İçindekiler

Saç Ekimi Sonrası Şampuan Seçimi

Saç Ekimi Sonrası Şampuan Seçimi. Uygulanan saç ekimi sonrası şampuan seçimi önemli bir konudur. Kullanılan şampuan saçların yeniden dökülmesine ya da saçların daha gür çıkmasına etki etmese de yine de çok dikkat etmek gereken bir husustur. Özellikle kimyasal içerikler barındıran şampuanlardan uzak durmak gerekir. Bitkisel ürünlerle hazırlanan şampuanlar her zaman için daha iyi sonuçlara yol açmaktadır. Özellikle saç ekimi sonrası kimyasal ürünler saçlara ve saç derisine zarar vermemelidir. Bu nedenle saç ekimi sonrası şampuan seçimi çok önemli bir husustur.

Saç ekimi sonrasında kullandığımız saç şampuanı, mutlaka yeni saç yapısına zarar vermeyecek bir özelliğe sahip olmalıdır. Ancak bu sayede saç ekimi sonrasında oluşan estetik görselliğin korunması da mümkün olmaktadır. Bununla birlikte saç ekimi yaptırdıktan sonra sadece şampuana değil, daha pek çok farklı unsura da dikkat etmek şarttır. Ancak bu sayede saç ekimi sonucunun tam da istediğimiz özelliklere sahip olması mümkün hale gelmektedir.

 Saç Ektirmenin Sonrası 

Saç ekimi sonrası şampuan seçimi önemli olsa da, bir süre sonra bu konu önemsiz bir hal almaya başlar. Çünkü saç ektirdikten sonrasını iki dönem ile ele alabiliriz. İlk dönem 15 günlük bir süredir ve hassas olan bir süreç olduğu için bu dönemde kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durmak gerekir. Saç ekimi sonrası şampuan seçimi burada önem kazanır.  İkinci dönem bu 15 günlük süre sonrası olan dönemdir. Bu dönemden sonra artık saçlar kendini toparlamaya başlamıştır. Şampuan seçimi o kadar önemli olmasa da yine de saç ve deri sağlığı için bitkisel içerikli şampuanları kullanmaya devam etmek gerekir. Bu şampuan seçimlerinde fiyat olarak aşırıya kaçmaya gerek yoktur. Uygun fiyatlı bir çok markanın bitkisel şampuanlarına kolaylıkla ulaşılabilir.

İlk Döneme Uygun Şampuanlar

Saç ekiminden sonra başlayan iki dönemlik süre zarfında dikkat edilmesi gereken konu olan şampuan seçimi çok önemlidir. Çünkü saç ektirme işlemi sonrası kafada bazı yaralar oluşur. Bu yaraların iyileşmesi bir iki haftayı alır. Ayrıca bu yaralar zamanla kabul tutmaya da başlar. Bu yüzden kimyasal içerikli şampuanlardan mutlaka uzak durmak gerekir. Aksi taktirde hassas olan kafa derisi iyileşmez ve daha da kötü bir hal almaya başlar. Bunun yanı sıra yeni ekilen saçlar da tutunma çabası içinde olduğu için kesinlikle katkı maddesi olmayan şampuanlar iki hafta boyunca kullanılmalıdır. Buna en uygun örnek bebek şampuanlarıdır. Tabi ki diğer başka bitkisel içerikli şampuanlar da tercih edilebilir. Saç ekimi sonrası şampuan tercihinde hangi bitkisel içerikli şampuanın kullanılacağı, tamamen size kalmış bir seçimdir.

Şampuan mı? Sabun mu?

 Saç ekimi sonrası şampuan arayışında olanlar sabun kullanımının bir zararı olup olmadığını da merak ederler. Tabi ki de kimyasal içeriği olmayan sabunlar da kullanılırsa bir zararı yoktur. Fakat ilk iki hafta içinde kullanılan sabunlar katı olduğu için kafa derisine yapışma ihtimali var ve kolay kolay kafa dersinden çıkmaz. Bu da saç ektiren kişiyi zorlayabilir. Şampuan sıvı olduğu için kafa derisinden alıp gider ve zorlanmadan yıkama işlemi tamamlanır. Bu nedenle hasta sabun kullanmak isterse de en azından ilk iki hafta geçtikten sonra kullanması daha doğru olacaktır. Saç Ekimi Sonrası Şampuan Seçimi

Saç Ekimi Yaralarının Geçme Süresi

Saç ekimi sonrası kafa derisinde oluşan yaraların iyileşme süreci vardır. Bu süre çok fazla uzun olmamakla birlikte genellikle 2 hafta gibi bir zamandır. Saç ekimi sonrası şampuan seçiminde dikkatli olunursa iyileşme süresi uzamaz. Önemli olan bir diğer nokta da saç ekimi yapılırken kullanılan tekniktir. DHİ yöntemiyle ekilen saçlar diğer yöntemlere göre daha çabuk iyileşme sağlar. Genel olarak ekilen saçlar sonucu oluşan tahribat toplamda 6 haftada iyileşir. Saç Ekimi Sonrası Şampuan Seçimi

Saç Ekimi Maliyeti

Saç ektirme maliyetinin belli bir rakamı yoktur. Çünkü kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kadın ve erkek saç ekimi fiyatları farklıdır. Ayrıca saç ettirilecek kliniğin şehir konumu, klinik tecrübesi, ekimi yapacak uzmanın bilgi ve tecrübesi de fiyat farklılığının sebeplerindendir. Bunun yanı sıra her sene de fiyat değişiklikleri görülmektedir. Belli bir fiyat almak için öncelikle muayene yapılması lazım. Buna göre saç ekimi yapacak uzman bir maliyet çıkaracaktır. Saç ekimi maliyeti her zaman gündemde yer alan bir konudur. Bundan dolayı da saç ekiminin maliyetine dair etkili bir araştırma yapmak şarttır.

Dolandırıcılara Kanmayın!

Saç ekimi yaptırılacak klinik ve uzman iyi bir araştırmayla seçilmelidir. Sadece fiyat ucuz diye hemen bir klinikle anlaşılmamalıdır. Çünkü her zaman için uygun fiyatlı hizmet almak, iyi sonuçlara yol açmayabilir. Hatta daha kötü sonuçlara sebep verme ihtimalleri de vardır. Çünkü çok fazla ucuz fiyatlı hizmet, bazı önemli tekniklerden kaçınmak demektir. Bu nedenle saç ektirme işlemi öncesi çok iyi bir pazar araştırması yapmak gerekir. Sağlık her şeyden önemlidir. Sağlığınızı iş bilmeyen insanlara malzeme etmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü dolandırıcılar insan sağlığını düşünmez. Bu nedenle çok iyi bir araştırma yapmadan hemen saç ektirme işlemine karar vermemelisiniz.

Saç Ektirme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ektirme işlemi basit görünse de hassasiyet gerektiren bir uygulamadır. Özellikle saç ekimi sonrası şampuan seçimi, büyük önem gerektirir. İçeriğinde kimyasal barındırmayan, bitki özlü şampuanların kullanımı saç ve saç derisi için çok önemlidir. Hatta ekolojik şampuanlar, tamamen kimyasaldan uzak olarak üretilmektedir.

Son olarak saç ekimi işlemi sonrasında bol bol su ve diğer sıvılar tüketilmelidir. Bu hususa dikkat etmekte büyük yarar vardır. Saç ekimi sonrası ağrı çok fazla görülmez; fakat yine de eğer ağrınız olursa mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuz yapmanız gereken şeyleri size söyleyecektir. Aşırı olmamak kaydıyla ağrı kesici de alabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım