İçindekiler

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası. Saç ekimi süreci iki farklı aşamada özel olarak değerlendirilmektedir. Bu aşamalar saç ekimi öncesi ve sonrası olarak ayrılmaktadır. Saç ektirmek isteyen kişiler kliniklere geldikleri zaman öncelikli olarak bilgilendirilmektedir. Bununla birlikte uzman doktorlar saç ekiminden önce kişiye belirli testler yapmaktadır. Bu testlerin sonucunda kişi için uygun yönteme karar verilmektedir. Saç ekimi mutlaka bir bütün süreç olarak düşünülmelidir.

Saç ekimi öncesinde yapılan hazırlıklar ile birlikte saç ekimi sonrasında gerekli olan dikkat ile birlikte başarılı bir operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası kişilerin dikkatli olması gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar tedaviden tedaviye de değişebilmektedir. Bu nedenle sizler için en uygun çözüm hekimler ile görüşmek olacaktır. Özellikle saç ekimi alanında uzman olan bir ekibi tercih edecek olursanız; tam anlamıyla mükemmel kalitede bir saç ekimi de yaptırabilirsiniz!

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli

Saç ekiminde kişilerin dikkatleri ve titizlikleri sürecin başarısı için oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu kapsamda bu sürecin en iyi şekilde atlatılabilmesi için kliniklerde kişilere gerekli uyarılar ve talimatlar verilebilmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkatli olunması gereken çok farklı hususlar bulunabilmektedir.

Bazıları direkt olarak akla gelse bile bazılar için önceden kesinlikle uyarmak gerekmektedir. İlk olarak saç ekimi operasyonunun gerçekleşeceği gün kişiler mümkünse temiz saç ile gelmelidir. Bu kapsamda saçın temizliğinde sprey, jöle veya saç şekillendirici kullanılmış olmamalıdır. Kişiler operasyon öncesinde iyi ve rahat bir kahvaltı yapmalıdır.

Bu noktada dikkat konusu olan diğer hususlar ise ekimden 1 hafta öncesine dayanmaktadır. Saç ektirmek isteyen kişiler mümkünse saç ekiminden yaklaşık bir hafta öncesinde sigara içmeyi bırakmalıdır. Çünkü sigara içiyor olmak birtakım yan etkileri de olacaktır.

Sigara kişinin saç derisinin iyileşme sürecine zarar verecektir. Dolayısı ile kişi bırakamıyorsa bile mutlaka sigarayı azaltmalıdır. Aynı zamanda operasyondan bir süre öncesinde kişinin kahve ve kafein tüketimini de azaltması mümkünse bitirmesi beklenmektedir. Yeşil çay ve alkol de saç ektirecek kişiler için en az 1 hafta tüketilmemesi gereken ürünlerdir.

Bunun dışında doktorunuz ile mutlaka görüşmeniz gereken durumların başında ilaçlar gelmektedir. Belirli bir hastalık için pıhtılaşmayı önleyen ilaç kullanıyorsanız doktorunuzun mutlaka bunu bilmesi gerekir. Çünkü böyle durumlarda beklenmedik olaylar da yaşanabilir.

Saç ekimi sonrasında kanamayı en iyi şekilde durdurabilmek için farklı aksiyonlar alması gerekebilmektedir. Operasyon sonrasında rahat giyebileceğiniz kıyafetleri tercih etmeniz de sizler için oldukça yararlı olacaktır. Saç ekimi öncesi ve sonrası kapsamında operasyon öncesinde bunlara dikkat etmeniz gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Saç ektirecek kişiler için bütün işlemler sadece operasyon sırasında tamamlanmamaktadır. Operasyon sonrasında da kişilerin dikkatli ve uygun bir şekilde hayatlarına devam etmesi beklenmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara uyulduğu sürece işleyişin sağlığı da korunmaktadır. Bu kapsamda saç ekimi operasyonunun sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken özel hususlar bulunmaktadır.

Saç ekimi operasyonunun ardından işlem sağlığı için ilk 15 günün önemi oldukça yüksek olmaktadır. Bu süreçte kişi yatma pozisyonuna bile mutlaka dikkat etmelidir. Özellikle bu 15 günlük süreçte saç derisini hasarlardan mümkün olduğunca koruması da gerekmektedir. Bununla birlikte saç ekimi operasyonunun sonrasında ilk saç yıkaması mutlaka klinikte doktor gözetiminde yapılmalıdır. Bu konuda gerekli bilgileri operasyonların öncesinde ve sonrasında alabilirsiniz.

Saç derinize zarar verebileceğiniz spor ve diğer aktiviteleri de en az 2 ay ertelemeniz tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte hamam ve sauna gibi aktivitelere de kişilerin en az 1 ay boyunca katılmaması tavsiye edilmektedir. Saç ekim operasyonundan sonra bölgenin kesinlikle tıraş makinesi ile temas edilmemesi gerekmektedir. Saçınızı kestirmek istediğinizde mümkünse makas kullanılması gerekir.

Ameliyat sonrası dikkat edilecek hususlar kişinin günlük hayat aktivitelerini değiştirebilecek hususlar olabilmektedir. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı ortak hususlar da bulunabilmektedir. Saç ekimi sonrası kullanmanız gereken ilaçları mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bununla birlikte operasyon sonrası en az 10 gün alkol ve sigara kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Kan sulandırma özelliği olan yeşil çay gibi içecekleri de kişilerin en az 10 gün tüketmemesi gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında uzmanlar kişilerin şapka veya bere gibi ürünleri kullanmasını tavsiye etmektedir. Böylece bölge hem güneş ışıklarından hem de yağmurlardan korunabilmektedir. Sizler de operasyon öncesinde ve sonrasında doktorunuzla sürekli olarak iletişimde kalmalısınız. Bu sayede sürecin çok daha iyi ve başarılı sürdürülmesini sağlama imkanınız bulunur.

Operasyon Sonrası Süreç

Saç ekiminde belirli kilometre taşları oldukça önemlidir. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlara uyulduğu durumlarda bu süreçler oldukça rahat atlatılabilmektedir. Kişiler için ilk önemli aşama kabuk aşamasıdır. Bu aşama esasında saç ekimi sonrasındaki en önemli aşamalar arasında yer alır. Bundan dolayı kabuk aşamasına çok dikkat etmek de şarttır.

10 ila 15 gün içinde saç ekimi sonrası oluşan kabukların dökülmesi beklenmektedir. Bunun ardından 1. Ay ile 3. Ay arasında bebek tüyler çıkmaya başlar. Bu süreçte kişilerin saç ekimi yaptırdığı artık dışarıdan belli olmamaktadır.  Bundan dolayı da saç ekimi sonrasının keyfini yaşamak da mümkün hale gelmektedir.

Saç ekiminden 6 ay geçmesi ile birlikte de saç çıkışlarının çoğunluğu tamamlanmış olmaktadır. Bu süreçten sonra kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir unsur kalmaz. Saç gelişimleri büyük oranda tamamlanmıştır. Saç ekimi öncesi ve sonrası hususları ile birlikte doğru atlatıldığında sağlıklı saçlar 12. Ay ile birlikte tamamen görülmeye başlayacaktır. Bu aşamadan sonra artık size yeni saçlarınızla keyifli bir şekilde vakit geçirmek kalacaktır.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım