İçindekiler

Saç Ekimi Ücretleri

Saç Ekimi Ücretleri çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Fiyatları etkileyen iki temel unsur vardır. Bunlar; ekim tekniği ve operasyonu gerçekleştiren cerrahtır. Fiyatlandırmanın farklılık göstermesi her bütçeye sahip kişinin saç ekimi yaptırmasını sağlamaktadır. Ülkemizin hastaneleri, klinikleri ve merkezleri saç ekimi teknikleri konusunda son derece ileri düzeydedir. Bundan dolayı Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden saç ekimi yaptırmak için ülkemizi seçen sayısı oldukça fazla. Kullanılan ekim teknikleri arasında; safir, iğneli, FUT, FUE, DHİ yöntemleri bulunmaktadır. Cerrahın kullandığı teknik fiyatı belirler.

Saç ekimi ücretleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Özellikle saç ekimi yaptırmayı isteyenlerin saç ekimi fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmaları da önerilmektedir. Zira yapılacak nitelikli bir fiyat araştırması neticesinde saç ekimi uygulamasını uygun fiyatlı bir şekilde yapmak da mümkün olmaktadır. Ancak saç ekimi fiyatlarına dair araştırma yaparken tek kriterin fiyat olması hatalı bir yaklaşım olarak karşımıza çıkar. Çünkü fiyat araştırması yaparken, aynı zamanda kaliteli bir işlem yapılıp yapılmadığına da dikkat etmek şarttır!

Saç Ekimi Teknikleri

Günümüzün estetik problemleri arasında saçsızlık veya seyrek saç bulunur. Kökleri zayıflayan saç telleri zamanla kopar ve dökülür. Dökülmeler arttıkça hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Dökülme nedenleri kişiden kişiye değişir. Neden ne olursa olsun dökülmelerin önüne geçmek için çeşitli formüller denenir. Ancak formüllerin etkili olmadığı durumlar söz konusudur. İşte bu noktada saç ekimi devreye girer. Vücudun uygun bölgelerinden alınan greftlerin saçsız alana nakledilmesine saç ekimi denir.

Ekim işlemi farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilir. Kullanılan teknikler saç ekimi ücretleri belirlemede etkilidir. Kelliği ortadan kaldırmak, daha yoğun ve kalın saçlara sahip olmak için ekim işlemleri uygulanır. İşlemde iki bölge vardır. Biri donör yani sağlıklı kılların kökleriyle beraber alındığı bölgedir. Diğeri naklin gerçekleştiği alandır. Donör olarak genellikle sakal, ense ve iki kulak arkası tercih edilir. Saç ekim teknikleri temelde ikiye ayrılır;

 • İz bırakan teknikler
 • İz bırakmayan teknikler

Son zamanlarda iz bırakmayanlar daha fazla tercih edilmekte. İz bırakmayanlar arasında FUE daha fazla rağbet görmekte. FUE tekniğinde kıl kökleri tek tek alınır ve nakledilir. Ense ve yanlarında saç bulunanlara FUE tekniği uygulanır. Saçın renginin, kalınlığının doğal şekilde büyümesini sağlayan bir tekniktir. Saç Ekimi Ücretleri

Kimler Saç Ektirmeli?

Günümüzde birçok insan saç kaydından şikayetçi. Saç dökülmelerinin nedenleri var. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Genetik yatkınlık
 • Yaş ilerlemesine bağlı kayıplar
 • Aşırı stres
 • Hava kirliliği
 • Kullanılan ilaçların yan etkisi
 • Yaralanmalar
 • Hastalık nedeniyle yaşanan kayıplar

Nedenler kişiden kişiye farklılık gösterir. Kellik ve seyrek saç sorunundan kurtulmak isteyenler saç ekimi ücretleri hakkında araştırma yaparlar. Ücret araştırması uygulanacak tekniğe ve doktora göre değişeceğinden öncelikle doktorla görüşülmeli ve muayene olunmalıdır. Doktor muayenede kaybın nedenini teşhis eder. Ardından uygulanacak tekniğe karar verilir. Donör bölgesinde yeterince kıl kökü bulunanlara ekim işlemini uygular. Saç Ekimi Ücretleri

Saç ekimi işlemi sadece kafaya uygulanmaz. Gerekli durumlarda sakal, kaş ve bıyık bölgelerine de ekim yapılır. Saç ekimi ücreti naklin ve ekimin yapıldığı bölgeye göre de değişir. Ekimin başarılı ve doğal görünümlü netice verebilmesi için alanında uzman ve deneyimli doktorlar tercih edilmelidir. Merdiven altı olarak tabir edilen, steril olmayan mekanlardan uzak durulmalıdır. Saç Ekimi Ücretleri

Saç Ekimi Kalıcı mıdır?

Saç ekimi ücretleri herkesin kalıcı saça kavuşmasına imkan verecek aralıktadır. Ekim operasyonunu takip eden ilk haftalarda saçlarda dökülme olur. Bu dökülmeler beklenen ve olası bir durumdur. İlk haftalarda yaşanan dökülmelerin ardından kökler yerine tamamen uyum sağlar ve tutunur. Böylece dökülme yaşanmaz.

Ekim işleminin yapıldığı bölgede normal saçlar da bulunur. Doğal saçlar dökülmeye devam edeceğinden bazen karıştırılıyor. Şayet doğal saçlardaki dökülmeler artarsa yine seyrek bir görüntü meydana gelecektir. Böyle bir durumda ikinci ekim operasyonuna ihtiyaç duyulabilir. İkinci saç ekim ücretleri birinciden farklı olmayacaktır.

Ekim Sırasında Ağrı Olur mu?

Birçok kişi saç ekimi ücretleri kadar işlem sırasında ağrı olup olmadığını da merak etmektedir. Saç ekimi sırasında kişiye lokal anestezi uygulanır. İşlemin yapılacağı bölgeler uyuşturulduğundan hiçbir ağrı veya sancı hissedilmez. Uygulama saç kaybının yoğunluğuna göre farklı sürelerde ve seanslarda gerçekleştirilir. Birkaç saat süren tek seansta bitirilenler vardır. Ancak birden fazla seans işleme tabi tutulması gereken hastalar da olmaktadır. Ekim işlemi sırasında ağrı yaşanmaz ancak sonrasında hafif sızılar olabilir. Doktorlar ağrı ihtimaline binaen hastalarına ağrı kesici tavsiye eder.

Saç Ekiminin Riski Var mı?

Saç ekimi büyük olmayan bir operasyondur. İnsan vücuduna yapılacak operasyonların hijyenik ve steril ortamlarda olması gerekir. Hijyen şartları yerine getirilmediğinde enfeksiyon başta olmak üzere çeşitli riskler baş gösterir. Saç ekimi, hastane koşullarında, uzman cerrah doktor tarafından yapıldığında hiçbir riski yoktur. Ancak cerrah olmayan kişiler tarafından, uygun olmayan kişiler tarafından yapılması ciddi riskler oluşturabilir.

Ekim yaptırmaya karar verenler mekan ve doktor tercihi yapmalıdır. Karar vermede saç ekimi ücretleri değil yapacak kişinin uzmanlığı ve mekan dikkate alınmalı. Profesyonel ve deneyimli kadro her zaman büyük bir avantajdır. Ekim konusunda adından başarıyla söz ettiren cerrahların ve mekanların talep edeceği ücret diğerlerinden yüksek olabilir.

Saç Ekimine Kimler Uygundur?

Saç ekimi yapılabilmesi için kişide aranan bazı şartlar vardır. Bunlarda bazıları şunlardır;

 • Ekim işlemine engel hastalığın olmaması
 • Çocuk yaşta olmamak
 • Donör olarak kullanılacak alanda yeterince saç kılı ve canlı kökün bulunması

Şartları taşıyanlar ekim yaptırabilirler. Ekim işlemi çok uzun sürmez. İyileşme dönemi de kısadır. Ödenen uygun saç ekimi ücretleri sayesinde kişiler hayallerindeki estetik görüntüyü elde edebilirler.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım