İçindekiler

Saç Ekimi Yaptıranlar

Saç Ekimi Yaptıranlar. Kellik problemi oluşturacak kadar saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin tercihi saç ekimidir. Öncelikle çeşitli medikal yöntemleri denerler. Fakat sonuç tatmin edici olmayınca saç ekimi yaptırırlar. Saç ekimi yaptıranlar bu yöntem ile kalıcı ve kesin sonuçlar alırlar. Bıçak altına yatmak insanların her zaman son tercihidir. Fakat bu o kadar d korkutucu bir işlem değildir. Yalnızca birkaç saatte tamamlanır. Siz bu işlemler esnasında hiçbir şekilde acı duymazsınız. Ardından normal yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yalnızca bazı ek tedbirler uygulamanız gerekiyor. Bu tedbirler de yeni saçlarınız olgunlaşıp sabitleşsin diye belli bir süre boyunca uygulanıyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlaçla ve medikal ürünlerle kelliğe engel olunamadığında uygulanan işlemdir. Ülkemiz saç ekimi alanında oldukça başarılıdır. Yabancı insanlar da saç ekimi için öncelikle ülkemizi tercih ederler. İster genetik ister strese bağlı sebeplerden saç dökülmesi sorunu yaşıyor olun fark etmez. Saç ekimi yaptıranlar için çeşitli uygulama teknikleri vardır.

Saçlarınızın sıklık ve kalınlık durumuna bağlı olarak kendi kafanızdaki saçlar kel bölgelere aktarılabilir. Eğer saç yapınız buna müsait değilse dışarıdan saç ekimi de yapılabilir. Öncelikle randevu oluşturulur. Hastanın durumu profesyonel ekip tarafından değerlendirilir. Özellikle saç ekimi işleminin yapılması söz konusu olduğunda karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacaktır.

Özellikle son zamanlarsa saç ekimi yaptırmayı isteyenlerin sayısı oldukça fazla artış göstermiştir. Bu durum saç ekimi yapan merkezlerin sayısının da artış göstermesine neden olmaktadır. Tam da bu noktada çok sayıda farklı teknik ve yöntemin saç ekimi alanında uygulandığını da ifade etmek mümkün olmaktadır. Böylece yüksek kalite standartlarında saç ekimi yaptırmak da mümkün hale gelmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri

FUE ve DHİ yöntemleri olmak üzere iki farklı saç ekimi yöntemi vardır. Saç ekimi yaptıranlar için uzmanlar en uygun yöntemi belirler. FUE yönteminde kafanızda saçların yoğun olduğu bölgeden saçlarınız alınır. Daha seyrek veya kel olan bölgeye ekimi yapılır. Lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilir. Kişi herhangi bir ağrı veyahut acı hissetmez. İşlemde kesik veya dikiş yoktur. Saç ekimi sonrası ekimi yapılan saçlar dökülür.

İlk ayda olan bu dökülme hastaları bazen korkutur. Fakat devamındaki iki ayda saçlar yeniden çıkacaktır. Altı ay içinde doğal görünüm oluşmaya başlar. Kendi saçlarınız ekildiğinden son derece doğal görünür. Çünkü diğer bölgedeki saçlarınızla aynı renk ve kalınlıktadır. Nakil yapılan saç bölgesi ise kendini çabucak toparlar. O bölgeye herhangi bir zarar verilmez.

DHİ yönteminde ise doğrudan ekim yapılır. Uzmanlar tarafından kullanılan özel medikal kalem ile saç kökleri alınır. Alınan bu kökler hastanın saçsız bölgelerine yerleştirilir. Normal hayata dönüş oldukça hızlıdır. Çünkü saç kısaltılmaz. Bölgeye lokal anestezi uygulanır. Toplanan saç köklerinin ekimi acısız, ağrısız olarak kısa sürede yapılır. Bu yöntem daha sık ekim yapılması açısından avantajlıdır. Saç ekimi yaptıranlar saçlı bölgeleri hasar görmeden daha kısa sürede bu işlemi yaptırabilir.

Saç Ekimi Yaptırmanın Zararları Nedir?

Pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da halk arasında dolaşan asılsız söylentiler vardır. Saç ekiminin daha çok dökülme yapacağı, saç yapınızı bozacağı gibi söylentiler doğru değildir. Saç derinizde kesik bile olmadan yapılır bu işlemler. Çünkü işlem minik iğne uçları ile gerçekleştirilir. Zaten bölgeye anestezi de uygulanır. İşlem sonrası biraz kaşıntı hissedebilirsiniz.

Saç ekimi yaptıranlar da kafa derisinde kabuklanma olabilir. Kabukları kavlatmamalısınız. Kendiliğinden geçecektir ve iz kalmayacaktır. Doğru insanlar tarafından iyi şartlar altında yapıldığında herhangi bir olumsuz durum oluşmaz. İşlem sonrası da size tavsiye edilen ürünlerle bakımınızı aksatmazsanız yüz güldürücü sonuçlar almanız işten bile değildir.

Saç Ekiminde Tıraş

Saç ekimi öncesinde FUE yönteminde saçlar kısaltılır. Ardından saç ekimi yapılır. Saç ekiminin ardından takip eden üç-dört hafta boyunca ekimi yapılan saçlar dökülür. Bu korkulacak bir durum değildir. Dökülme sonrası güçlü gelişen yeni saçlarınız çıkar. Bu aşamada saç ekimi yaptıranlar estetik olarak bazen sıkıntı yaşayabiliyor. Çünkü yeni çıkan saçlar eski saçlara göre daha kısa kalıyor. Derine girmeden az miktarda eski saçlarda kısaltma yapılabilir. Bu süreçte biraz sabırlı olmak gerekir. Birkaç ayın sonunda kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Yeni saçlarınızla daha özgüvenli olacaksınız.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yasadışı hizmet veren kliniklerden uzak durmalısınız. Kurumsal, güvenilir profesyonel ekibi olan bir klinik ile görüşmelisiniz. İnternet üzerindeki referans ve şikayetleri de değerlendirmelisiniz. Tercih etmeyi düşündüğünüz klinikte saç ekimi yaptıranlar ne düşünüyor araştırın. Çok düşük fiyatların cazibesine kapılıp sağlığınızdan ve hatta canınızdan olmayın. Ön görüşme ile sizin için en iyi yöntemin tercih edildiğinden emin olun. Gerekirse başka birkaç klinikle de görüşme sağlayın.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası en azından ilk bir yıl kadar bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var. Saç ekimi yaptıranlar işlem sonrası uzmanların tavsiye ettiği şampuanı veya diğer bakım ürünlerini kullanmalıdır. Kanınızdaki B vitamini, kalsiyum gibi elementlerin miktarına baktırabilirsiniz. Eğer eksiklik varsa takviye kullanmanız saçlarınız ve sağlığınız için fayda sağlayacaktır. Hazır paketli gıdalar, sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Düzenli olarak taze sebze ve meyve tüketmelisiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptıranlar yaptıranlar bilir, fiyatları belirleyen bazı unsurlar söz konusudur. Hastanın cinsiyeti, ekimi yapılacak kök sayısı, uzman ekip tecrübesi gibi faktörler belirleyicidir. Kliniğin popülaritesi ve konumu da belirleyici olabilmektedir. Muayene olmadan fiyat verilmesi uygun değildir. Fakat kök sayısı baz alındığında ortalama piyasa fiyatları bellidir. Bu fiyatın çok altında olan yerleri kendi sağlığınız için tercih etmemenizde fayda var.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım