İçindekiler

Saç Ekimi 1 Yıl Sonrası

Saç Ekimi 1 Yıl Sonrası. Saç ekimi 1 yıl sonrası hasta greftleri doğru biçimde korumuşsa olumlu sonuçlar alınma ihtimali yüksektir. Saç ekimi 1 yıl kadar sabrettikten sonra sizlere uzun ömürlü ve sağlıklı saçlar sunmaktadır. Bu 1 yıllık süreç hastanın yaşam tarzına ve gün içerisindeki alışkanlıklarına göre şekillenmektedir. Büyük oranda olumlu sonuçlar almak isteyen hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Yapılan saç ekimi 1 yıl sonrasına kadar jöle, fön makinası, yada greftlere zararı olabilecek ürünlerden korunmalıdır.

Yapılan işlemin süresinin uzaması ya da daha kısa sürede sonuca ulaşılması büyük oranda hastaya bağlıdır. Saç ekimi 1 yıl sonrasına kadar hastanın günlük yaşamında bulunan sıkıntı, stres bile greftlerin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Bu nedenle saç ekimi işleminizin olumlu sonuçlanabilmesi için sıkıntı ve stresten uzak durmalısınız. Bütün bunların yanı sıra günlük hayatınızda yapmış olduğunuz pek çok aktivite de greftleri etkilemektedir. Sac ekimi 1 yıl tamamlanana kadar saç taraması yapmamalısınız. Hastalar tarafından basit görünen bir konu da şampuan seçimidir.

Yapılan saç ekimi 1 yıl tamamlanana kadar kullandığınız şampuana dikkat etmelisiniz. Hangi şampuanı kullanacağınızı doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Hastaların yapılan saç Ekimi 1 yıl sonrasına kadar dikkat ettikleri takdirde büyük oranda olumlu sonuçlar elde edilir. Ekilen greftlere iyi bakıldığı takdirde yapılan saç ekimi 1 yıl tamamlanmadan bile olumlu sonuçlar vermeye başlamaktadır. Yapılan işlemin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması veya süresinin uzaması hastaların ekilen greftlere bakımı ile doğru orantılıdır.

Saç Ekimi Sonrası Saçlarda Yeniden Dökülme Görülür mü?

Günümüzde çoğu kişinin saçı dökülmektedir. Saç dökülmesi besin kaynaklı, hormonsal faktörler ve kimyasal ürünler gibi pek çok etkene bağlı olarak dökülebilir. Sağlıklı bireylerde ortalama 100 bin saç bulunur. Ancak bazı bireylerde dökülen saçların fazla olması ile bölgesel açılmalar meydana gelmektedir. Bu sebeple bireyler saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekimi sağlıklı olan saç köklerinin mikro cerrahi yöntemi ile dökülen bölgelere uygulanmasıdır. Saç ekimi yapılan hastalar da işlem sonrasında dökülme meydana gelmez. Çünkü saç ekimi yapılırken yalnızca sağlıklı köklerin uygulaması yapılmaktadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır. Birçok saç ekimi yöntemleri birbirine benzemektedir. Ancak aralarında yine de farklar vardır. Hastalar kendileri için uygun olan yöntemi doktorlarıyla birlikte seçmektedir. Saç ekimi yöntemleri içerisinde son zamanların en çok tercih edileni DHI yöntemidir. Bunun nedeni diğer işlemlerde olduğu gibi derinizin kesilmesine gerek duyulmaz. Bu saç ekimi yöntemleri içerisinde en kolay uygulama sağlanan yöntemdir. Hastaların en çok rahat ettiği yöntem olan DHI yönteminde küçük punçlar ile ense bölgesinde bulunan sağlıklı kıllar alınır.

Sağlıklı kıllar açılma olan bölgelerinize mikro cerrahi yöntemi ile tekrar uygulanır. DHI yönteminin bir diğer avantajı da kısa sürede doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar. DHI yöntemi ile yapılan sac ekiminde herhangi bir yara izi ya da kesit oluşmamaktadır. DHI yönteminin saç ekimi yöntemleri içerisinde en hızlı sonuç alınan yöntem olduğu onaylanmıştır. Yine bu yöntemin konforlu bir tedavi olanağını sunduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da söz konusu yöntemin son zamanlarda sıklıkla tercih edildiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Saç Ekimi Sonuçları Herkeste Aynı Mıdır?

Günümüzde saç ekimi yaptıran yüzlerce kişi vardır. Saç ekimi yaptıran birçok kişi için saç ekimi sonuçları merakla beklenmektedir. Her birey saçlarının eskisi gibi sağlıklı ve gür görünmesini ister. Ancak saç ekimi sonuçları her birey için aynı olmaz. Kişiden kişiye ve dökülme sebeplerine bağlı olarak saç ekimi sonuçları da farklılık göstermektedir. Başarılı bir doktor tarafından yaptırılan sac ekimi sonuçları genellikle çoğu birey için olumlu durumdadır. Doğru yapılan saç ekiminden sonra greftlere dikkat edildiği takdirde saç ekimi sonuçları büyük oranda hasta memnuniyeti sağlamaktadır.

Saç Ekimi Sonrası İlk 3 Gün

Saç ekimi yaptıran bireylerin saç ekimi sonrası dikkat etmeleri gerekir. Saç ekimi sonrası ilk 3 gün çok önemlidir. Ekim işlemi yapıldıktan sonraki birinci gün sac ekimi sonrası oluşan yaraların üzeri kapatılır. İlk gün işlemin daha çok yeni olmasından kaynaklanan baş ağrılarınız olabilir. Ağrı kesici alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Saç ekimi sonrası kapatılan bölgeleriniz ikinci günde uygulama yapılan bölgelerde şişlikler olabilir ancak zamanla inecektir. Saç Ekimi 1 Yıl Sonrası

Saç ekimi sonrası uygulama alanlarının bir yerlere değmemesine dikkat etmelisiniz. Saç ekimi sonrası kesinlikle başınızı yıkamamalısınız. Ne zaman yıkayabileceğinizi doktorunuz söyleyecektir. Saç ekimi sonrası uygulama bölgesindeki şişlikler iner. Ağrılarınız büyük oranda geçer. Böylece saç ekimi operasyonu başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. Tam da bu noktada akıllara saç ekimi fiyatlarının ne kadar olduğu sorusu gelir. Saç Ekimi 1 Yıl Sonrası

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için saç ekimi fiyatları oldukça merak konusudur. Birçok kişi tarafından saç ekimi fiyatları çok pahalı olarak bilinse de durum hiç öyle değildir. Saç ekimi fiyatları genellikle uygulanacak işleme ve seçilen yönteme göre değişiklikler göstermektedir saç ekimi fiyatları uygulanan kıl kökü sayısına göre de artmaktadır. Uygulanan kıl kökünün sayısına göre fiyat belirlemesi mevcuttur.

Net bir fiyat muayene edilmeden verilemez.  Belirli fiyatın altında olan işletmelerde saç ekimi yaptırmamalısınız. İşlem yaptırırken saç ekimi fiyatları değil yapılan yerin temiz ve uygun şartlarda hizmet veriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde saç ektirmek isterken sağlığınızdan olabilirsiniz. Sağlığınız için yaptırmak istediğiniz işlemin alanında uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir. Uzman hekim tarafından yapılan işlem ekilen saçlarda daha olumlu sonuçlar almanız için önemlidir.Saç Ekimi 1 Yıl Sonrası

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım