İçindekiler

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları. Saç ekimi işlemlerine karar verilir iken pek çok konu önceden düşünülür. Bu konularda biriside saç ekimi fiyatları olur. Çünkü saç ekimi merkezleri tarafından sunulan hizmetlerin belirli ücretlendirme aşamaları bulunur. Ayrıca saç ekimi merkezleri hizmet sunumlarının ücretlendirilmelerini kendileri belirler. Bu yüzden de her saç ekimi merkezinde; saç ekimi işlemleri için farklı fiyatlar oluşur.

Saç ekimi işlemleri için istenilen fiyatlar her yıl değişiklik göstermektedir. Özelliklede saç ekimi işleminde kullanılan malzemeler döviz olarak alınıyor ise; yıl içinde de farklı fiyatlandırmalar oluşur. Böylece saç ekimi konusunda etkili bir araştırma yaptığınız zaman karşınıza çok sayıda farklı alternatif seçenek de çıkar.

Pek çok saç ekimi merkezi sundukları hizmetlerin kalitesine göre; saç ekimi için fiyatları değişir. Bu yüzden de kaliteli saç ekimi işlemlerini düşünen kişiler; karar vermeden önce fiyat değerlendirmesi yaparlar. Böylece saç ekimi konusunda karar verirken, fiyat değerlendirmesini de etkili bir düzeyde yapmanız gerekmektedir. Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Saç ekimi işlemlerinde fiyatlar net değildir. Hatta aynı saç ekimi merkezi için dahi saç ekimi işlemleri için net bir fiyat sunamaz. Çünkü her saç ekimi işlemi aynı değildir. Uygulanan işlem ve hizmet çeşitlerine göre ücretlendirmeler yapılır. Her hastanın saç ekimi işlemi kişisel olarak gerçekleşir. Bu yüzden de tüm işlemelerin sonunda müşterilere kişisel saç ekimi fiyatları oluşturulur. 

Peki günümüzde saç ekimi işlemlerinde fiyatlar neye göre değişiyor?

 • Saç ekimi merkezinin sundukları hizmet kalitesine göre değişir
 • Saç ekimi için kullanılan saç köklerine göre değişir.
 • Saç ekimi işleminin uygulanacağı alana göre değişir.
 • Saç ekimi yapılacak hastanın saçlarının sıklığı göre değişir.
 • Saç ekimi yapılacak hastanın saçların kalınlık yapısına göre değişir.

Görüldüğü üzere pek çok farklı özelliğe göre saç ekimi fiyatlarının değiştiğini ifade edebiliriz. Bundan dolayı da ülkemizde saç ekimi fiyatlarına dair ayrıntılı bir araştırma yaptığınızda, karşınıza çok sayıda farklı alternatif seçenek de çıkacaktır.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlar tarafından saç ekimi işlemleri erkekler kadar sık olarak tercih edilmez. Fakat son yıllarda saç ekimi işlemleri kadınların daha fazla dikkati çekti. Çünkü günlük yaşamda yıpranan saçlar dökülme ya da seyrelmeye başlıyor. Bu yüzden de saç ekimi işlemlerine kadınların ilgisi geçmiş dönemlere oran ile daha fazladır. 

Saç ekimi işlemleri kadınlarda biraz daha farklı olarak sunuluyor. Kadınlarda saç ekimi işlemleri ense kökünden kazıtılarak uygulanır. Saç ekimi işlemleri kadınlarda çoğunluk ile daha pratik olarak gerçekleşir. Uygulanan işlem farklılıklarına göre kadınlarda saç ekimi fiyatları farlılıklar gösterir. Fakat fiyat farkları arasında uçurumlar bulunmaz. Pek çok kadın saç ekimi için fiyat çeşitleri birbirine yakın olur.Saç Ekimi Fiyatları

Erkek Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi işlemleri yoğunluk olarak erkekler tarafından tercih ediliyor. Çünkü erkeklerde saç dökülme ya da seyrelme durumları daha sık gerçekleşir. Özelliklede 30’lu yaşlara doğru saç ekimi erkeklerin saç ekimi işlemlerine ilgisi daha fazladır.

Saç ekimi işlemleri erkeklerde saçların kazıtılması ile başlar. Saç ekimi süreci bu şekilde devam etmektedir. Erkeklerde saç ekimi işlemleri daha fazla kullanılmaktadır. Bu yüzden de kadınlara göre erkek saç ekimi fiyatları daha maliyetli olabilir.

Erkeklerde saç ekimi süreçleri çoğunluk ile zorlu ve uzun olarak tamamlanır. Fakat saç ekimi işlemlerinde başarı oranları daha düşük oluyor. Bu durumun nedeni ise; erkeklerin saç yapıları genellikle ince ve seyrek olmasındandır.

Saç Ekimi Yöntemlerinde Fiyatlar Değişir Mi?

Saç ekimi işlemlerinde tek bir yöntem yoktur. Her zaman için başarı oranı yüksek saç ekimi yöntemleri araştırması yapılır. Günümüzde etkili saç ekimi yöntemleri iki çeşittir. Pek çok saç ekimi merkezi bu işlemleri tercih etmekte ve önermektedir. Fakat saç ekimi işlemi için tercih edilen yöntemlerde saç ekimi fiyatları değişir.

Günümüzde etkili saç ekimi yöntemleri DHI ve FUE yöntemleridir. Her iki yöntemde de donör olarak hastanın kendisi olması zorunluluğu bulunuyor.

DHI saç ekimi yönteminde saç kökleri özel bir alet ile toplanır. Yine aynı alet ile uygulama bölgesine yerleştirilir. DHI saç ekimi yönteminde ağrısız olarak saç ekimi operasyonu tamamlanır. Böylece saç ekimi sürecinde sorun yaşama riski azalır.

FUE saç ekimi yöntemi çoğunluk ile kadınlar tarafından tercih edilir. Saç köklerinden alınan donörler hemen uygulama bölgesine yerleştirilir. Başarı oranı yüksektir.

Saç Ekimi Aşamaları

Saç ekimi işlemleri aşama aşama tamamlanır. Saç ekimi işlemlerinde il aşamaya başlamadan önce saç ekimi fiyatları netleştirilir. Saç ekimi merkezi ile hasta anlaşmalarından sonra saç ekimi işlem aşamaları başlar. 

Saç ekimi merkezlerinde uygulanan saç ekimi aşamaları benzerdir. Pek çok saç ekimi merkezinde uygulanan saç ekimi aşamaları şu şekildedir.

 • Hazırlık süreci; hasta genel muayene olur.
 • Planlama süreci; hastaya uygulanacak donör ve işlem aşamaları netleşir.
 • Operasyon aşması; saç ekimi işlemi gerçekleşir.
 • İlk saç yıkama aşaması
 • Bekleme süreci

Profesyonel saç ekimi merkezlerinde her aşamada ayrıntılı olarak hasta bilinçlendirilir.

Saç Ekimi Avantajları

Günümüzde saç ekimi işlemlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Çünkü günümüz koşulları saçların yıpranması ve dökülmesine olanak sağlıyor. Saç ekimi çeşitlerine ilgi arttıkça; saç ekimi fiyatları çoğunluk ile artıyor. İnsanların saç ekimlerine ilgi duymasını sağlayan avantajlar bulunur. Peki bu avantajlar nelerdir?

 • Sağlıklı saçlara kavuşma
 • Estetik görünüm kazanma
 • Özgüven duygusunda artış yaşanma
 • Fizyolojik olarak sağlıklı olma

Günümüzde özelliklede kişisel görünüm için saç ekimi işlemleri tercih edilir. Saç ekimi işlemleri başarılı olarak sonuçlanması çok önemlidir. Çünkü başarı oranı düşük saç ekimi yöntemleri tercih edilmemeye başlar. Bu durum günümüzdeki saç ekimi fiyatları kıyaslanmasında da etkili olur.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım