İçindekiler

Yanlara Saç Ekimi

Yanlara saç ekimi yaptırmak isteyenler operasyonla ilgili çeşitli hususları merak etmektedir. Merak edilen konular cevaplandırıldığında daha kolay karar vereceklerdir. Yanlara saç ekimi işlemi, kafanın tamamına yapılandan daha kısa sürmektedir.  Bölgesel veya kısmi olarak nitelendirilen işlemlerdendir. Operasyon saçın üstüyle yanının birleştiği alana uygulanır.

Stres, genetik nedenler, hava kirliliği, hastalıklar saç kayıplarına neden olur. Ekimden önce kişiler kayıpların önüne geçmeye çalışmalıdır. Ancak kayıpları engellemek bazen mümkün olmaz. Yaşanan dökülmeler estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Kayıplar ve seyrelmelerden rahatsızlık duyanlar yanlara saç ekimi yaptırmalı.

Bazı kişilerin doğuştan yanlarsa saçı olmayabilir. Küçük bir bölge olmasına rağmen görselliği ciddi anlamda etkiler. Kısa sürede yapılacak işlemle harika bir görsellik elde edebilirsiniz. Alanın küçük olması işlemin başarı oranını yükseltir. Ancak burada doğru bir saç ekimi merkezinin tercih edilmesi, başarılı bir sonuç elde edilmesi için de son derece önemlidir.

Yanlara Saç Ekiminin Uygulanışı

Son zamanların popüler operasyonlarından olan yanlara saç ekimi basit ve etkili bir işlemdir. İşlem sırasında hasta acı hissetmez. Operasyon, cerrah hekim tarafından yapılır. İşlem, donör olarak belirlenen bölgeden alınan greftlerin yanlara ekilmesiyle gerçekleştirilir. Ekim yapılırken saçların çıkış yönü dikkate alınmalıdır. Açısı dikkate alınmadan yapılan işlemler doğal olmayan bir görüntü verecektir. Yanlara saç ekimi 6 aşamayla gerçekleştirilir. Bunlar;

  • Hazırlık
  • Planlama
  • Anestezi
  • Greft çıkarma
  • Kanal açma
  • Greftlerin yerleştirilmesi

Yanlara saç ekimi uygulaması her zaman hassas bir süreci de beraberinde getirmektedir. Çünkü bu tür saç uygulamalarının başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için etkili bir planlamanın yapılması da şarttır.

Yanlara Saç Ekmenin Önemi

Yanlara saç ekimi, dış görünüşüne önem verenler tarafından tercih edilmektedir. Yanlarda saçın olmaması sağlık açısından bir sorun oluşturmaz. Ancak estetik kaygı meydana getirir. Açık kalan kısımlar kapatıldığında kişi olduğundan daha genç görünecektir. Kafanın geri kalanıyla uyum yakalanacağında çok daha güzel veya yakışıklı görünmek mümkün olacaktır. Yanlara saç ekimi baylara ve bayanlara uygulanabilir.

Saç ekimi denilince akıllara genellikle baylar gelir. Oysaki günümüzde baylar kadar bayanlar da saç ekimi yaptırmaktadır. Saç kayıpları baylarda olduğu kadar bayanlarda da yaşandığı için saç ekimi tercih edilir. Yanlara saç ekimi yapılırken kesi yapılmaz. Kesi olmadığından dikiş vs. söz konusu değildir. Dikiş olmaması hastanın daha kısa sürede gündelik hayata dönmesini sağlar.

Yanlara Saç Ekim Ücreti

Saç ekimi fiyatları yapılan işlemin şartlarına göre değişmektedir. Yanlara saç ekimi, kafanın tamamına oranla çok daha ucuzdur. Çünkü işlemin yapıldığı alan daha küçük olduğundan işlem daha kısa sürer. Saç ekimi fiyatlarının hesaplaması greft sayısı üzerinden yapılır.

Fiyatı etkileyen unsur sadece greft sayısı değildir. Doktorun ve merkezin fiyat politikası, kullanılan malzemelerin kalitesi, uygulanan teknik gibi detaylar fiyatı değiştirir. Profesyonel merkezler fiyatlandırmayı kişiye özel yaparlar. Her kişinin ekilecek greft sayısı farklı olacağında fiyatlandırmanın kişiye özel yapılması gerekir. Karar vermeden önce merkezle fiyatın görüşülmesi doğru olacaktır.

Yanlara Hangi Teknikle Saç Ekilmeli?

Yanlara saç ekim için en çok kullanılan teknik FUE’dir. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltması olan FUE ile daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Direkt saç ekimi tekniği de yanlara yapılacak operasyon için uygundur. Her iki teknikte kesi olmaz. Kesi olmadığında dikiş ve yara oluşmaz. İz kalmaması tekniklerin öne önemli avantajlarındandır. Lokal anestezi ile yapılan işlem bir iki saat içinde sonlandırılır. Kısa sürede iyileşen hastalar günlük yaşamlarına dönebilir.

Yanlara Saç Ekimini Kimler Yaptırır?

Kimlerin yanlara saç ekim yaptıracağı konusunda yanlış bilgiler bulunmakta. Yanlara saç ekiminin sadece beylere uygulandığı bilgisi yanlıştır. Baylar kadar bayanlar da yanlarına saç ekimi yaptırmaktadır. Başın tamamında dökülme olmasa da yanlardaki açıklıklar uygun teknikler kullanılarak kapatılır.

Yanlardaki açıklık estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Dış görünüşüne önem veren herkes yanlara saç ekimi yaptırabilir. Operasyonda cinsiyetin önemi ve farklılığı yoktur. Uygulama sadece dökülme yaşandığında yapılmaz. Saç tarzını değiştirmek isteyenlerin de tercih ettikleri bir operasyondur. Geniş bir alan olmadığından yanlara yapılacak ekim çok uzun sürmez.

Yanlara Saç Ekimi için En Uygun Zaman

Doğuştan veya sonradan meydana gelen olumsuzluklarla kaşların arka tarafında açılmalar olabilir. Yanma, dökülme, tahribat gibi nedenler yanlardaki açılmanın en temel nedenleridir. Yanlara saç ekim yaptırmak isteyenler açılmanın tamamlanmasını beklemelidir. Saç yoğunluğu olan bölgeye ekim yapmak çok doğru değildir. Çünkü ekim yapıldığında diğer saçlar dökülmeye devam edecektir. Dökülmeler yaşanırken ekilen saçlar çıkacaktır. Uzunlu kısalı saç görüntüsü pek hoş olmayacaktır.

Dökülme belli bir seviyeye ulaşmadan yanlara saç ekimi yapıldığında işlemin tekrarlanması gerekir. Profesyonel merkezlerde doktorlar hastanın saçının analizini yapar. Çeşitli testler uygular. Yapılan analizler ve testlerin neticesine göre yanlara saç ekimi için en doğru zaman belirtilir. Önemli olan operasyonun sonunda başarılı ve sağlıklı neticenin elde edilmesidir. Doktorun gerekli bilgilendirmeyi yapması, öncesinde ve sonrasında yaşanma ihtimali olan olayların belirtilmesi profesyonelliğin göstergesidir.

Yanlara Hangi Bölgelerden Saç Nakli Yapılır?

Ekim işlerinde vücudun çeşitli bölgeleri donör olarak kullanılır. Yanlara saç ekim için FUE yöntemi kullanılmaya başladığından beri donör alanı genişlemiştir. Kollardan, sakaldan, enseden, kulak arkasından, göğüsten alınan kıllar yanlara ekilebilmektedir.

Yanlara Saç Ekimi ve Sigara Kullanımı 

Sigaranın insan sağlığına zarar verdiği kanıtlanmış bir gerçektir. Sigar kullananların saçları daha ince ve kurudur. Saç köklerinin beslenmesine engel olur. Yanlara saç ekimi yaptıranların sigara kullanmasını yasaklayan bir durum yoktur. Ancak sigara kullanıldığında köklerin beslenmesi zorlaşacaktır. Beslenmeyen köklerin uyum sağlaması ve uzaması sigara içmeyenlere oranla daha uzun zamanda gerçekleşecektir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Whatsapp Görüşmesi Bilgi İstiyorum

Sizi Arayalım