyor. Özelliklede estetik görünüm için saç ekimi işlemleri sonrasında çıkan saçların normal saçlardan farkı olmaması gerekir. Organik olan saç ekimi yöntemi ile istenilen saç benzerliği bulunuyor.

Organik Saç Ekiminin Özellikleri

Dünyadaki pek çok saç ekimi işlemini düşünen kişiler organik olan saç ekimi yöntemine daha çok ilgi duyuyor. Çünkü diğer saç ekimi yöntemlerine göre farklılıkları fazladır. Peki, organik saç ekimi yöntemlerinin genel özellikleri nelerdir?

– Aynı saç kök hücrelerinin kafanın farklı bölgesinde uygulanabilmesi

– Yeni çıkan saçların hastanın kendi doğal saçları gibi durması

– Yeni çıkan saçların diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha gür çıkması

– Estetik olarak daha güzel durması

– Saç ekimi operasyonunu sadece cerrahlar tarafından uygulanması

Saç ekimi işlemleri karar verilir iken öncelikli olarak uygulanacak olan yöntem kara verilir. Karar aşamasında tüm yöntemlerin özellikleri ve farklılıklarının incelenmesi gerekir. Organik olan saç ekimi yönteminin özellikleri pek çok kişinin isteklerine daha uygun bulunuyor.

Organik Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi için uygulana işlemler tek sıralı olarak gerçekleşir. Her saç ekiminde uygulanacak sıralı işlemler aynı değildir. Pek çok saç ekimi merkezlerinde uygulanacak işlem sıralı benzerdir. Saç ekimi uygulamalarının başarılı olması üç etkene bağlı olur. Bunlar saç ekimi yöntemi, saç ekimini uygulanacak olan uzman ve hastanın dikkatli davranışlarıdır.

Peki, hastanın organik saç ekimi öncesinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

– Yaklaşık bir gün öncesinden tütün kullanımlarının bırakılması gerekir.

– Bir hafta öncesinden alkol kullanımının bırakılması gerekir.

– Saç ekimi operasyonu öncesinden kafein kullanımlarının bırakılması gerekir.

– Saç ekimi operasyonuna aç karnına gidilmemesi gerekir.

– Bir ay içerisinde kullandığınız ilaçları saç ekimi uzmanına bildirmeniz gerekir.

– Saç ekimi operasyonu öncesinde saçların temiz olması gerekir.

Organik Saç Ekim Başarılı Mı?

Günümüzde saç ekimi yöntemlerine sıklık ile başvuruluyor. Çünkü saç ekimi işlemlerine sürekli olarak ihtiyaç artıyor. Saç ekimi işlemlerini tercih edenlerin sonuçlarına bakıldığında organik saç ekimi yöntemlerinin başarısının yüksek olduğu gözlenmiştir. Organik Saç Ekimi

Özelliklede başarı oranının yüksek olmasından dolayı pek çok saç ekimi operasyonunu düşünenlerin dikkati çekmiştir. Bu yüzden günümüzde saç ekimi yöntemleri arasında sürekli tercih edilen yöntem çeşitleri arasında yer alıyor.

Saç ekimi operasyonunda organik olan yöntemin başarılı olmasının en büyük etkisi; yağ kök hücrelerinin kullanımıdır. Hastanın kendi yağ kök hücreleri kullanılıyor. Bu durum ise; hem ekimi olan saçın tutma riskini artırıyor. Hem de yeni çıkan saçların normal ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Organik Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimlerinde farklı uygulama aşamaları yer alır. Uygulama aşama çeşitlerine de göre de ücretlendirmeler yapılır. Günümüzde organik saç ekimi fiyatları diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha maliyetlidir. Çünkü uygulama sırasında kullanılan malzeme ve hizmet çeşitleri fazladır. Pek çok saç ekimi uzmanı organik olan saç ekimi yöntemi farklı fiyat listesi belirlemiştir. Saç ekimi işlemlerinde organik olan yöntem için fiyatı etkileyen özellikler;

– Uygulanacak olan saç ekimi bölgesi

– Kullanılacak olan yağ kök hücrelerinin miktarı

– Kullanılan malzemelerin ücretleri

– Hastanın genel saç yapısı

– Hastanın genel saç ekimi istekleri

Saç ekimi fiyatları sürekli olarak değişmektedir. Bu durumun asıl nedeni ise; kullanılan malzemelerin çoğunluk ile döviz olarak alınmasıdır. Saç ekimi yöntemlerinin etkili bir düzeyde gelişmiş olması; organik saç ekimi konusunda da önemli başarıları beraberinde getirmektedir. Böylece son zamanlarda organik saç ekiminin de kaliteli bir şekilde uygulanması mümkün hale gelmektedir.

Organik Saç Ekim Sonuçları

Tüm saç ekimi operasyonlarının kesin başarıları bulunmaz. Her zaman için ekilen saçın uygulanan bölgede tutmama riski de bulunur. Fakat bu risk organik saç ekimi yönteminde oldukça düşüktür. Organik olan saç ekimi yöntemi öncesinde hastaların genel istekleri; çıkacak olan saç normal saçları gibi durması olur.

Saç ekimi uygulama sonrasından ise normal saç gibi durma istekleri çoğunluk ile gerçekleşmiş olur. Saç ekimi operasyon işlemi bir günde tamamlanmış olur. Saçlar zaman ile çıkmaya ve büyümeye başlar. Organik olan saç ekimi yönteminde saçın istenilen duruma gelme süresi vardır. Yaklaşık olarak bu süre 2 ya da 3 ayı bulur.

Organik Saç Ekim Sonrası Dikkat Edilecekler

Başarılı saç ekimlerinin ortak noktaları hastaların saç ekimi operasyonu sonrasında dikkatli davranışları olmuştur. Her saç ekimi yönteminde olduğu gibi organik saç ekimi yönteminde de dikkatli olunması gerekenler bulunur. Peki, organik olan saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

– Yaklaşık 15 gün boyunca saç ekimi uygulanacak bölgenin üzerine yatılmaması gerekir.

– Uygulama olan bölgenin yaklaşık 15 gün boş kalması gerekir.

– Bir hafta içerisinde kullanılacak olan ilaçların doktor tarafından onaylanması gerekir.

– Saçın yıkanmasında dikkatli olmakta fayda vardır.

Saç ekimi uzmanları tarafından organik saç ekimi uygulaması sonrasında bu tarz durumların dikkat edilmesini önerilir. Özelliklede kronik hastaların daha fazla dikkatli olmalarında yarar vardır. Bütün bu bilgiler ışığında son zamanlarda organik saç ekimi konusunda yoğun bir talebin mevcut olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada ülkemizde son zamanlarda etkili bir düzeyde saç ekimi hizmetinin sunulduğu da bilinmektedir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım