İçindekiler

Safir FUE Tekniği

Safir FUE Tekniği. İnsanların ortak dertlerinden biri olan saç kaybı üzerine pek çok çalışmalar vardır. Safir FUE Tekniği  de bunlardan bir tanesidir. Özel olarak bu işlem için üretilmiş olan safir uca sahip aletlerle yapılmaktadır. Bir çeşit saç ekim operasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde kadınların ense kökünün bazı yerleri tıraş edilmekte ve gerektiği kadar saç kökü sağlanmaktadır.

Elde edilen saç kökleri kelleşen bölgelere itinayla koyulmaktadır. Enseden alınacak saç miktarının belirlenmiştir. Tek seans için maksimum 1000 ve 15000 kadar saç kökü almak mümkündür. Bu nedenle daha çok köke ihtiyaç duyulduğunda tek seans yeterli gelmeyeceğinden birkaç seansa gerekiyor. Yapılan işlem sonunda kişi kendini iyi hissedeceği bir görüntüye kavuşmaktadır.

İşlemlerde uzman doktorun önemli bir yeri vardır. Safir FUE Tekniği özen ve dikkat gerektiren bir işlem olduğu için öncesinde muayene olmak gerekir. Saç kaybı geçici bir nedene bağlı ise tedavi yöntemi bu doğrultuda evrilir. Sürekli seyrekleşme durumunda bu işlem etkili olmaktadır. Kişinin durumuna göre farklı ekim yöntemleri vardır. En yayınları DHI, FUE ve DHI pro olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda çok sayıda farklı saç ekimi tekniğinin varlığından söz etmek mümkün olmaktadır. Elbette ki saç ekimi teknik ve yöntemlerinin etkili bir düzeyde gelişim göstermesi beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Tam da bu noktada saç ekimi konusunda son derece iddialı bir yöntem olan Safir FUE yöntemi karşımıza çıkmaktadır. Safir FUE yönteminin çok sayıda önemli kazanımı beraberinde getirmesi, bu yöntemi favori bir teknik olarak karşımıza çıkarmaktadır.

DHI Yönteminin İçeriği

Cinsiyet ayırt edilmeksizin kullanımı mümkün olan bu yöntemler ağrısız olarak geçmektedir. Ameliyat kesiği olmadan yapılabilmesi de avantajlı durumlarındandır. Buna has olarak tasarlanan alet ensedeki saç köklerini alıp seyrek yerlere koymaktadır. Saçların alınması ve yerleştirilmesi kısa sürelerde gerçekleşmektedir. Yani bekleme yoktur.

Doğru adımların uygulanarak yapılması halinde bu yöntem saçları daha güçlü yapar. Safir FUE Tekniği ile saç ekimleri sağlamlığı da beraberinde getiriyor. Bu faydaları nedeniyle son zamanlarda çok bilinir ve kullanılır olmuştur. DHI tekniği süre olarak en çok on iki saat kadar sürmektedir. Olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Doğal bir şekilde çok ve dolgun bir görünüm elde etmek mümkün olur.

DHI Pro Yönteminin Farkı

Lazerle müdahale içermesi açısından diğer yöntemlerden ayrılan DHI pro, ekilecek yerin daha net belirlenmesini sağlar. Çizgilerle belirlenen alanlar lazer yapılmasının ardından tekrar özel bir kalem yardımıyla saç ekimi tamamlanmaktadır. Sağlıklı bir saç görünümünde yaygın kullanılan yöntemlerdendir. Öte yandan Safir FUE Tekniği tercih edilmesinin daha avantajlı olacağını söylemek mümkündür. Hastaların gözlemi de bu yöndedir.

Ekim Sonrası Süreç Nasıl İşler?

İşlemden sonuç alabilmek için gün gün ele almak gerekir. Böyle bakıldığı takdirde dördüncü ay önem kazanıyor. Bu süreçte gösterilen özene de bağlı olarak saçlar yeni yerlerinde sağlamlaşır ve günlük hayatın önünde bir engel olmaktan çıkar. Ekim sonrasında taburcu olmak için beklemeye gerek duyulmaz.

Günlük rutinlere dönmek ve evinizde gerekenleri yapmak süreci sağlıklı atlatmakta etkilidir. İşlemi yapan hekimin direktiflerine göre muayene ve pansuman yaptırmanız önem taşıyor. Çoğunlukla bir hafta gibi bir sürede banyo yapmaya başlamak mümkün olmaktadır. operasyonun ardından biraz ağrı, kaşıntı yaşanmaktadır. Kabuk tutması da mümkündür. Tüm bu aşamalardan yeni görünüme sahip olursunuz.

Gerçekleştirilecek işlem bir seferde yapılamıyorsa seanslar için gereken muayeneler belirlenmektedir. Buna göre iyileşme süreci de farklılık göstermektedir. Safir FUE Tekniği işlemi sonrası sonuçlar hızlı bir şeklide kendini gösterir. Tüm hayatı etkileyen bir işlem olmadığı için basit bir operasyon diyebilirsiniz. Psikolojik nedenlerle işlem yaptıran insanlarda iyi sonuçlar olumlu etkisini hızlı bir şekilde hissettirmektedir. Zira iletişimde saç ve yüz büyük önem taşır.

Operasyonların Fiyatları Hakkında

Her bireyin cilt tipi ve yapısı farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda uygulanacak işlemlerin niteliği, süresi ve fiyatı değişkenlik arz eder. Kişisellik ön planda olduğu için Safir FUE  Tekniği işlemine dair fiyat öğrenmek için bizzat görüşme yapmak önem kazanıyor. Hem erkeklerin hem de kadınların yoğun talep gösterdiği bu operasyonlar güvenli ve etkilidir.

Kişinin saç durumuna göre değişiklik gösteren durumların esas noktası kişiye ihtiyacı olan neyse onu vermektir. Uzman hekim sizi muayene ederken nasıl bir yol izleyeceğini belirlemekte ve fiyatlar ona göre şekillenmektedir. İşlem öncesi operasyon ve fiyatlarla ilgili bilgi almak önemlidir. Doktorun uzmanlığı, teknik ve işlemin yapılacağı şehirde fiyata etki eder.

Saçların Dökülmesinin Ardındaki Gerçek

Çok farklı nedenlere bağlı olarak insanlar saçlarında eksilme ve incelme sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Safir FUE Tekniği bu problemi yaşayan insanlar için geliştirilen tekniklerden bir tanesidir. İşlem öncesinde konuyla ilgili herhangi bir sorunda öncelikle doktorunuza başvurmalı ve onu bilgilendirmelisiniz. Ayrıca operasyona başlanmadan önce ilgili hekimin sizi muayene ettiğinden emin olmanız gerekiyor.

Yapılan muayene sizin saç sorunlarınızın nedenleri hakkında da bir fikir verecektir. Buna göre kişinin işleme uzan vadede ihtiyacı olup olmadığı da anlaşılacaktır. Sorunun tipi ve tedavi yöntemi burada belirleneceği için muayene aşaması çok önem arz ediyor. Her kişinin farklı cilt tipi ve farklı sorunları olmaktadır.

Saç kaybı fiziksel problemlerinin yanı sıra kişiyi daha özgüvensiz ve korumasız hissettirir. Safir FUE Tekniği ile güçlü saçlara kavuşunca ilk haftadan itibaren tüm olumsuzluklar geride kalacaktır. Saç kaybının birincil nedeni olarak genetik karşımıza çıkmaktadır. Diğer nedenler bazı hastalıklar ve dış etkenler olarak ayrılmaktadır. Sorunun sebebine göre tedaviler de çeşitlilik ve farklılık göstermektedir. Böylece yüksek kalite standartlarında bir saç ekimi yönteminin yapılması da mümkün olmaktadır.Safir FUE Tekniği

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım